Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem megalázó ha a szülők...

Nem megalázó ha a szülők ilyeneket mondanak a gyenge képességű lànyuknak mások előtt? Miért ilyen kegyetlenek egyesek?

Figyelt kérdés
Egy házaspárnak dolgozom, akiknek a felnőtt lánya is itt dolgozik. Màr én és mások is észrevettük, hogy nem igazàn érti a dolgàt,pedig amúgy magasan iskolázott. A múlt héten rosszul programozott egy gépet, ami miatt le is àllt a termelés, és a szerelőt is leütötte a robotkarral, mert ellenkező irányba forgatta. Erre az anyja ott mindenki előtt elhordta minden nyomorék,félkegyelmű hülyènek, és hogy pont ezért nem engedik máshová,mert mindenhonnan kétlábbal rúgnák,plusz ciki gyerekkori eseteket is felhozott, amikor nem jól csinált valamit. Ezután "lefokozták" és beàllították válogatni az árút, de a hibás termékeket a jók közé keverte. Erre az apja szintén mindenki előtt azt mondta neki,hogy inkább szóljon a férjének, hogy küldje el gyesre, mert nem megy neki ez a munkadolog, pedig megpróbálta- mindezt gyúnyos hangnemben. Nagyon sajnáltam szegényt,szerintem ez totál megalázó, èn a helyében a föld alá süllyedtem volna szégyenemben,de jó hogy nincsenek ilyen szüleim. Mire volt jó ez nekik,hogy így bànnak vele?
2018. nov. 5. 10:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
11%

"A múlt héten rosszul programozott egy gépet, ami miatt le is àllt a termelés, és a szerelőt is leütötte a robotkarral, mert ellenkező irányba forgatta"


Akár meg is ölhette volna.

Természetesen minden előttem szóló védi a csajt.

Nyilván a lecseszés helyett meg kellett volna dicsérni, és előléptetni vezérigazgatóvá.

2018. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Eltörte a bordáját. Nyílván nem dícséretet érdemel,de azt sem,hogy a lelkivilágába és a méltóságába gázoljanak, hiszen nem szándékosan csinálta.
2018. nov. 5. 11:10
 13/18 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván nem kellett volna megdicsérni. De eleve nem is kellett volna odatenni, ha tudják, hogy ennyire topa. Nem neki való és kész. Gondolom, nem az ő döntése volt, hogy melyik területre kerül. A főnök (ez esetben a szülő) a hülye, ha olyan emberre bíz ilyen komoly feladatot, akiről tudja, hogy nem bízható rá.

Nem is értem, hogy miért nem valami irodai munkára teszik, ha már mindenképpen azt akarják, hogy ott dolgozzon.

2018. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Férjnél van és nem a szülőknél lakik? Na, hát akkor nincs probléma, keressen egy másik állást, ennyi. Sz*rja le a szüleit, ne engedjen a nyomásnak. Más állást is talál majd, a férje is tudja támogatni. Álljon a sarkára.
2018. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14%

"Ezután "lefokozták" és beàllították válogatni az árút, de a hibás termékeket a jók közé keverte."


Na ettől nekem is eldurrant volna az agyam, ha az apja helyében lettem volna! Ehhez nem kell ügyesnek, talpraesettnek, tehetségesnek lenni! Figyelni kell és kész!

Lehet, hogy alapból ügyetlen a lány, de ebből én azt látom, hogy magasról tesz arra, hogy jól vagy rosszul végzi a munkáját. Tehát a hozzáállásával (is) nagyon súlyos problémák vannak.

A bordatöréses baleset után én el is küldtem volna.

Az lehet, hogy nem más előtt osztom ki, hanem annyit mondok: "gyere be az irodámba, ezt meg kell beszélnünk". És nyilván nem fegyelmivel rúgnám ki, hanem lehetőleg közös megegyezéssel. Vagy ha rendes felmondással, akkor egy napot se kéne utána dolgoznia (nehogy addig is újabb bajt csináljon :DDDD) és megkapná a felmondási időre szóló fizetését.


Szóval én más stílusban rendeztem volna le a helyzetet, de meggyőződésem, hogy a lány, ha jól akarná csinálni, azért ennyire rosszul nem csinálná. A szülők elkeseredése és rossz véleménye teljesen jogos, de abban igazad van, hogy helyesebb lett volna mindezt csukott ajtó mögött elmondaniuk.

2018. nov. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Pygmalion-hatás. Addig oltogatták a szülei, feltételezhetően gyerekkora óta, hogy végül igazuk lett.

Magasan iskolázott, ami azt jelenti, hogy biztosan nem full hülye és lehetne jó valamiben. Talán, urambocsá', eleve nem valami gyakorlatias típus, de jobbat is ki tudott volna hozni az ilyen szintű bénázásnál, ha nem azt kapta volna kiskora óta, amit.

Én a helyében tanulnék, méghozzá olyan területen, amiben jó vagyok és amit szeretek csinálni. A szüleivel pedig minimalizálnám a kapcsolatot, az ilyen mérgező légkörből szabadulni kell, ha nem akarsz tönkremenni.

2018. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%

"Lehet, hogy alapból ügyetlen a lány, de ebből én azt látom, hogy magasról tesz arra, hogy jól vagy rosszul végzi a munkáját. Tehát a hozzáállásával (is) nagyon súlyos problémák vannak."


Én meg azt látom, több hozzászólóval együtt, a szülők viselkedéséből kiindulva, hogy ez a nő nagyon erősen szorong, tehát pont nem beleszarik a munkájába, és az önbizalmával vannak nagyon súlyos problémák. A legrosszabb, amit tehetnek a szülei, hogy a többiek előtt alázzák, de majdnem olyan rossz, ha négyszemközt alázzák.

2018. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Persze h igy áll hozzá mert anyuék benyomták,leszarja.. Engem is benyomtak ismerőshőz h szem előtt legyek, leszartam kiriugattam magam,már kapcsolatom sincs a szüleimmel,mert még férjet is ők akartak választani..
2018. dec. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!