Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elvárnátok a külön...

Szülők! Ti elvárnátok a külön élő gyereketektől, hogy a fizetése egy részét hazaadja?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem két éve elköltözött otthonról, dolgozik és teljesen ellátja magát. Albérletben él, otthonról nem kap semmilyen anyagi támogatást, ennek ellenére a fizetéséből minden hónapban 45 ezer forintot haza kell adnia. Ez csak nekem fura, vagy máshol is így megy? Ha a gyerek otthon lakik, akkor még meg is érthető, hogy be kell szállnia a költségekbe, de akkor is, ha már nem lakik otthon?

2018. dec. 3. 06:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem, miért tenné? Már azzal is "támogat", hogy többé nem nekem kell eltartanom. Az életben nem lesz képes gyűjteni magának, ha haza adja.
2018. dec. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ez abban az esetben elfogadható számomra, ha a család nem él különösen jól és a gyerek, a család támogatása mellett, tanult és jól kereső állást talált. De akkor sem lenne kötelező (normális értékrendű családok esetében), mindenesetre, én ilyen helyzetben hazaadnék.
2018. dec. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Salx Narval ***** válasza:
80%
Nem, sőt én segítem amivel és ahogyan csak tudom. Én is ezt kaptam és ezt is adom tovább. Nem mondom, hogy indokolt esetben sem lehet fordítva, de szerintem az a normális ha szülő segíti a gyerekét ha teheti, vagy ha szükséges, persze a józan ész határain belül mert azért elkapatni sem muszáj őket.:D
2018. dec. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%
Ha a szülők rászorulnak, akkor szép dolog. Mi is támogatjuk lehetőség szerint anyósomat.
2018. dec. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
"haza kell adnia" Miért kéne? Ki kényszeríti rá és hogyan?? Nem kell. Lehet, ha telik neki rá és indokoltnak tartja, de nem kell.
2018. dec. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem! Saját gyerekemből nem csinálok albérlőt.

Ez fura eset, amikor külön él és 45 ezret haza kell adnia. Szerintem a szüleinél súlyos anyagi gondok vannak.

2018. dec. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Es milyen indokkal kerik a szulok el a penzt?
2018. dec. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
A szülők nem élnek rossz körülmények között, nincsenek anyagi problémák. A pénzt olyan címszóval várják el, hogy 19 évig ők tartották el, így most az ő kötelessége "törleszteni".
2018. dec. 3. 07:00
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

Ez így ebben a formában nagyon bicskanyitogató !!! Ne haragudj hogy ezt írom , de jó hülye a rokonod !!!En a helyébe biztos leülnèk erről beszélgetni a szülőkkel . Mi ez a szöveg .. hogy köteles törleszteni ??!

Lehet segíteni a szülőket , ép ész határain belül . Havi max 10000 ha megoldható , ez a 45000 inkorrekt elvárás ..

2018. dec. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem keves penz az , foleg hogy alberletben el. En kb a kormomot ragnam ha meg annyit le kellene vonni a fizumbol
2018. dec. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!