Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évesen bezárhatnak a lakásba?

16 évesen bezárhatnak a lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 16 éves középiskolában tanuló magyarországi lány. Adott egy nagyvárosi panel. Szülei nem nagyon szeretik elengedni sehova, ezért sokszor elmennek több órára (8-9 órára is), és a negyedik emeleti lakásba bezárva hagyják, kulcs nélkül. Volt rá példa, hogy "anyuka" elment dolgozni és otthagyta bezárva a 6 éves húgával együtt. Ezt törvényileg megteheti? Anyuka nagyon elvan szállva magával, főleg amikor olyan kijelentéseket tesz, hogy "vagy eljössz velünk, vagy bezárunk a lakásba", és szerintük megteheti, mivel "ő az anyja"...

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. nov. 5. 19:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%
Ez az anyuka se teljesen normális, mint ahogy írták, történhet bármi, aztán lehet dörömnölni az ajtón belülről, amit vagy meghallanak épen vagy nem. Szülő lennék eszembe nem jutna ilyen hülyeség.
2018. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Igen, "sajnos" megteheti, hogy bezar, bar ez nem azt jelenti, hogy ez feltetlenul helyes dontes, sot, inkabb kifejezetten rossz dolog, ha problema eseten a segitseg nem akadalymentes. A gondatlansagbol elkovetett emberoles fogalma valoszinuleg nem merult meg fel a fejeben.
2018. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

Most én leszek a gonosz, aki lázítja a gyereket, de arra gondoltál már, hogy elcsend a kulcsot és lemásold?

Ez nem normális, bármi történhet, ahogy előttem írták, kigyulladhat a lakás/ház, ne adj' isten, mentőt kell hívni. Akkor mi lesz, megvárjátok, amíg rátok rúgják az ajtót?

Nálunk alap, hogy ha a szüleim elmennek, nem zárják rám az ajtót, vagy hagynak egy kulcsot.

2018. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%

Én inkább azt nem értem, miért a kamasznak kell a 6 éves tesóra vigyázni? Gondolom nem ő vállalta, hanem a szülei. Akkor gondoskodjanak ők róla.

Szóval ha történik valami a gyerekkel, akkor a nagytesó lesz a felelős??? Jogilag a szülők, jó ha tudják...

2018. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Megteheti, de ez szerintem nagyon nem rossz, engem is hagytak magamra 6-7 évesen, házat becsukták, de hátsó ajtóba mindíg benne a kulcs belülről első ajtóhoz volt kulcsom. Akár egész napra is itthon hagytak egyedül. Bár nekem 1 km es körzetbe van több rokon is, bármi van szólhattam nekik is. Az egyik ráadásul majdnem szomszéd.

Én a helyedben lefotóznám a kulcsot és vennék magamnak, de hugom nem hagynám magára...

2018. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak tűz, de ha pl. földrengés van, akkor is ki kéne menni a lakásból, és kulcs nélkül nem lehet.
2018. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
38%
112-t tárcsázod és máris ki leszel engedve
2018. nov. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
Jó lenne, ha a 112-t nem kéne ilyen hülyeségekkel feltartani, hanem eleve senki se zárna be senkit sehova. Mellesleg meg nem biztos, hogy fel tudja hívni őket, bármi lehet a telefonnal is.
2018. nov. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

"lefotóznám a kulcsot és vennék magamnak"


Ha ez ilyen egyszerű lenne, semmi értelme nem lenne kulcsokat használni. De egyébként jó az ötlet, csak nem fényképezés módszerével szokás kulcsot másolni.

2018. nov. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%

Volt férjem bátyja is 16 éves volt, mikor el akart menni bulizni. Az apja bezárta a szobába, 4.emelet, erkélyes panel. Ő maga pedig mint aki jól végezte dolgát, kiment a konyhába vacsorát főzni. Gondolta a gyerek lenyugodott, mert nagy csend volt. Egyszercsak csengettek. A srác a erkélyen keresztül át akart mászni a szomszéd lakásába, hogy majd onnan el megy bulizni. A szomszédban a haverja lakott. Ez sajnos nem sikerült. Megcsúszott és szörnyet halt. Faterja a mai napig nem tudta feldolgozni.

16 éves még eléggé lázadó korszak. Ilyenkor a legtöbben supermannek képzelik magukat. Nem hagynám bezárva a gyerekemet.

2018. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!