Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középső gyerek szindróma?

Középső gyerek szindróma?

Figyelt kérdés
Két lány testvérem van, az egyik 31 a másik 18 éves. Anyukám mindkettőjükhöz máshogy viszonyul, mint hozzám. Múltkor mindhárman a szüleinknél voltunk, és én lebetegedtem. Nagyon rosszul voltam, magas lázam volt, hánytam stb. Ennek ellenére anyukám elvárta, hogy elvigyem őt a boltba, mert neki nincs kedve vezetni, takarítsak ki, segítsek főzni, amit máskor nagyon szívesen megcsinálok, de most tényleg nagyon rosszul éreztem magam. Mikor a nővérem vagy a húgom beteg kiszolgálja őket és sokszor külön főz nekik. Velük csomó közös programot csinál, amire engem általában nem hív. Amit ők csinálnak az mindig jó, az én sikereimet sosem ismeri el, mindig leszid. Ez gyerekkoromban is így volt, hiába tanultam jól, hiába nyertem tanulmányi és zenei versenyeket, sosem volt rám büszke, sosem voltam elég jó. Apukám sokat foglalkozik velem szerencsére, de anyukám miért viselkedik velem így? Ne értsétek félre, anyukámat és a tesóimat is nagyon szeretem, nem vagyok féltékeny vagy ilyesmi, egyszerűen csak nagyon rosszul esik, hogy hanyagol. Ez lehet azért, mert én középső gyerek vagyok vagy valami egészen más oka van? 26N
2018. nov. 15. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a középső gyerek szindrómára inkább az elhanyagolás a jellemzőbb, nem az ilyen szintű hátrányba sodrás.

"Nagyon rosszul voltam, magas lázam volt, hánytam stb. Ennek ellenére anyukám elvárta, hogy elvigyem őt a boltba, mert neki nincs kedve vezetni, takarítsak ki, segítsek főzni, amit máskor nagyon szívesen megcsinálok, de most tényleg nagyon rosszul éreztem magam."

Én inkább megkérdezném legközelebb, mikor hugica lebetegszik, hogy "na, miért nem főzöl inkább? Nekem is kellett, amikor beteg voltam, pattanj." de így az anyád előtt, hogy vegye már észre magát.

2018. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Szívem szerint megmondanám, de két okból sem merem.

1: A húgom féltestvérem csak, teljesen más alkat, én alacsony vagyok ő kb. 10-15 centivel magasabb mint én, MMA edzésre jár, és már volt olyan, hogy megütött, szóval nem nagyon merek vele kötekedni.

2: Ha ezt így megmondanám úgy, hogy anyukám is ott van, egy 1 órás kioktatást kapnék tőle meg a nővéremtől, hogy milyen szívtelen vagyok.

2018. nov. 15. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igy a masodik hsz-ed alapjan,a radai rosseb foglalkozna veluk.. Anyad reszerol ez szintiszta kihasznalas.. A hugodra is mi szukseged..megutott? Ott lett volna annyi a kapcsolatnak...

Ne legyel ilyen mimoza mar..

2018. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Javítom, elég fontos lett volna tudni, hogy a kisebbik már más apától volt. Az első gyerek pedig hát... történjék bármi, ő az első. Ez több, mint sima középsőgyerek szindróma.

Szerintem meg kakild le a hegyibeszédet, olvass be, és ha elkezdni játszani a szentfazékot, hagy fakképnél. A húgodtól nem félnék, lenne még egy ok, amiért nem kell vele már foglalkoznom, mert nem igazán érdemeli meg. Az ágyat nyomva meg nem hinném, hogy kezet emelne rád.

Te se szereted igazából őket, igazából egy normális családban nincs olyan, hogy így kihasználjuk a másikat, illetve el lehet mondani, ha valami bánt.

2018. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


A születési sorrend elmélete c. könyvben találsz számodra hasznos infót a helyzetedről.

2018. nov. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ismerős... Én legidősebb vagyok a családban és velem legalább ennyire nem foglalkozik anya. Apa viszont kifejezetten szivesebben van velem.

Ennek az lehet az oka hogy a nővéred az első gyerek aki nagyon emlékezetes lesz a szüleidnek, a húgod pedig mindig marad a legkisebb pozícióban. Sajnos ennek az a rendje...

2018. dec. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze ahhoz, hogy hanyadik gyerek vagy. Szimplán arról van szó, hogy anyud valamiért nem csipáz, sajnálom, pedig egy értelmes, rendes embernek tűnsz. Nekem egy nővérem van, szóval én elvileg az “elkényeztetett kistesó” lennék, de ehhez képest ő a támogatott, imádott gyerek, én meg oldjak meg mindent magamnak.


Egy példa a sok közül: nővéremnek fizették a főiskolát(7 félév összesen 1 millió 400 ezer forint volt, plusz egyéb költségek), én állami támogatotton vagyok egyetemen, szóval nem kell fizetniük. Adódott egy lehetőség, hogy beköltözhetek az unokatesómék lakásába Pesten a belvárosba, 5 perc sétára az egyetemtől, kaució nincs és mindössze 50 ezer + rezsi havonta. Ez olyan lehetőség, amit az ember egyszerűen hülye lenne kihagyni, azelőtt napi 3-4 órát töltöttem utazással, vonatkésések miatt sokszor ennél is többet. Erre apám mit mondott? Ő egy forinttal sem fog többet adni, mert szerinte felesleges beköltöznöm. Havi szaros 25 ezer forinttal támogat, pedig mérnöki vezető egy német cégnél, gondolhatod, mennyit keres. És ezt van pofája úgy mondani, hogy közben nővérem suliját végig fizette, meg az összes nyelvvizsgapróbálkozását, volt már vagy 5-10x, nekem meg minden meglett elsőre. És ennyire értékelik a szorgalmam. Ja és nővéremnek felajánlotta, hogy bármikor ad neki kölcsönt, nekem ilyet sosem mondott.

Másik példa, 2-3 évig könyörögtem nekik, hogy kapjak új ágyat. Mivel most már beköltöztem a lakásba, így nem kell, de nővérem meg most kapja azóta a második új szobabútor-szettjét. Kösz b.azmeg. Szóval igen, sajnos vannak ilyen genyó szülők, én már ráuntam a folytonos veszekedésekre emiatt, úgysincs értelme, mert azt hozzák ki belőle, hogy én vagyok a hálátlan. Ahogy te is írtad.


Én ezt a problémát úgy oldottam meg, hogy egy 50 éves fazonnak havi 300-400 ezerért “dolgozok”. Ha érted a célzást. Sajnos diákmunkából és a szüleim minimális támogatásából nem tudnám eltartani magam.

2018. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!