Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a vèlemènyetek arról, aki...

Mi a vèlemènyetek arról, aki közel 40évesen is a szüleivel él?

Figyelt kérdés

A testvéremről van szó. Én már régen megházasodtam ès a felesègemmel családot alapítottunk. A nővérem még mindig édesanyámmal és édesapámmal él. Dolgozik, de esze ágában sincs elköltözni. Úgy gondolom, hogy kényelmes neki az, hogy szinte semmi dolga nincs, elé teszik a kaját és csak nagyon ritkán segít valamiben.

A gyerekeinket gyakran látja, eljátszik velük, de nem szereti a gyerekeket a sajàt bevallása szerint.

Nem szeretnèk beleszólni az èletébe, de nagyon rossz látni, hogy elsuhan mellette az élet, de ő nem él. Szerintetek megpróbáljam ráébreszteni, hogy ez így nem élet, kezdjen magával valamit? Esetleg hagyjam, hogy a “langyos vízben” élje le az életèt ès vénlány maradjon?


32/ F



#élet #testvér #kènyelem #vènlány
2018. okt. 25. 22:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
Hagyd a nővéred abban az esetben, ha boldog és nincs terhére a szüleidnek. Gondolom mivel a nővéred már 40 éves, ezért a szüleiteket idősek, lehet jólesik nekik a gyermek közelsége, bár neki inkább segítenie kellene idős szüleit. Sokan úgy vannak ám vele, hogyha nem talált rájuk a szerelem, minek tengődjenek egyedül. Ne dörgöld az orra alá a boldogságod.
2018. okt. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonymousreview60 ***** válasza:
37%
Nem egészséges.
2018. okt. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Tubarózsa ***** válasza:

Ha nekik igy jó.... Az inkább gáz szerintem, hogy elè teszik a kaját ès nem segít.

Anno mielőtt megismertem a fèrjem ugye felnőtt fèrfikènt külön èlt exèvel albiban, szètmentek, csaj költözött el ő meg egyedül maradt majd 1èvig èlt egyedül fizette albi, rezsit. Megunta ès vissza költözött anyjához. 1,5szobás panel, de ők inkább egymás mellett èltek, fèrjem eljárt dolgozni èlte èletèt, otthon mindent megcsinált kivève mosogatás, mert ahoz anyos ragaszkodott, fizette a rezsit vásárolt stb. Nem egy konyha tündèr, de èhen nem halt megoldotta. Persze ha anyos fozott vmit ugy csinalta h neki is.

Aztán összejöttünk ès idővel összeköltöztünk.

Szóval nem feltètlen baj ha együtt èl a 30+,40+èves gyerek a szüleivel csak nem mind1 a hogyan. Anyukám is együtt èl a szüleivel, de van külön lakrèsze, inkabb egymás mellett èlnek mint együtt. Azèrt nem fog elköltözni, mert a társadalom eztvárja el ès dobáljon ki 100-150e/hó. Ráadásul nagyszüleim idősek, kell a segítsèg. Mamától rendszeresen kell vèrt venni ezt anyu csinálja ès viszi be a laborba pl (ápolónő),v bevásárlás nehezebb házimunka stb.

Nekik igy jó ès anyunak is egyszerübb igy ha baj van ott van egyből. Mindent magának fizet, csinál tehát nem èlösködik -vagyis de mert nem fizet lakbèrt-.....

28N

2018. okt. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az kimaradt, hogy van pàrja, akivel szinte naponta talàlkoznak is titokban. Régóta tart a dolog, de a szüleink nem tudtàk elfogadni a férfit, ezért inkább ezt a megoldást választotta, mint hogy elköltözzön és együtt kelljen boldogulniuk, lemondva a fizetèsènek nagy részéről, ami rezsire, kajára, esetleg lakbérre mennt volna el. Ezért írtam, hogy kényelemből van otthon. Nem meri megmondani, mert fèl a következményektől.

2018. okt. 26. 06:17
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
40 évesen titkolja a kapcsolatát a szülei előtt? Na EZ a gáz nem az, hogy otthon lakik.
2018. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, miért él valaki közel 40 évesen a szüleivel. Olyan szinten lehet könnyebb neki és a szüleiteknek is, hogy minden költség felesbe megy, (rezsi, kajapénz stb) és nem kell a nővérednek sem 100-200 ezreket fizetni albérletért.

Az viszont gáz, hogy semmiben sem segít. Én már tinédzser koromban is (mikor ketten éltünk anyummal) mindig besegítettem mindenbe. Főzés, mosás, mosogatás stb. Szerintem ez alap.

Az hogy gyereket nem akar, mindenkinek a saját döntése. Ha nem érzi magát anyatípusnak, akkor ezt felesleges lenne erőltetni. Ráadásul a kora miatt ha pár éven belül nem talál komoly párkapcsolatot, akkor már gyereket ígysem-úgysem nagyon fog tudni szülni.

2018. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!