Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyet értetek azzal a ténnyel,...

Egyet értetek azzal a ténnyel, hogy ha a szülők kapcsolata maximálisan kihat a gyerek párkapocsolatára?

Figyelt kérdés

Én nem...vagyis részben...pontositok...

Először is Csernus gondolatmenetére gondolok...ő úgy gondolja, hogy a szülők élete maximálisan kihat a gyerek párkapcsolatára...tehát ha az anya nem simogatta apát, nem adott puszit, nem voltak kifejezve az érzelmek akkor a gyerek párkapcsolatában sem jelennek meg ezek...Szerintem lehet hatással, de nem egyértelműen...mindig és mindenkinél...Úgy veszem észre mindent ezzel magyaráz, a szülők a szülők...

Az én szüleim sem fejezik ki az érzelmeiket nyiltan, eléggé konzervativak, se puszi se pá a gyerekeik jelenlétében.árom szülei hasonlóan... Ennek ellenére az én párkapcsolatom nyitott...tele simogatással, öleléssel, cirógatással, nyiltan megbeszélünk bármit...És másoknál is hasonló eseteket látok...ahol a szülők házassága zátonyon, a gyerekek kapcsolata meg szép és kiegyensúlyozott...

Ugyanakkor persze lehet látni családosan felhalmozódott válásokat, tökéletlen kapcsolatokat...és biztosan meghatározó a szülők viselkedése, de azért nem 1oo% osan...

Ti mit gondoltok erről?


2010. febr. 21. 22:38
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a szüleim házassága rossz, folyamatos veszekedések, anyu ki van szolgáltatva apámnak, aki már nagyot hall, és mellesleg, ha nem neki van igaza, agresszív. Volt egy csodálatos párom, el akart jegyezni, a szüleim megfenyegették, azóta se tudtam mást így megszeretni, Ő az Igazi, és Ő se felejtett el, de fél, hamarosan elköltözök, talán az idő helyrehozza, de szenvedés.
2010. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
78%

"Ennek ellenére az én párkapcsolatom nyitott...tele simogatással, öleléssel, cirógatással"

ezt mind szüleid előtt csinálod?


Szerintem kihat, az én szüleim sem adtak egy puszit sem soha előttem, és én is úgy gondolom, hogy ez egy magánszféra, nem illik szülő előtt csókolgatni meg ilyenek egymást.Az öcsém a barátnőjével sem simogatja és csókolgatja egymást, ha más is van a családból együtt egy helységben.


De ki hogy, ez csak az én saját véleményem.

2010. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Nem kell félre érteni amit mondtam...főleg nem kell lövögetni...

Nem, nem a szüleim előtt csinálom...és nem a szex-re gondoltam, hanem az apró intim jelekre...egy ölelés, egy puszi, egy simogatás mondjuk az arcon...

(nem tizenévesekre jellemző vad smárolásra gondoltam)

ezenkívül nem arra gondoltam, hogy társaságban nyalni falni egymást...

de szerintem egészen más egy kamasz gyerek a szülei előtt és az hogy mondjuk apu a munkából hazajön és megcsókolja anyut, megöleli, megsimogatja a haját ilyenek. Ez szerintem még nem sérti az izléstelenség határait...

Ezekre a dolgokra gondoltam...

szóval arra ha ez anyáéknál nincs akkor vajon a "gyerek" kapcsolatában sem jelennek meg?

a szülők boldogtalan, esetlen kapcsolata kihat a gyerekre? ez volt a kérdés...

Szexről való nyitott beszélgetés ha a szülőnél hiányzik, a "gyerek" is befásodott, lesz és konzervativ? vagy értelmesen tud róla beszélni majd az ő gyerekeivel?


Nem kell kioktatni mert nem a helyes viselkedésről kérdeztem, tudom mi az intimitás és azt hiszem nem is kicsit tartom a magán szférámat valóban annak...

