Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudok megbírkózni a...

Hogyan tudok megbírkózni a ténnyel?

Figyelt kérdés

Anyám sosem törekedett arra, hogy nekem jó legyen. Úgy van vele, hogyha neki nehéz volt, akkor nekem nehogy már könnyű legyen, èljem én is át azt, amit őt. Pl. az iskola terén is ez a felállás. Beiratott a megye legerősebb gimnáziumába, olyan szinten nem bírom már, hogy egy emberi roncsot, pánikbeteget csinált belőlem az iskola. Ezt ő nem hajlandó észrevenni, azt hajtogatja, hogy érettségi, érettségi, miközben szuicid gondolatokkal küdök minden egyes áldott nap. Nem enged átiratkozni egy gyengébb iskolába, nem érdekli, hogy nincsen kamaszkorom, nincsen szabadidőm, nincs magánéletem, egyszerűen lassan életem sem lesz.

Soha nem mondott olyat, soha az életben, mikor valami baj történt, hogy semmi baj, drágám, keresünk megoldást a problémára, segítek neked! Mindig azzal jött, hogy na látod, nem megmondtam? A te hibád, meg is érdemled.

Ráadásul egyetlen barátom sincs, elzárkóztam mindenkitől, az alapokon kívül az iskolában senkivel sem beszélek, nem járok el sehova, egyetlen olyan ember nincsen, akinek szemtől-szembe mernék beszélni a problémáimról. Eleinte nem is zavart, hogy nincs mellettem senki, de már azt érzem, hogy kezd teljesen felemészteni a dolog, megtelek a sok gonddal, amit nem tudok kibeszélni magamból senkinek, és a végén valami idiótaságot teszek.


Érettségi után mihamarabb el akarok költözni tőle, szemétség lenne, ha ezután örökre megtagadnám és nem érdekelne tovább, hogy élne-halna?


2018. nov. 8. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Egy gimitol, hogy lesz valaki panikbeteg?

Egyebkent persze nem gond ha megtagadod csak erettsegivel nagyjabol minimalberen leszel vagy dolgozol feketen (bejelentenek negyorasba es kezhez kapsz boritekban joval tobbet), azaz feneket lehet vele torolni.

Ha amugy jol megy a tanulas meg rosszkedvvel is es 4-5-os vagy es nem a tananyag, csak a tanarok stilusa a gond, akkor egyetemet kell megvelozni jo messze otthonrol es folvesznek es halleluja, mehetsz is el. Diakunka es tanulas anyutol.jo messze egy kollegiumba.

2018. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekként én is ezt kaptam, emiatt én SOHA nem viselkedem igy a gyerekeimmel. Sulit megbeszéltük, ha nehéz (ő választott), akkor válthatunk, ha pihenne 1 napot szóljon, igazolom, stb. Én egy életre megtanultam milyen ha senki nincs az ember mellett, tudatosan igyekszem jobbá tenni a sajátjaim életét.
2018. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Ne tedd mindenért az anyádat felelőssé! Ahhoz, hogy te nem állsz szóba senkivel, az anyádnak semmi köze. Ezt magadnak csináltad, és csak rajtad áll, hogy változtass rajta. Stresszelni is fölösleges. Tanulsz, amennyit tudsz, amennyit nem tudsz, annyit pedig nem tanulsz. Épp ne bukjál meg. Nem kell kitűnőnek, de még jelesnek se lenni. Biztos megvan a maga történeti fejlődésében az anyádnak az oka arra, hogy ő miért ilyen, ezt te ha nagyon akarod, a múltjára irányuló beszélgetésekkel ki tudod belőle csalogatni (pl az ő szülei is maximalisták voltak vagy épp ellenkezőleg, nem törődtek vele, és mindent magának kellett megteremtenie), ha meg nem akarod nagyon, akkor nem foglalkozol vele. Ha úgy érzed, hogy megkeserítette a gyerekkorodat, simán szakíthatsz vele érettségi után, más kérdés, hogy biztosan nem a rossz szándék vezeti, hanem azt akarja, hogy sikeres legyél, csak nulla az empátiaszintje.
2018. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Azért az érettségi manapság igazán nem kihívás.
2018. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Nehogy már az anyukád tehessen arról, hogy nincs egyetlen barátod. Egyszerű azt hinni, hogy minden problémádról személyesen anyukád tehet, de azért néha nézz magadba is. Én az ország egyik legkeményebb gimnáziumába jártam, voltak barátaim, csajoztam és nem lettem pánikbeteg sem.
2018. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 Nagyon jó látni, hogy még vannak normális, épeszű, nem elborult agyú anyukák! Csodás anya vagy, igazán tiszteletreméltó. Kérlek, szeresd gyermeked, mert nagy szüksége van rád, és ne akarj rajta bosszút állni a szüleidtől szerzett sérelmek miatt! Legyen szép estéd!
2018. nov. 8. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

Van baj kérdező...

Anyád tehet arról is, hogy nincsenek barátaid? Állj szóba másokkal is magadon kívül, barátkozz. Annak meg örülj, hogy erős suliba jársz, nem kell mindenért nyafogni. Kicsit élhetetlennek tűnsz.

2018. nov. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
7: ha más nem így gondolkodik, akkor már nem is jó anya? Menj a fenébe. Egy lázadó kamasz vagy. Mindjárt megsajnállak, hogy van anyád, járhatsz iskolába és nem dolgozni kell, és megvan adva minden lehetőség arra, hogy tudj tanulni. Szánalmas kis nyominger vagy.
2018. nov. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!