Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan békíthetném ki anyukámat?

Hogyan békíthetném ki anyukámat?

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt csináltattam egy tetoválást a karomra. Nem túl nagy, nem is kirívó. Mikor anyukám meglátta nagyon dühös lett rám. Veszekedni kezdett velem, hogy ezt nem csinálhatom, hogy undorító ez a divat és hogy a generációm mennyire el van rontva ilyen téren. Erre azt mondtam neki, hogy pontosan azért nem érti, hogy miért tetszik ez nekem és, hogy ez miért ilyen népszerű ez, miért van ennyi tetovált ember, mert teljesen más generáció vagyunk(92-es vagyok), számomra ez már teljesen normális, fel sem tűnik ha valakin van tetoválás, míg ő mindig felháborodik, ha tetoválást lát valakin. Megsértődött rám, azóta hozzám sem szól. Nem válaszol az üzeneteimre, nem veszi fel nekem a telefont. A hétvégéket a nővérem és én is a szüleinknél szoktuk tölteni, ezt most is így volt, és ő se tegnap se ma nem szólt hozzám, még ha kérdezek valamit akkor sem. Már csomószor bocsánatot kértem tőle, próbáltam vele beszélni, de egyszerűen ignorál, pedig semmi bántót nem mondtam. Nagyon rossz ez nekem, nagyon bánt, hogy ennyite haragszik rám. Mit tehetnék annak érdekében, hogy megbékéljen? 26/l

2018. nov. 25. 16:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Ne szólj hozzá 3 hétig és utána magától keresni fog.
2018. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Miért kérsz tőle bocsánatot már elnézést? Semmi rosszat nem tettél és még te alázkodsz meg neki?
2018. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Neked kéne megsértődve lenni nem neki.
2018. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
Csak légy türelmes. Idő kell neki, hogy ezen túltegye magát. Nagyon nagyot csalódott benned, ez van. Akkor is, ha szerinted egy tetkó nem nagy ügy. Szerinte az. Ha nem akarsz több ilyen esetet, akkor derítsd ki, hogy mi az, ami ugyanígy kiakasztaná, és - akármennyire is jó ötletnek tartod - az ő kedvéért mondj le róla. Így látni fogja, hogy nem arról van szó, hogy a tetkó fontosabb neked, mint ő, hanem csak arról, hogy nem tudtad, hogy ennyire kiakasztónak fogja találni tényleg.
2018. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

"hogy mi az, ami ugyanígy kiakasztaná, és - akármennyire is jó ötletnek tartod - az ő kedvéért mondj le róla. Így látni fogja, hogy nem arról van szó, hogy a tetkó fontosabb neked, mint ő, hanem csak arról, hogy nem tudtad, hogy ennyire kiakasztónak fogja találni tényleg."


Komolyan itt tartunk? Egy 26 éves felnőtt ember tegyen úgy ahogy a szüleinek éppen kottyan, mert hogy azok megsértődnek és nem beszélnek vele? :D Az ilyen szülő vagy rájön magától hogy barom volt és ő maga kibékül, vagy pedig hagyni kell hogy magának főjön a levébe. Ennyi, nem kell túl bonyolítani. Majd ti is 45 évesen beszóltok a FELNŐTT 25 éves gyereketeknek hogy "hogy nézel ki, piercing van a szemöldöködbe, na mostantól nem beszélek veled halott vagy nekem!!". xD

2018. nov. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%
Meg csak nem is i. diota 15 eves tini vagy aki valami butasagot tetovaltatott magara, szoval minek kernel bocsanatot?
2018. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
3%
Anyukaddal ertek egyet. Idiota voltal. 26 vagy de 18 eves gondolkozasod van. Ha mar 26 eves korodig kibirtad tetko nelkul akkor most miert kellett??? Mintha egy 50 eves ember tetovaltatna magat eloszor.
2018. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
83%
Én még 16 voltam és magamra tetováltattam egy mosógépet poénból ... arra anyám kiakadt :D de utána pár nap múlva megbékélt és azt mondta inkább ilyen hülye fiam van mint egy drogos vagy piás :D Amúgy azóta egyetemet végeztem és a másik karomon is van egy hűtőszekrény.
2018. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"26 éves felnőtt ember"

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


"hagyni kell hogy magának főjön a levébe."

Csakhogy itt egyelőre éppen a 26 éves fő a levében, az anyja köszöni, jól van. :)

2018. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves #7-es!

Úgy beszélsz, mintha olyan hú de jól ismernél. Tudod, nem rég történt egy olyan dolog az életemben, ami teljesen megváltoztatott. Ez a tetoválás egy jelképes jelentése annak, hogy mennyire hálás vagyok az életemért!:)

2018. nov. 25. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!