2010. febr. 21. 23:04
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaz, hogy kihat, mivel azt is mondja, hogy ilyenkor az is minta lehet, hogyan nem szeretnéd csinálni. Ha épp az ellenkezője lesz a te kapcsolatod a szüleidének.


Nálunk nem volt divat érzelmet nyilvánítani egyáltalán. Sem mások előtt, sem magunk között. Meg is lett az eredménye. Anyáméknál a mai napig a legnagyob mélység az, hogy elmondják, milyen az időjárás. A gyerekeim ezzel szemben választékosan és mindig meg tudják fogalmazni, hogy mit éreznek, megtanítottam nekik, hogyan kell és így a konfliktusokat is sokkal könnyebben meg tudjuk oldani.


Amíg én gyerek voltam, a konfliktusmegoldás két pofon volt és menjek a szobámba. Tehát nekem abszolút negatív minta volt, tudtam, hogy én nem így fogom nevelni őket. És ők nyilván a párkapcsolatukba is ezt viszik majd tovább. Remélem.

2010. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
93%
Én nem értek egyet vele,őszintén,én nem szeretem őt,sem azt,ha valaki kitalál valamit,akkor mindent azzal magyaráz.Én arról hallottam,hogy a fiúk hajlamosabbak utánozni a szüleik rossz szokásait,a lányok pedig pont fordítva-később igyekeznek elkerülni ezeket.És szerintem igen is,ez utóbbi logikusabb,én nő vagyok,és nagyon erősen próbálom kerülni azt,h olyanná váljak,mint a szüleim v. hogy a párkapcsolatom olyanná váljon...sőt,nagyon görcsösen törekszem rá.A párom állítása szerint őt úgy nevelte az anyukája,h "férfi legyen",szerette,de nem puszilgatta soha:gyerekként se, se most.Ennek ellenére engem rengeteget ölelget,puszilgat,férfi létére különösen gyengéd és érzékeny-saját bevallása szerint pont ezért-azt is mondta,hogy milyen jó érzés,amikor én megpuszilom és hozzám bújhat,mert érzi,mert ez hiányzott eddig neki.Én is sokat foglalkozom pszichológiával és ha kicsit belekeverjük a biológiát(genetikát)akkor ott az a tény,hogy az emberben felszínre kerülhetnek azok a személyiségvonások,amik inkább a nagyszülőkre,dédszülőkre jellemzőek...máris más személyiség,egyértelmű,h fellázad a szülői viselkedése ellen.Én is kívül-belül nagymamám vagyok,az ő példáját követem,persze megvannak bennem a szüleimtől örökölt olyan tulajdonságok,-ha tetszik,ha nem-amiket szándékosan igyekszem elnyomni(az ő kapcsolatuk nagyon rossz volt).Szóval én inkább hiszek az önálló akaratban.
2010. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
23:24 egyetertek:)
2010. febr. 21. 23:40
 7/45 anonim ***** válasza:
66%

Hű, te aztán hiperérzékeny vagy...:))

Háromszor olvastam el a kommented előtti két választ, és egyik sem volt egyáltalán kioktató.

2010. febr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
23:24 én pszichót hallgatok:)
2010. febr. 21. 23:48
 9/45 anonim ***** válasza:
62%
Én nem jelenteném ezt ki ilyen általánosan, láttam olyan példát, ami ezt igazolja, de olyat is, ami kifejezetten ellentmond. Férfiban is láttam olyat, aki nem követi a szülői mintát. Egyénfüggő. És én se hiszek az efféle meghatározottságban, felül ehet ezen emelkedni, ez nem lehet mentség, hogy "de a szüleim ilyenek voltak". Az ember önálló akarattal bír, nem valami báb.
2010. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

"Ennek ellenére az én párkapcsolatom nyitott...tele simogatással, öleléssel, cirógatással"

ezt mind szüleid előtt csinálod?


erre gondoltam. szerintem ez elég provokáló...én nem izéstelenkedek a szüleim előtt...és a kérdés igazából nem is erre vonatkozott...

nem akartam én sem bántó lenni, elnézést

2010. febr. 21. 23:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!