Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évesen bezárhatnak a lakásba?

16 évesen bezárhatnak a lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 16 éves középiskolában tanuló magyarországi lány. Adott egy nagyvárosi panel. Szülei nem nagyon szeretik elengedni sehova, ezért sokszor elmennek több órára (8-9 órára is), és a negyedik emeleti lakásba bezárva hagyják, kulcs nélkül. Volt rá példa, hogy "anyuka" elment dolgozni és otthagyta bezárva a 6 éves húgával együtt. Ezt törvényileg megteheti? Anyuka nagyon elvan szállva magával, főleg amikor olyan kijelentéseket tesz, hogy "vagy eljössz velünk, vagy bezárunk a lakásba", és szerintük megteheti, mivel "ő az anyja"...

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. nov. 5. 19:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem normális dolog és veszélyes is, ahogy írták. Talán törvénytelen is, azt nem tudom. Nincs pl. nagybátyád, nagynénéd, keresztszüleid akárkid akitől tudnál segítséget kérni?
2018. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
93%

Bár többen írják, hogy nincs rá törvény, ez nem igaz. Van.

„194. § (1) Aki mást személyi szabadságától megfoszt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyi szabadság megsértését


a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére,

.....

követik el."

Szóval muter ezért ülhet is, főleg ha még hozzácsapják a kiskorú veszélyeztetését is.


Egyet viszont nem értek: iskolába nem jársz? Onnan hogy mész haza, ha nincs kulcsod? Netán oda sem enged el? Ezt még azért kifejthetnéd egy kicsit.

2018. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
88%

A többiek már leírták a gondolataimat... Megpróbálnék kulcsot másolni, de ha nem menne, akkor kimásznék az ablakon (mi csak első emeleten laktunk, én pedig még emlékszem a 16 éves felcseszett elmeállapotomra :))...


Szomorú ez, engem 16 évesen hónapokra ott hagytak a lakásban szabadon garázdálkodni (anyám 70 km-re kertészkedett friss nyugdíjasként), mondjuk ismertek, nem csináltam semmit, osztálytársak irigyeltek, hogy lenne hova fiút vinni, de nekem nem volt fiúm... Ez úgy a másik véglet, de komolyan már, bezárni egy 16 évest... Veszélyektől függetlenül is durva.

Kisiskolásként is volt kulcsom, szükségem volt rá, hisz anyám dolgozott, amikor hazaértem.

Iszonyú dolog lehet bezárva lenni, belegondolnom is rossz.

2018. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
56%
Nemcsak a bezárás nem törvényes, de elvileg a hatévest sem lenne szabad huzamosabb időre egyedül hagynia, a 16 éves nem számít ebből a szempontból (és nem azért, mert sérti a GYIK-es tinik Nagy Szent Szabadságát, hogy szülni mertek neki egy testvért és el merik várni tőle, hogy a családtagjának tekintse a rettentő fontos egyéb dolgai mellett, hanem mert nem felnőtt és jogilag nem felel egy kisebb gyerekért).
2018. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!