Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel tudnám jobbá tenni a...

Mivel tudnám jobbá tenni a helyzetet?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, azóta nyomorban élünk. Sokat stresszeltek a szüleim, sosem tudták igazán élvezni az életet. Szűk látásban látták a világot. Szinte alig költöttek magukra, céltalan az életük és csak úgy élik a mindennapjaikat.


Oké, minden ember a saját sorsáról tehet, de mégis szomorú vagyok, hogy nem tudják hogy tehetnének a saját boldogságukért is. Akármikor megkérdeztem őket, hogy mi az, amire vágynak, mi a céljuk és a többi... semmi. Ahogy állandóan látom azt a komor rossz kedvet mindig...


Mivel tudnám jobbá tenni a helyzetet?



2018. nov. 12. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Vidd el őket kirándulni. A szabad levegő jót tesz,kicsit vidámabbak lesznek. Ez nem megy egyről kettőre-ilyen kis lépésekkel haladhatsz.
2018. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt én is tapasztaltam, hogy az idősebb, tehetetlenebb embereknek szűkebb és reménytelen a nézetük. Sajnos a pénz nagy úr, étel, szórakozás, megélhetés, minden körülötte forog és ezeknek a hiánya képes megőríteni az embert. Annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj beszélgetni a szüleiddel naponta, érdeklődj felőlük és természetesen segíts a házimunkában. Ha idegesek és negatívak veled szemben akkor ignoráld őket, neked attól nem kell ilyennek lenned. Próbálj meg célokat kitűzni, gondolkozz, hogy milyen szakmát/egyetemet választanál, amivel jobb életet fogsz elérni. Nagyobb városokban sokkal jobbak a lehetőségek, főleg szaktudással, tehát később kiruccanni is érdemes.
2018. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz tenni semmit. Ha valaki 20-30 év alatt beleszokik a nélkülözésbe, és érzi semmi esélye a jobbra, a kitörésre az felhagy célokkal, àlmokkal. Ez nyomot hagy rajtuk és utàna hiàba lesz picit jobb, nem tudjàk màs nézőpontból làtni a vilàgot.
2018. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia aterzem!!! Nekem kellet lepnem igy kikoltoztem kulfoldre ugye nem titok itt kint jobb..

Azota tamogatom oket es ujitgatom a lakast ajto/ablak csere es festes, uj butorok. Maris komfortosabban erik magukat :)

2018. nov. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!