Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyhogy néhányan a szüleik...

Hogyhogy néhányan a szüleik melletti lakást veszik meg?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk egy panel lakást, ahol a falon is áthallatszik minden szó. Meg minden más is... Engem nagyon zavarna, persze azt értem, hogy őket meg nem. Na de ha esetleg van itt valaki, aki így vásárolt lakást, vagy így tervezi, az elmondaná, mi volt a motivációja erre? Csak érdekel ez engem, semmi rosszindulatúságot ne lássatok bele a kérdésembe!

(Én egy ilyet ismerek személyesen, tehát akitől megkérdezhetném, de ott egyértelmű a motiváció: segítségre szorul az édesanya.)



2018. okt. 26. 16:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem csodálom hogy ennyi mentális beteg ember hangulatjavitó fuggo alkoholista és válás van otthon ahol normális h a szülők élik a felnőtt gyerekeik életet házasságát is.. :O
2018. okt. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

rengeteg oka lehet:

- valaki a családból folyamatos segítségre szorul. Lehet ez a szülő, de lehet egy kezelésre szoruló gyerek is akit nem lehet egyedül vagy mindenféle bébiszitterekkel hagyni mert mondjuk olyan speciális diétája vagy gyógyszeradagolása van amibe bele kell tanulni

- Nem szorul segítségre a szülő, de magányos lenne, mert özvegy, és nincs más rokonsága

- van egy közös telek ahol így mindkét család tud mondjuk zöldséget termeszteni vagy autóval parkolni, míg a fiataloknak maguktól nem lenne pénzük kertes házra

- egyedüli örökösként a fiatalok kapnák a szülők házát/lakását is, amit így egybe lehet nyitni és lesz egy sokkal nagyobb lakásuk amiben lehet több gyerekszoba, vagy otthoni iroda

- sürgős volt a költözés és valamiért adott volt a környék mert mondjuk munkahely, ovi, suli, akármi oda köt, és pont az a lakás volt eladó a keretükön belül

- olcsóbban meg tudják kapni mint a piaci értéke, mert a szülők ismerték a Béla bácsit aki ott lakott, a gyerekek együtt nőttek fel Béla bácsi unokáival, akik most árulják a lakást, és mivel ismerősök, baráti áron odaadják

- normálisak a szülők és attól hogy szomszédok, tiszteletben tartják a gyerek magánszféráját, és csak akkor jönnek át látogatni vagy besegíteni ha hívva vannak

2018. okt. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem panel, hanem kertes házak, de egymás mellett. Miért? Mert szeretem a szüleimet. Mert hatalmas segítség a gyerekeink nevelésében, mert nekik is szükségük van segítségre és így nem kell kilométereket utaznom, hogy segítsek nekik.
2018. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%
nagyon irigylem azokat, akiknek ilyen jó szüleik vannak. Szerencsére létező dolog ez, vannak ilyen ismerőseim, és tényleg lelkitársi viszonyban van a szülő-gyermek, filmbeillő :)
2018. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!