Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy erősen homofób szülő mit...

Egy erősen homofób szülő mit szólhat, ha a 16 éves lánya elmondja, hogy biszexualitás, de jobban a lányok felé vonzódik?

Figyelt kérdés
2018. okt. 22. 20:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

Igazából te ismered a szüleidet. Homfób és homofób között is van különbség.

Van olyan aki társadalmi szinten ellenzi, de egyéni szinten nem érdekli. ÉS ha saját gyereke az akkor boldog nem lesz, de gyerekét szereti és elfogadja.


Aztán a minden szinten gyülölködő homofóboknál fontos két kérdés hogy milyen alapon ellenzi, mert ugye ha vallása miatt ellenzi, akkor nem valószínúleg nem fogja elfogadni, mondjuk függ attól , hogy milyen vallásról van szó.


Ha fentebb leírtakból arra jutsz, hogy a szüleid az a kategória, akik annyira homofóbak, hogy gyerekük iránti szeretet ellenére gyülöletet választanák és kidobnának, akkor én helyedbne várnék amig leérettségizek. Ebben az esetben elkezdenék nagyon tanulni , hogy majd magad lábán is meg tudj állni.

2018. okt. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Egy ismerősöm gyereke leszbi és 27 évesen haza állított először haza a nőjével. Az apja teljesen ki volt készülve. De megbeszélték - indulatosan, de megbeszélték, mert intelligens emberek és nem vertek meg senkit - mert nem primitívek.

Ellenben, amikor gyereket várt a pár és a másik fél, tehát a barátnő volt terhes, az apa azt mondta, hogy az a gyerek egy idegen és nem az ő unokája.

Na azóta nem beszélnek.

Neki megérte, hogy soha többet ne beszéljen a lányával és pár embert magára haragítson, mert ragaszkodik az elveihez. És lehet erre mondani, hogy homofób, de az éremnek két oldala van. Ellenben az, hogy nem volt hajlandó elfogadni, hogy az a gyerek fontos a lányának - számomra érthetetlen. És ha örökbe fogadta volna, akkor sem engedte volna be a házába - kérdeztem tőle - az más - azt mondta.


Szóval ez az ő döntése volt és jól tudta, mit fog vele elérni. Mégis megtette.


Ez a történet 8 éve történt. Akkor még nem volt elfogadott annyira a másság, mint ma. Azóta már házasságban él a lány a csajával.


Én a szüleimnek először 25 évesen mutattam be valakit, addig nem volt olyan, aki "komoly kapcsolat" lett volna, azaz nem volt értelme bemutatni a szülőknek. 16 évesen szerintem elhanyagolhatóan kevés az olyan kapcsolat, ami komoly.


Ha egy lány beszélni akar a homofób szülőjével arról, hogy ő mégis homo irányba elindult a biszexualitásával, akkor annak előre lehet tudni, hogy nem lesz jó vége. Erről inkább beszéljen egy szexuál pszichológussal előbb. Ha támogatás kell, akkor onnan kaphat. Még azt is megbeszélhetik, hogy a szülők lehetséges reakcióit, hogyan érdemes kezelni.


Apám megvert, ha rossz jegyet hoztam haza. Ezért sosem vittem haza az ellenőrzőmet, nem mondtam meg, hogy jegyet kaptam. Tökéletesen normális dolog volt. - Ha homofób lenne a fater és én biszex, vagy homo, azt sem mondanám el, amíg nincs egy valóban komoly kapcsolatom, akivel már több, mint egy éve együtt vagyok és közösen el tudjuk egymást kötelezni hosszabb időre, komolyabb kapcsolatra. De ez én vagyok. Te is más vagy (nem úgy basky), és a többi válaszadó is más.

2018. okt. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Az jó ötlet, hogy egy kitalált barátot kibeszéltek, hogy mit gondolnak róla. Aztán nem hozod fel a témát egy hónapig legalább, hogy elcsituljanak a kedélyek.
2018. okt. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%

Millió reakció jöhet, legjobbtól a legrosszabbig:

- a szülő rájön, hogy a melegek nem patás ördögök, hanem ugyanolyan emberek, mint ő (sok homofób nem is ismer meleget vagy nem tudja róluk, hogy azok, mert a meleg ismerősei érthetően kerülik vagy nem mondják el...)

- reméli, hogy mégiscsak az ellenkező nemnél köt ki

- nem veszi komolyan

- kitagadja

2018. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
58%

Bármi lehet, az is, hogy az ellenkezőjére fordul.

Éppen a napokban olvastam egy történetet, ahol az erősen vallásos anya mélyen elítélte a melegeket, majd miután kiderült, hogy a fia is az, a sokk és elutasítás után megbékélt a helyzettel és ma már nyiltan kiáll a melegek jogaiért.

2018. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

Mi elfogadtunk a fiunkat. Pedig én is homofób voltam. De a gyerekem boldogsága kiegyensulyozott élete,és amit elért az életben amiért büszkék vagyunk rá nekünk többet ért, mint a mitcónnak mások rögtön ki is tagadom a trógert mert azonos nemü párt szeret..

64F

2018. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%

Kitudja.

-Legjobb és legritkább esetben kiderül, hogy csak a szája volt nagy a szülőnek.

-struccpolitikát folytat, nem veszi figyelembe

-elkönyveli kamaszkori hülyeségnek és tukmálja rá a pasikat

-lelkiterror, fizikai abúzus, gyermek otthonról kirakása

2018. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
25%
#14: Tehát a leszbi pár egyik tagja gyereket várt? Mégis kitől? Én sem ismerném el unokámnak, ha a másik fél apja volnék!
2018. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
#20 rendben van, nem vagy biológiailag összekötve vele. És ha a lányod örökbe fogadna egy gyereket? Azzal mi lenne? És meg is tiltanád, hogy az a gyerek nem jöhet a te házadba?
2018. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%
A húgom meddő igen ex Anyósa kitiltotta a házból pedig még gyerek se volt csak tervezték az örökbefogadást, mert h húgom haszontalan selejt, és zabit ne hozzon nekik. Na nem csoda h elváltak szerencséjére,azóta férfival él a testvérem és van örökbe fogadott gyerekük..
2018. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!