Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem hagynak békén,...

Szüleim nem hagynak békén, azt hiszik anorexiás vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Semmi mániám nincsen, csak lefogytam. Edzéssel, egészséges étkezéssel.

Ugyanilyen magas és vékony voltam 13 évesen is, (160 cm, 48 kg)

Olyan 2-3 éve direkt hízni akartam, mert zavart hogy kicsik a melleim. Nem nőttek szinte semmit, idővel pedig az kezdett el zavarni hogy olyan töttyedt-löttyedt a karom, lábam, fenekem meg narancsbőrös, ezért inkább erősíteni kezdtem. 55-56 kiló voltam körülbelül. Aztán valamiért megtetszett a karcsúság és letettem a cukros ételeket, gyakrabban tornáztam otthon és egészségesebben is ettem. Itt már fikáztak, hogy "na mi van diétázol" és anyám rakta elém a nagyobbnál nagyobb adagokat, sőt még csokikat is vett "csak úgy" és letette az asztalomra.

Ez már a téli szünet óta így volt, most olyan 50 kiló vagyok és minden nap beszólnak hogy egy járó-kelő csontváz vagyok meg hasonlók és ma reggel hallottam a szobámból apám arról panaszkodni hogy "semmit nem eszem" miközben tegnap az orra előtt mikróztam egy mélytányérból púposodó spaghettit amint valamiért épp üvöltözött velem.


Az öcsémet is kritizálták mikor elkezdett rendszeresen edzeni és egészségesen enni hogy ő biztos mániákus meg ilyenek.

Mindig azt hiszik hogy valaki beszólt nekünk és mi így akarunk kompenzálni, meg hogy félünk a hízástól.


Azt sem tudják szerintem mi az anorexia, de én biztos nem vagyok az, nem is tudnék az lenni. Így érzem most jól magam. Vékony vagyok de látszanak is az izmaim, nem lóg rajtam a bőr, az arcom sem pufi, de nem vagyok gyenge.

Mit tegyek hogy befejezzék a káromlást?

Járjak előttük bő pulcsikba?!



2016. márc. 30. 14:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%

Ha entán lány vagy, akkor még éppen elmegy, de tényleg sovány vagy.


De nem a kilókkal kellene foglalkozni, hanem kicsit erösíteni, hoyg legyenek izmok is rajtad - és akkor nyugodtan lehetnél 10 kilóval több, még mindig vékony alkatúnak látszanál.


Emellett (nagyjából) felnött nöként nem úgy kellene kinézned, mint egy fejletlen kamasz lánynak, az se nem szép, se nem egészséges.

2016. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Kuldj kepet. 160cm-hez ha lany vagy, jo a 48kg. Ha 180 lennel mar nem lenne jo, nyilvan, de igy a szamokkal semmi gond.
2016. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
160/50 adatokkal nem vagy csontváz. A BMI indexed normális.
2016. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Sosem a kiló volt a lényeg, csak is akkor néztem meg mikor anyám rákényszerített vagy iskolában kötelező vizsgálaton voltunk... Csak egy indikátorként írtam, hogy legyen egy ötlete az olvasóknak.

Most sem 48 vagyok, hanem 50.


Akkor mutatok nekik ilyen BME értékeket, hátha lenyugodnak.

2016. márc. 30. 14:48
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem voltál mostanában beteg, influenzás, stb? Különben meg rendesen sportolással a súlyod akár még maradhatott is volna, mert az izom nehezebb, mint a zsír, csak kevesebb helyet foglal.
2016. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Én 160 magasan 47 kg vagyok, és egyáltalán nem vagyok kórosan sovány. Az 50 kg teljesen jó, nemtudom mi baja van a szüleimnek.
2016. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
160 cm és 50 kiló pont hogy tökéletes, egyáltalán nem anorexiás :) Én 174 cm vagyok, és 55-56 kiló(függ a mikulástól:))és én sem nézek ki túl vékonynak. Egyél egészségesen(előttük is, amikor csak tudsz)és sportolj rendszeresen. Most tudod megalapozni a jövődet egészség szempontjából. És mutass nekik egy ilyen BMI kalkulátort is, ott könnyen lecsekkolható, hogy mi a helyzet(előttük állj rá a mérlegre, és mutasd meg, mennyit mutat, utána csekkoljátok)A bő pulcsit nem ajánlom, mert akkor az lesz, hogy rejtegetsz valamit...(tapasztalat...amikor stílust váltottam, és bővebb rucikban mászkáltam, mindenki nekiállt terjeszteni, hogy terhes vagyok...Saját anyukám is elhitte, előtte kellett terhestesztet csinálnom. Utána persze bocsánatot kért, de el tudod képzelni, mennyire volt ciki a szitu...)
2016. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
*szüleidnek
2016. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%
Én 180cm 65kg vagyok, és van fenekem, cicim, szóval formás vagyok. Így is sápítoznak az idősebb rokonok, hogy seprűnyél vagyok. Tényleg ész érvekkel (adatokkal) tudnád őket meggyőzni, vagy ha hajtják az igazukat, ajánld fel, hogy szívesen elmész velük dokihoz, talán már neki elhiszik, hogy semmi gond veled.
2016. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%

A BMI index baromság.

Kórosan sovány vagy, vagy szálkás, izmos alakod van, alacsony testzsírszázalékkal?

2016. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!