Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyák! Ti képesek lennétek...

Manócska1 kérdése:

Édesanyák! Ti képesek lennétek erre? Többi lent.

Figyelt kérdés
szóval,én 39 éves múltam,sajnos depressziós vagyok. van egy húgom,ő egészséges. Anyánk húgomat szereti,velem érezteti hogy nem szeret. durva,és ha összeveszünk,mindig én vagyok a hibás. pedig amit tudok,megteszek érte. mit tehetnék még?

2018. nov. 12. 18:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
49%

39 éves manócska? Nőlj fel.

Lehet, hogy anyád a depressziód végett nem kíváncsi rád. Vagy kit tudja. Ennyiből ezt nem lehet megmondani.

2018. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
87%
Nem tudom, miért ebben a kategóriában van, de egyértelmű, hogy ki kellene húznod magad a szarból és elmenned egy pszichológushoz.
2018. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
63%

Levállni anyád csecséről! Az lenne az első lépés.

Második, elmeni dokihoz, hogy rendbe tedd a mentálhigiénéd.


Sokkal jobb lesz utána!

2018. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,jól megkaptam. csak úgy mellesleg: 13 éves koromban a saját apám és nagyapám molesztált.. áramos kezeléseket kaptam,majdnem belehaltam. évekig kórházban kezeltek,életem végéig gyógyszereket kell szednem.. gyerekem sem lehet,de hála Istennek lett egy rendes férjem.. ha ő nincs,anyámék simán be adtak volna egy intézetbe.. na,de azért itélkezzetek csak nyugodtan..
2018. nov. 12. 18:34
 5/32 anonim ***** válasza:
59%

39 éves vagy. Bármennyire is traumatikus gyerekkorod volt, nagyjából két évtizede te felelsz a saját életedért. Nem ítéllek el, de manócskázás meg anyukázás helyett jobban járnál, ha tudatosítanád magadban, hogy egy lassan középkorú férfi vagy és elkezdenéd tudatosan feldolgozni a traumádiat például úgy, hogy eljársz egy pszichológushoz. Ha nem teszed meg az első felnőtt lépésed, sosem fogsz ebből az árnyékból kikerülni.

Ha mérgező a családod, ne tarsd velük a kapcsolatot. Tudom, hogy kemény dolog, de vam, hogy csak ez segít kiszakadni.

2018. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
72%
6. Vagyok: és ezeket a tanácsokat ne úgy fogd fel, hogy "jól megkaptad" a csúnya gonosz emberektől (bármennyire is bunkón fogalmaznak egyesek). Nem véletlenül írtuk, hogy menj el pszichológushoz. Mi itt nem fogjuk tudni megváltoztatni az életed, de egy szakember segíthet benne. Nem szemétségből írtuk. Én is jártam pszichológushoz és megmentette a párkapcsolatomat. Nem szégyen, inkább mahyon is bátor dolog kezedbe venni az irányítást.
2018. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Megint 6.: bocsi, valamiért azt hittem férfi vagy, de ez nem valtoztat azon, amit írtam. Nem ítélkezünk. De amiket írsz, hogy jól megkaptad srb nekem arra enged utalni, hogy te csak panaszkodni jöttél ide, nem azért, hogy valóban cselekedj. De ne legyen igazam.
2018. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, én úgy "adom meg neked", hogy végig jártam ezt! 30 évesen csüngtem és lestem anyám szeretetét, de az egy mérgező kapcsolat volt. Szerettem volna őszintén szeretni, de nem lehetet. Így leválltam az anyatejről, elzártam az életem tőle és oda fordítottam a figyelmem ahol szerettek, elfogadtak.

Elmentem szakemberhez, hogy a családunk traumáját feldolgozzam.


Lehet, hogy neked ez "savazás", de meddig akarsz még zsákutcákba járni? Másra mutogatni? Méricskélni más szeretetét?

Vállj le anyádról és keress egy szakembert. Nekem működött.

2018. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
köszönöm,ne haragudjatok de rossz lelkiállapotban vagyok. egyébként anyám nagyon beteg,lehet csak hónapjai vannak hátra. ezért is bánt annyira a dolog. nem most kéne legjobban összetartani?
2018. nov. 12. 19:05
 10/32 anonim ***** válasza:
88%
Ez papíron szép, de ha nem tud szeretni akkor úgyis mindegy nem?
2018. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!