Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vehetném rá az anyámat...

Hogy vehetném rá az anyámat az iPhone-ra? Semmi esély rá?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve ugyanaz a telefonja van, egy ezeréves, nyomógombos telefon, talán Samsung, de nem biztos. Semmire nem használja, csak telefonálásra. Nem azért nem vesz másikat, mert nincs pénzünk (van), hanem, merthogy neki ez tökéletes, a célnak megfelel, és hogy ezzel bármit csinálhat, nem megy tönkre. És hogy ő agyvérzést kapna, ha félnaponta töltenie kéne a telefonját, ezt elég hetente 2-szer, ezt dobálhatja nyugodtan az öcsém, semmi baja nem lesz. Viszont mióta egyetemre járok, kb kéthetente megyek haza. Tök sok dolog van, amit megmutatnék, pl ha venni szeretnék egy ruhát, vagy főzök, és nem tudom, hogy jó-e, akkor simán FaceTimeozhatnánk közben. Mire lepötyög egy üzenetet, az is minimum 5 perc. Ha jön Pestre hozzám, folyamatosan eltéved, és olyankor nagyon idegesítő vakon magyaráznom ahelyett, hogy beütné a telefonba és az mutatná, mikor hol forduljon le, stb. Szóval rengeteg előnye lenne. Ráadásul én 2 évenként cserélem a telefonomat, most vettünk újat, otthon van a szekrényben kettő, aminek amúgy semmi baja. Mondtam, hogy használja, megtanítom neki. De hogy ő erre nem kíváncsi, nem érdekli. 40 éves, de olyan, mint egy háklis vénasszony... Sőt, rosszabb, mert még a nagyszüleimnek is okostelefonja van. Apa is mindig ezzel piszkálja, hogy lassan ciki vele megjelenni, mert mikor azt a telefont előveszi, mindenki röhög. Jó ez nyilván túlzás, de elég vicces látvány, mikor anya szépen kiöltözik, megjelennek valahol és hirtelen elkezd csörögni az őskövület telefon úgy, hogy még a temetőben lévő holtak is felkelnek a zajra.
2018. dec. 3. 08:56
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
39%

A sziklakertes én vagyok, a szomszéd csivavájàval :)


Nekem nincs bajom az okostelefonokkal, nekem is az van, én csak azt mondtam, ne erőltesd neki ha nem akarja.Neki jó a régi típusú, és kész.Lehet 1x meggondolja magàt, ne piszkàld.


Off: Na igen, rendesen le lettem oltva mert egy gyönyörű rendezett udvarunk van, a különleges növényeket meg joggal féltjük, főleg amik itthon nem is honosak.

Sajnos jellemző, hogy azt hiszik rólunk milliomosak vagyunk, pl ha nyàron képeket teszek fel a lànyomról mondjuk mert szép a hàttérben a tavirózsa.

Na amikor meg medencés (épített) képeket tettem fel, azt hittem meglincselnek, de szerencsére ez egy normàlis község, a régi ismerősök fanyalogtak csak, akik ma is a szülővàrosomban élnek.

2018. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
41%

Ha magától nem akarja, akkor hiába erőltetitek.

Az gáz, hogy szégyenlitek a telefonja miatt.

Apukám 73 éves.Nagy gombos, őrült hangos telefonja van.Nem tudtuk megtanítani az okostelefon használatára.

Ezzel szemben anya imádta, volt okos telója, táblagépe, laptopja.

Sajnos anya meghalt februárban.Egyik nap megyek át apához, üvölt a zene, az öreg a laptop előtt ült, úgy, hogy előtte soha!Áthívta a kisunokáját, megmutatta neki.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ha magától nem akarja, ne erőltessétek.


40 évesen még haladnia kellene a korral.És is 40 vagyok😊

2018. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Istenem, nem kell mindent ennyire komolyan venni. Nyilván apa sem megy át az utca másik oldalára, ha anyának csörög a telefonja.
2018. dec. 3. 15:23
 34/47 anonim ***** válasza:
79%
Én csak gyorsan átfutottam a válaszokat....hát kész :D volt aki azt irta, hogy ö meg volt telefon nélkül 40évig...msot dem kell...:D ez esetben tessék lóháton és/vagy gyalog járni, mindig mindenhova, majd mikor hazaér neki lehet állni kézzel mosni, és szenet rakni a vasalóba :D bal..sz. :D. 29F
2018. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
23%

Egy Iphone nem drága. Természetesen ha valaki az X vagy már nem tudom, melyik verziót veszi, akkor igen. De egy 7,8 azért ne számítson már aranyárba menőnek. 150/200K-t az ember össze tud kaparni, ha tud takarékoskodni.

150 ezret ossze lehet kaparni, de aki ajfonra kolti, az ne vicceljen olyan szavakkal hogy takarekossag.

Tobb ajfon tulajdonost ismerek, amire hasznaljak azt egy 50 ezres telefon is tudja. De nekik ha megeri a reszlet egy almas logoert.

De van droidos bolond ismerosom is, jelenleg egy S9 es P20-ast cipel magaval, egyiken candy crush, masikon szokirakozik. Tenyleg megerte kiadni egy talicska penzt.

2018. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
És te honnan tudod, hogy én mire használom az iPhone-t? Várj, segítek. Sehonnan. Megy az általánosítás és a fröcsögés, feleslegesen.
2018. dec. 3. 16:00
 37/47 A kérdező kommentje:
Ti oltogattok egy totál ismeretlent, és én vagyok a frusztrált?
2018. dec. 3. 16:16
 38/47 anonim ***** válasza:
65%
Igen kérdező, minden hozzászólásodból ordít, hogy üres fejű vagy és frusztrált. Nem hagyod békén anyádat is itt is őrjöngsz, ha nem értenek veled egyet. Mi nem tombolunk, mi lekakkantjuk mi van veled, csak elmondtuk a véleményünket. Ez egy ilyen oldal.
2018. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Dehogy őrjöngök, nagyon jót nevetek rajtatok, mikor azzal jöttök, hogy "másnak a kocsija kerül ennyibe". Nem érdekel a véleményetek rólam, egyszerűen viccesek vagytok.
2018. dec. 3. 16:30
 40/47 anonim ***** válasza:
70%

Persze, kérdező. Más a vicces, csak azért, mert neked ekkora problémát okoz, hogy egy másik felnőtt ember nem olyan márkájú telefont tart, amit te elég menőnek vélsz.


Ez rohadt ciki.

2018. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!