Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mért nem engedi...

Szerintetek mért nem engedi az anyukám hogy együtt aludjak a barátommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 hónap múlva töltöm a 18at a barátommal pedig már több mint másfél éve együtt vagyunk, hozzateszem hogy kicsi korunk óta ismerjük egymást. Mégis amikor csak szóba hozom hogy ott e aludhatok egyből az a válasz hogy szó sem lehet róla.. Nem értem mért. Még anyukámnak nem mondtam el hogy már nem vagyok szűz, kb 1 éve már de szerintem biztosan gondolja. Lehet segítene a helyzeten ha elmondanam ezt neki és beszelgetnenk? Tényleg nagyon szeretnék már vele aludni, ha csak havonta 1x is... Szerintetek mit tehetnék?

2018. okt. 27. 07:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
Azért nem engedi mert megkerdezted tole
2018. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Utolsó válaszoló : nagyon szeretik őt, ahogy én már ők is kiskora óta ismerik. Bulizni is csak akkor engednek szívesen ha ő is velem jön, mert tudják hogy megved ha kell.

2018. okt. 27. 12:33
 13/20 anonim válasza:
15%
Bocsi, de talán azért, mert van a szüleidnek értékrendje. Nem vagytok házasok ha jól gondolom. Talán ebből kifolyólag nem engedik. Tudom, hogy manapság már mindenki mindenkivel kefél. Ja és nem egy 70 éves maradi faszi vagyok. Jöhetnek a piros kezek! ☺
2018. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Talán azért, mert hazudsz neki! Eszetekben sincs aludni, egészen más programon jár az agyatok!
2018. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Van egy nevelt lányom. Szóval, a párom hozta a kapcsolatunkba, ha értitek. :) 18 múlt a nyáron.

Anyás témákban persze, hogy az anyjához fordul. Ez így van rendjén.

De tőlem kérdez, ha valami "pasis" dolog van, hogy megértse a pasik agyát. Amiért nagyon becsülöm őt, hisz nem a saját gyerekem. És elfogadja az útmutatásaimat, a véleményemet.

Szóval. Voltaképpen "tökidegenként" (mert ugye nem az apja vagyok) elfogadja tőlem, és megérti, hogy csak úgy ukkmukkfukk nem engedek (anyjával egyetértésben) ottaludni holmi pasikát, illetve ottalvós bulira csak szigorú ellenőrizhetőséggel engedjük el. Igaz, eddig nemhogy komoly, de még semmilyen kapcsolata nem volt. :)

Rövidre zárva: Az ottalváshoz az kell, hogy ismerjem (-jük) a srácot. Jöhet hozzánk egyszer, ötször, tízszer, kell némi beszélgetés, stb. És ha úgy ítéljük meg -akkor igen, a lány ott alhatna nála.

És vagyok olyan nexusban a kiscsajjal (azért ez jólesik, hogy a bizalmába fogadott), hogy nem sértődne meg egy ilyen "pasinál alvás" előtt (miután, ismétlem, jól megismertük a srácot), a kezébe nyomnék egy csomag óvszert "azért vigyázzatok, és jó szórakozást" beszólással. :)

Oké, ez lehet hogy "álpoénosnak" tűnik, de azért még ha nem is az én gyerekem, féltem őt.


Szóval, a sok kerülőutas megfogalmazásom után:

Beszélgetni kell. Őszintén. És megígérni, hogy nem lesz baj, és betartani a megígérteket. Már amennyiben persze hajlanak a szülők az őszinte, és normális beszélgetésre.

2018. okt. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%

Anyukád is volt fiatal, és nagyon is jól tudja, hogy ez az időszak a hülyeségek elkövetéséről szól. A határok feszegetéséről. Ha most megengedi, hogy ott aludj, egy fontos lélektani határt tol kijjebb. De tolhatja akárhová, evolúciós okokból mindenképpen feszegetni fogod. És ez így természetes. De nem jó!

Ezt az oldalt tinik uralják, természetes, hogy neked adnak igazat a "vaskalapos" szülőkkel szemben.

2018. okt. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%

Én annak idején meg se mertem volna szüleimtől ilyet kérdezni!Meg amúgy is tudtam volna rá a választ.

Már 18 elmúltam, amikor szülői engedély nélkül csak úgy a pároméknál aludtam.Hát kaptam is érte otthon a fejmosást napokig!

De innentől néha ha ott aludtam, csak szóltam nekik, jó helyen leszek a páromnál, ne aggódjanak.

Nem tetszett nekik, de ez volt.30 éve a férjem.

Két lányom, meg egy fiam mikor ilyesmi idősek voltak, csak megkérdezték, hogy nem baj ha itt alszik a fiú-lány?

Ehhez hozzátartozik, hogy ekkor már jó ideje járt hozzánk a párjuk, szinte már családtag volt.

2018. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%

"megígérni, hogy nem lesz baj" - Ez pont az a szöveg, amiről a mostani tinik szüleinek még azt tanították, hogy na ez az, amit nem szabad elhinnie egy lánynak se, bármennyire ígéri a pasi. Akkor miért hinné el most az anyuka, amikor ugyanezt hallja a lányától? :)


"megígérni, hogy nem lesz baj, és betartani a megígérteket" - És ha megígéri? Szerinted be is fogja tartani tizenévesen, fülig szerelmesen, amikor olyan sokszor még felnőtt emberek se látnak a rózsaszín ködtől?... Ilyen naív lennél? :)


Akkor aludjon együtt akárkivel, amikor már felelősséget is tud vállalni az esetleges következményekért. Ő maga, önállóan, akár a pasi nélkül is, bármi lesz is a következmény. A szex nem gyerekjáték.

2018. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%

1. Fél hogy felcsinál.

2. Nem szeretné, hogy a fél falu/város megtudja, hogy az Ő lánya, együtthál egy himpellérrel.

3. Még azt hiszi szűz vagy.

4 Meg sem fordul a fejében hogy a szexet élvezni is lehet, hisz' ő sem élvezte soha!

5. Lehet hogy nekem szánt, és nem szeretné, ha bekavarnál a levesbe! (Az 5. csak poén!)

2018. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

"Akkor aludjon együtt akárkivel, amikor már felelősséget is tud vállalni az esetleges következményekért. Ő maga, önállóan, akár a pasi nélkül is, bármi lesz is a következmény. A szex nem gyerekjáték." - veszettül töröm az agyam, hogy az együtt alvásnak mi lehet a következménye? Rájön, hogy horkol a másik?

(mert szexuális életük - szerencsére - enélkül is van, ugye...)

Kérdező, remélem azóta megoldódott problémátok:)

2018. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!