Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vehetném rá az anyámat...

Hogy vehetném rá az anyámat az iPhone-ra? Semmi esély rá?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve ugyanaz a telefonja van, egy ezeréves, nyomógombos telefon, talán Samsung, de nem biztos. Semmire nem használja, csak telefonálásra. Nem azért nem vesz másikat, mert nincs pénzünk (van), hanem, merthogy neki ez tökéletes, a célnak megfelel, és hogy ezzel bármit csinálhat, nem megy tönkre. És hogy ő agyvérzést kapna, ha félnaponta töltenie kéne a telefonját, ezt elég hetente 2-szer, ezt dobálhatja nyugodtan az öcsém, semmi baja nem lesz. Viszont mióta egyetemre járok, kb kéthetente megyek haza. Tök sok dolog van, amit megmutatnék, pl ha venni szeretnék egy ruhát, vagy főzök, és nem tudom, hogy jó-e, akkor simán FaceTimeozhatnánk közben. Mire lepötyög egy üzenetet, az is minimum 5 perc. Ha jön Pestre hozzám, folyamatosan eltéved, és olyankor nagyon idegesítő vakon magyaráznom ahelyett, hogy beütné a telefonba és az mutatná, mikor hol forduljon le, stb. Szóval rengeteg előnye lenne. Ráadásul én 2 évenként cserélem a telefonomat, most vettünk újat, otthon van a szekrényben kettő, aminek amúgy semmi baja. Mondtam, hogy használja, megtanítom neki. De hogy ő erre nem kíváncsi, nem érdekli. 40 éves, de olyan, mint egy háklis vénasszony... Sőt, rosszabb, mert még a nagyszüleimnek is okostelefonja van. Apa is mindig ezzel piszkálja, hogy lassan ciki vele megjelenni, mert mikor azt a telefont előveszi, mindenki röhög. Jó ez nyilván túlzás, de elég vicces látvány, mikor anya szépen kiöltözik, megjelennek valahol és hirtelen elkezd csörögni az őskövület telefon úgy, hogy még a temetőben lévő holtak is felkelnek a zajra.
2018. dec. 3. 08:56
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
36%

#43 azért van kevsebb joga véleményt nyilvánítani másokról, mert még nem egy vénszatyor?:D Meg egy felnőtt ember nem lehet sötét a logikád alapján, vagy mi? Itt vagy te élő példának, sok ostoba ember azt hiszi hogy nekik kijár a tisztelet csak a koruk miatt, na persze. Arra tőlem várhatnak.


Amúgy kérdező az ide kommentelgető emberek nagy részétől ne várj semmit, mert keserves az életük, és akinek jobban megy azt próbálják lehúzni, megsemmisíteni. A magyar már csak ilyen, ahol tudja kigáncsolja a nála jobbat, undorító mentalitás. Kérdésed is bizonyítja, hogy mennyire alacsonyan van ezek emberek ingerküszöbe, de azt mindig elfelejtik hogy az ő vergődésüktől neked úgyse lesz rosszabb.


Egyesek azon vannak kiakadva hogy mások zenét hallgatnak, meg sorbanállás közben játszanak a telefonjukon. Mindezt 2018-ban. Azért van Magyarország 50-100 évvel elmaradva nyugattól, mert itt az emberek is a múltban élnek. Szerintem ha van lehetőséged menj külföldre, én Hollandiában végeztem már az egyetemet is, azóta sokkal boldogabb az életem.:D

2018. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kár másokra erőltetni az akaratunkat, ha nem akarja magától, akkor felesleges erőlködni. Hagyjátok békén anyukádat.
2018. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
69%

43 vagyok, és világéletemben utáltam, ha valaki meg akart győzni arról, hogy mi a jó nekem. Azt én tudom.

Nekem is okostelefonom van, igaz, nem csúcskategóriás. Én másra költöm a pénzem, ez az én dolgom. Aki meg telefonra költi, az az ő dolga. Anyátok helyében én már leállítottam volna ezt a telefonhisztit. Az is menő, és modern, ha hagyjuk a másikat a saját elgondolása szerint élni.

2018. dec. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, senkit nem zavar, nem bànt, magyarul le van sz...a, hogy milyen telefonod van.

Te még gyerek vagy, anyud viszont felnőtt nő, és felnőtt nőként én sem szeretném, ha a gyerekem megmondanà, miből milyen màrkàt/típust hasznàljak.

Miért piszkàljàtok ilyen dolog miatt?

Szerintem egyàltalàn nem esik jól neki, hogy szégyelltek vele megjelenni ilyen jelentéktelen dolog miatt.

Ha ezt most ő olvasnà, azt szégyellné, hogy ilyen sznob lànya van.

2018. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
41%

Két álláspont ütközik. Az egyik aki meg bír lenni okosteló nélkül, a másik akinek kisimul az EKG-ja ha otthon felejti.


Felesleges egymást győzködni. Anyuddal is ez van kérdező, felesleges győzködni. Téged sem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről és felesleges is lenne.

2018. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
39%

Én úgy írtam választ, hogy iPhone tulajdonos vagyok, kifejtettem, hogy felnőtt nő, el tudja dönteni, mi jó neki, kár meggyőzni; kifejtettem azt is,hogy szerintem szánalmas hogy cikinek érzitek, ha előveszi nyomógombos telefonját...

Nekem soha eszembe nem jutott meggyőzni bárkit is bármiről telefonnal kapcsolatban, nem státusz-szimbólum-jelleggel vettem a telefonomat.

2018. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
23%

"A bátyám opelje annyiba került, mint egy iPhone8, és 13 éves autó létére még mindig egy erőgép. A másik tesómnak pedig 100K-ért vett egy VagonR+, ami 19 éves és még mindig pipec. Kérdező gondolkozz már, a pénzt értelmesebb és hasznosabb dolgokra is lehet költeni."


Egy telefonon lehet beszélni, e-mailt és sms-t küldeni, netezni, játszani, nyelvet tanulni, jegyzetelni, fotózni, filmet nézni, olvasni, térképen kiigazodni, vásárolni, repjegyet vagy szállást foglalni, banki egyenleget nézni, átutalni, NFC-vel fizetni, világítani vele, és sok minden mást.

Egy autó belekerül havonta egy valag pénzbe és cserébe elvisz oda, ahová a busz is.

Egyénfüggő, kinek mi az értelmes.

2018. dec. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!