Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám rendes velem, jó a...

Apám rendes velem, jó a kapcsolatunk, viszont a hátam mögött ilyeneket mondd rólam. Miért?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Apám világ életében ezt csinálta velem. A valóságban jól kijövünk nagyon, sokmindent vesz nekem, sok helyre utazunk, azt hinném tökéletes a kapcsolatunk. Viszont a hátam mögött kibeszél anyámmal és a többi családtagommal. Tudni kell rólam, hogy depressziós vagyok, és vannak más mentális gondjaim is, ami miatt pszichiáterhez és pszichológushoz kell járjak, és sokféle gyógyszert szedek. És anyukámmal erről beszéltek múltkor messengeren. A saját szememmel láttam miket írt (anyum megmutatta). Olyanokat hogy "minek dobjunk ki pénzt a gyógyszerekre, ha úgysem segítenek"

"Úgyis megöli magát"


Aztán egyszer hallottam mikor nagymamám beszélt vele telefonon. Mesélte apámnak, hogy ma milyen jó jegyeket szereztem, meg milyen szép képet festettem, apám reakciója meg az volt, hogy "nem érdekel", "kit érdekel". Rosszul esett.


Nehezemre esik a tanulás sajnos (nem, nem vagyok lusta, sokat tanulok, de a betegségeim és diszkalkuliám körejátszik). Így vagyok egy kb közepes átlagú tanuló. Olyanokat mondd mindig (szintén anyumnak, az ő anyjának, vagy másik nagymamámnak), hogy soha nem fogok leéeettségizni, mert ahhoz túl hülye vagyok, és biztos a nyakukon fogok élősködni, amíg meg nem halnak.


Rengeteg hasonlót tudnék még mesélni, de felesleges lenne, mert a lényeget elmondtam. Miért csinálja ezt?

Ő amúgy nem tud arról, hogy amiket a hátam mögött beszél rólam, azt anyukám és a nagyszüleim visszamondják, szóval tudok mindenről. Nekem nagyon rosszul esik hogy a saját apám nem szeret(?)


2018. nov. 19. 14:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%
Az számomra furcsa, hogy a rokonaid neked beszélik ki apádat a háta mögött, de nekem úgy tünik, hogy talán egy kicsit elfáradt. Szerintem azért nem mondj ezt a szemedbe mert nem gondolja így 100%-osan. Ha tényleg így gondolná szerintem nem ölne energiát a kapcsolatotok építésére. Szerintem fusztrált és fáradt, és ezt sajnos így vezeti le. Biztos te is mondtál már olyat amit nem gondoltál komolyan. Te a gyereke vagy így te töltöd ki a minden napjait, így te sok boldogságot, de néha egy kis bosszúságot okozol neki. És szerintem azért nem mondja mert szeret és nincs mit mondani. Valószínűleg fáj azt látnia, hogy gyógyszerekre szorulsz és ő nem tud segíteni és ezekben a rossz pillanatiban mondja azt amit mond. Gondolom már volt köztetek őszinte beszélgetés, ahol valami problémát beszéltetek át. Ha igen, akkor ha szintén lenne problémája, akkor megbeszélné veled, és nem a hátad mögött mondaná a dolgokat. De szerintem egy szülőnek nincs nagyobb fájdalom, amikor már ő maga nem tud segíteni a gyerekének. Én ezt látom ebben a helyzetben, persze tévedhetek. Ha nagyon nyomja a szíved és tényleg nagyon jó a kapcsolatotok, akkor üljetek le megbeszélni. Ha egyenes vagy, annál nincsen jobb. Ha téged ez bánt és nem beszéled meg, akkor ez csak tovább fog érni benned. Remélem megoldodik a dolog. :)
2018. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Én a legközelebbi alkalommal, mikor valamivel "kedveskedni" akarna, közölném vele, hogy hiába jópofizik, tudom, milyen undorító dolgokat mond a hátam mögött. Akkor talán észrevenné magát.
2018. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha amúgy normális veled akkor nem értem mi indokolja hogy anyád meg a nagyszülők felé így nyilatkozzon. Itt valaki nagyon csúnyán hazudik neked, de korántsem 100% hogy a faterod az. Ez esetben mivel élőben "felhőtlen" a viszonyotok, egész nyugodtan kérdezz rá! De ne úgy hogy "méé mondtad ezt meg azt", hanem "X és Y is azt állítja hogy ez meg az! Mi igaz ebből?"
2018. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"anyukám és a nagyszüleim visszamondják"

Szóval keverik a sz art.


"anyukámmal erről beszéltek múltkor messengeren"

Ezek szerint nem anyáddal élsz?!

2018. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Simán agyilag beteg az apád, ennyi.

Azért jó pofizik neked a szemedbe, mert kívülre - nem neked, hanem a többi embernek - azt akarja mutatni ti milyen boldog család vagytok, stb.

Hátad mögött meg azért beszél ilyeneket, mert azt hiszi nem fogják se neked, se másnak elmondani ezt, így megmaradhat a jó családi kép a külvilágnak.

Tudom mi a helyzet, nekem is hasonló a szitu, csak apám sokkal durvábban tolja már. Külvilágnak ugyanezt előadja, hogy jó kapcsolatban vagyunk, stb, otthon meg olyanokat művelt le velem, ami miatt szerintem, ha elmennék kivizsgálásra tudni kihoznia valamilyen emiatt kialakult enyhe mentális betegséget. Pl.: nem engedte meg, hogy megtanuljak főzni, mert állítása szerint olyan profi lennék párizsig terjednének a lángok annyira felégetnék mindent. Ezt szószerint mondta így.

Fogadd meg a tanácsomat és amilyen gyorsan csak tudsz költözz el otthonról és szakíts meg minden kapcsolatot apáddal, mert hidd el, ez rosszabb lesz csak nála.

2018. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!