Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos volt apámtól...

Szerintetek jogos volt apámtól ez a beszólás?

Figyelt kérdés

Tegnap életemben először elmentem bulizni, házibuli volt, haverom szülinapja . Ittam azért,de nem voltam segg részeg, mindenre emlékszem. Nem vagyok bulizós, utálom a cigit és tegnap rájöttem hogy a pia se lesz a kedvencem. Aztán most reggel azt mondja nekem:"minden lány így kezdi"

Nagyon rosszul esett tőle,mert velem egykorúak már jóval előbb kezdik az ilyesmit, és nemtudom miért baj hogy elmentem életemben először bulizni.


Vélemény?

16l


2018. nov. 4. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%

" Ittam azért,de nem voltam segg részeg, "


EZ aztán nagy érdem 16 évesen.

2018. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%

Ha most mindenki azt mondja, hogy „Juuj apukád, de bunkóóóó” akkor neked jobb lesz?


Mellesleg tényleg elég bunkó lehet, nem volt jogos

2018. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%
16 évesen nem kell inni.
2018. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

Tényleg minden lány így kezdi. Mindenkinek van egy első alkalma, ilyenkor általában nem totálon van az illető. Ebbe igaza van apádnak.

A nem a pia lesz a kedvenced rész alapján viszont nincs ezzel semmi baj.

Én 14 évesen ittam először picit komolyabban, egy este alatt meg ittam 2-4deci bort. Előtte csak kóstolgattam. Soha nem tiltottak a piától, ennek eredménye az lett, hogy 16-17 éves koromba 2 liter bor egy liter pálinkával meg se konnyant, 18 évesen rugtam be első alkalommal. De már több mint 3 éve nem iszok, csak ha az illem kívánja, pl koccintani kell, de nincs alkohol mentes pezsgő, akkor megiszok egy korty pezsgőt, de többet nem. Egyszerűen nem kell. Több haverom is van akit nem tiltottak a piátol kissebb korába, de egyik se egy alkoholista. Mindegyik kerüli a piát.


f

2018. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%

#3 miért ne ihatna? Csak azért, mert 18-tól szabad? Mi változik 17 évesen szülinapja előtt 1 nappal, és a szülinapja után? Szerintem semmi...

Ezt én úgy fogom fel, mint a filmeknél a korhatár besorolást..(de lehet, hogy csak én vagyok így vele...)

2018. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Figyelj, valószínű , hogy azért mondhatta neked ezt, mert azt szeretné, hogy normálisan viselkedj, ne hozz szégyent senkire. Semmi baj nincs abból még úgy gondolom, ha az ember egy valamit megiszik. De tudd mindig, hogy hol a határ. Sok mindent meghatároz az életben , hogy ki hogy viselkedik. Egy lánynak a szájába pedig egyenesen undorító a cigaretta és az alkohol.

2018. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%

Jogos volt és még olcsón megúsztad!


Az alkohol hatására ─ már kis mennyiség elfogyasztása után is ─ könnyelmű, sokszor elhamarkodott döntéseket hozhatunk. Olyat cselekedhetünk, ami akár életre szólóan befolyással lehet az életünkre.


A szülőnek nem csak joga, de kötelessége is a fiatalkorú gyermekét erre figyelmeztetni és akár konfrontatív helyzetet teremteni, csakhogy ráébressze a gyermekét, hogy mivel járhat, ha olyan életmódot követ, ami tönkreteheti akár az egész életét...


A te szempontod is érthető, hogy "nagyon rosszul esett", de apád "aggódása" a legtermészetesebb. Fogadd meg és okulj belőle. Ebből bajod tuti nem lesz.


Látod, elengedtek a buliba (nem akarnak rabságban tartani, de a szülői aggodalmat el kell fogadnod, ha jót akarsz magadnak).

2018. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%
Ha így fogalmazol, akkor azért bőven ittál. Apád fiatalsága óta már nem változott nagyot a világ, még a rendes lányok is piásan igen kívánósak lesznek. Régebban a tipikus az volt, hogy a rendesebb csajok úgy buliztak, hogy volt egy józan barátnő, aki figyelt arra, hogy barátnői piásan ne dugassák meg magukat, de a kicsit egyszerűbb csajoknál nem volt ilyen. Igényesebb srác, ha tudta egy csajról, hogy iszogatósabb, akkor rögtön el is könyvelte könnyű csajnak. A klasszis csajok egy-két italnál többet nem ittak.
2018. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
Mi esett rosszul? Te is tudod, hogy jól bepiáltál. Akkor is, ha nem voltál segg részeg. Ezt nyilván egy szülő sem szereti. Meg kellett volna dicsérnie. Örülj neki, hogy csak ennyit mondott. Azért ez nem olyan nagy tragédia.
2018. nov. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk az megnézném, hogy két liter bor, meg egy liter pálinka mennyire nem kottyan meg
2018. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!