Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szülőként ilyen esetben...

Ti szülőként ilyen esetben nem szégyellnétek magatokat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Adva van egy eü ágazatban dolgozó, kisvárosban élő "anyuka", egy lánygyerekkel, aki 18 éves kora óta önellátó és tényleg soha semmi gond nem volt vele, még kamasznak sem,nem,hogy gyerekkorban.


Mivel történtek fizetés emelések az ő munkaterületén, mára már nettóban megkeres 180-190 ezret, míg egy állami szférában dolgozó pedagógus ennyit kb. a büdös életben nem fog megkeresni, diploma ide vagy oda és sok felelősség nyomja az ő vállát is.


Ennek ellenére panaszkodik, hogy még ő jár a templom egeréhez kunyerálni, de azért cigire van pénz.

Persze, mert semmilyen mértékben nem vezet háztartást és kényelmesebb rendelni...

Egyébként másra se megy ki a játék, csak ,hogy a férjét és a gyerekét manipulálja.



Mondjuk az előbbi nyáron a sarkára állt egy minimálisan és megmondta, hogy fizesse ki a rezsit, ilyenkor baromi kevés-megjegyzem: nem egy aranyáron bérelt pesti lakásról van szó, hanem egy vidéki saját házról- és oldja meg a kaja kérdést, ahogy tudja.

Macskáknak macska almot nem vesz, de meglepődik, ha bekakilnak-még 3-4 hónaposak-, de azért kirakja őket ennyi idősen a lakásból, mert becsináltak. Na de hova csináljon szegény, ha alom sincs és nem is figyel rájuk, hogy ki akarnak-e menni, vagy sem-.


A férje és a lánya elmentek valami felkapott piacra a környéken, ahol a lány variált, hogy az ANYJÁNAK milyen kabát kellene. Megjegyzem: anyuka "csak" a negyvenes éveiben jár, nem 60-70 feletti, hogy ne tudjon soha semerre se menni.


Nem tudom, de én magamat nagyon elszégyellném, ha a gyerekem venne kabátot nekem, miközben nem is munkanélküli segélyen tengődök, de még nem is a közmunkás béren, hanem annak majdnem a 4x-éért. Úgy meg pláne, hogy a gyerek tőlem sohase kapott ki még fagyira se pénzt, mert az "cigire kell" alapon.



2018. okt. 22. 16:26
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

18: rokon vagyok. Hála Istennek, az én anyukám nem ilyen!

Mindegy, a lényeg, hogy a főszereplő úgy tesz, mintha nem keresne meg többet 47 rongynál havonta, sajnáltatja magát, manipulál ezerrel, minket is be akarna vonni, csak nem sikerül.


Egyébként a kabátról annyit, hogy ha adott volna bármit a gyerekének saját tárcából, nem pedig az lett volna, hogy ha apuka hazajön, akkor a lánynak van téli ruhatársa, ha meg nem, akkor meg nincs.

2018. okt. 22. 21:20
 22/32 A kérdező kommentje:

*ruhatára


pardon, véletlen leütöttem egy s-t.

2018. okt. 22. 21:21
 23/32 anonim ***** válasza:
62%

De,elég erősen szégyellném.

Még úgy is, hogy nem ilyen szülő voltam / vagyok, és ráadásul SM miatt le vagyok százalékolva.

Vagyis a szégyen az én esetemben nem jó szó, hanem nagyon el lennék keseredve.Bár nekem kabát sem kell,-de azért van:)-, mivel, hogy két éve nem tudok kimenni a lakásból.

2018. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Részvétem :(
2018. okt. 22. 21:49
 25/32 anonim ***** válasza:
61%

Jájj, egy újabb húsoscsontos kérdés :D


Hogy vannak a cicák?

2018. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Egy elveszett, ha ez ennyire izgat mindenkit.


Az alomkérdésre csak annyit reagált, hogy a férje meg a gyereke akarta a macskát, ő ugyan nem. Érdekes, amikor elhozták és otthon volt a család, addig ment az ajnározás, mihelyst kitették a lábukat a házból, azonnal ki is lettek paterolva, egy szőnyeg, vagy bármi nélkül, ahova a hidegben odahúzódhatnak.

2018. okt. 22. 22:35
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem E/3-ban, csupa névmásokkal írnád le a történetet, hanem normálisan, az sokat segítene abban hogy ne tökéletesen értelmezhetetlen mondatokat alkoss. Egyelőre én leragadtam ott hogy kinek emelték a fizetését, és ki a pedagógus, mert eddig csak eü dolgozóról volt szó.


Egyébként erősen gyanítom hogy a lány vagy, mert rengeteget tudsz az család életéről és róla csak pozitívan nyilatkozol. Ha valami nagynéni vagy unokatesó lennél, nem tudnál ilyen általános kijelentéseket tenni hogy sose volt a lánnyal baj vagy sose kapott fagyipénzt, és nem tudnál olyan részletekbe menően a család életéről mint a kabát, meg hogy hogy látja el a macskákat az anya, meg hogy vezeti a háztartást, és ki mennyit keres.


Vállald fel kérlek ha anyádról van szó, és írd le értelmesen mi a kérdés ahelyett hogy kívülállónak tettetve magad eldühöngesz valami összefüggéstelen történetet.

2018. okt. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
33%
Én imádom az ilyen gyalázkodó történeteket, rendkívül jól mulatok rajtuk, annyira híven tükrözik a magyar mentalitást hogy az elképesztő. Mikor más magánéletében turkálunk, mást osztunk egy portálon ahol névtelenek maradhatunk. Itt is vártam volna a csattanót, de ez baromira értelmetlen összefüggéstelen zagyvaság lett, megtanulhatnál fogalmazni. Legalábbis mielőtt nekiállsz a rokonságodat gyalázni....
2018. okt. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
81%
Szegény cica :(
2018. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

27: gratula, jól eltaláltad!

Az említett személy lánya konkrétan az unokatesóm, akivel együtt nőttem fel.

2018. okt. 23. 20:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!