Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családban is jellemző a...

Más családban is jellemző a titkolózás (felnőtt gyerek-szülő)?

Figyelt kérdés

Most éppen egy új munkahely van terítéken, amit csak egy telefonbeszélgetés utolsó két szavából tudtam meg az érintettől, aki azt hitte, nem tudok róla. Pedig tudtam és ki lett adva, hogy előttem ezt titkolni kell.

Félek, hogy a szüleim majd a "Jaj, bocsi rákos vagyok" vagy hasonló jellegű dolgokat is akkor majd az utolsó utáni pillanatban mondják el.

Máshol is tipikus ez?



2018. nov. 2. 11:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Van amikor a "Ne igyál előre a medve bőrére." felfogás működik.

Ilyen a munkahely, terhesség stb.

Ha biztos, elég akkor elmondani a rokonoknak.

Az anyósomék olyanok, hogy csak a jót mondják, de azt rögtön. A családi idillbe nem illik a probléma. De a gyerekeiktől azt is elvárják, hogy beszámoljanak arról is, hogy a héten hányszor szexeltek. Emiatt nincs is őszinte kapcsolatuk a gyerekeikkel.

2018. nov. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez így van nálunk is. :/ Apa állandóan dolgozik, anya háztartásbeli és otthon van, mióta a legnagyobb bátyám megszületett. Hárman vagyunk, én vagyok a legfiatalabb, 20 éves. Egyetemen vagyok fent Pesten és akárhányszor hazamegyek, mindig úgy érzem, hogy a bátyáim és a szüleim is titkolóznak. Nem csak előttem, hanem egymás előtt is. Apa nem mondja, ha baj van a cégénél, anya nem mesél, hogy mi volt az orvosnál, a bátyáim is csak a szépeket meg a jókat mesélik el. Két éve egy véletlen elszólásból tudtuk meg, hogy a legidősebb testvérem menyasszonya várandós volt és elvetélt a babával.

Én természetesnek gondolnám, hogy az ember a családjával a jót és a rosszat is megosztja, de már évek óta nem is próbálkozom, én is beállok a sorba és ha valami baj van, nem mondom nekik el. Nagyon rossz érzés, mintha idegenek lennének. :(

2018. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Persze, a szüleim mániákus titkolózók, főleg apukám. Ő olyan banális dolgokat titkol a gyerekei elől, hogy a héten szabadságon van vagy hogy vett egy új nadrágot stb. A nagymamám előtt ez még súlyosabb, úgy tekint az anyósára mint ez közellenségre. Nem beszélnek a múltjukról, az egészségükről, a munkájukról, az ismerőseikről... semmiről. Ebből az lett, hogy én is az lettem és az öcsém is, így rólam alig tudnak valamit, párkapcsolati téren például abszolút semmit. Az öcsémmel kicsit jobb a kapcsolat de vele sem osztok meg sok mindent. Ez már így marad sőt romlani fog.
2018. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És amúgy nekem is mindig az jut eszembe, ha komoly bajuk lesz, akkora haláluk előtt 2 héttel szólnak. Nyáron külföldön dolgoztam, 3 napig senki nem hívott fel hogy anyukám lába eltörött es amikor az öcsém felhívott akkor is lecseszték, hogy nem kell mindent elmondani...
2018. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!