Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire megváltozott a 18...

Ennyire megváltozott a 18 éves fiam?

Figyelt kérdés

Mindig halál nyugodt kamasz volt, utóbbi 1 évben viszont neki állt bulizni, sokáig kint maradni. Ha otthon van nem szól hozzám, becsukózik, a haját megnövesztette. Segíteni nem akar semmit se itthon, pedig régebben erre is meg lehetett kérni. Mit tegyek vele, mitől fordult így meg 180 fokban?

Nem változott semmi itthon, se az iskolájában.


2018. okt. 25. 20:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, eddig nem mert ellentmondani, most már úgy érzi, korából adódóan felnőtt, ezért megteheti.

Én is ilyen voltam, anyám zsarnoki szigorral tartott otthon, soha nem járhattam sehova, baromi hamar megtanultam, hogy felesleges is kérni. Úgyhogy én is ilyen "halál nyugodt kamasz" voltam, 17-18 évesen untam el végképp, és akkor "megváltoztam". Már nem kértem engedélyt az otthonról eljáráshoz, otthon meg bezárkóztam, hogy ne kelljen konfrontálódni. Aztán egyetem első évében kvázi szó nélkül el is költöztem albérletbe, ahogy meg tudtam tenni.

Anyám persze meg van róla győződve, hogy ő jó szülő volt, mindent jól csinált, és köszönjem meg neki, hogy nem züllöttem el. :'D Holott csak annyit ért el vele, hogy nem volt szociális életem, barátaim, kamaszként totál kimaradtak a párkapcsolati alapok, amiknek huszonévesen láttam kárát. Meg mindent egyetem alatt próbáltam bepótolni, ami korábban kimaradt, persze ez lehetetlen.

2018. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Úgy beszélsz kérdező, mintha te nem lettél volna fiatal. Elég gáz, hogy ennyire korlátozni akarjátok őt. Ha így viszonyultok hozzá, akkor későbbiekben ne csodálkozzatok ha nem tartja majd veletek a kapcsolatot.
2018. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!