Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szülöként egy 20 éves...

Ti szülöként egy 20 éves gyerektől hány órát várnátok el hogy dolgozzon egy héten?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 14:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
62%
Az egyetem otthagyása más, mint a kihagyás valami jó okból... Akkor ennyi volt, felnőtt, keressen munkát (persze addig otthon lehet és nem hal éhen). Vagy menjen más egyetemre vagy valami. Már ha az elején hagyta ott, utolsó évben kicsit morc lennék.
2018. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Most is azon vagyok hogy munkát találjak. Eddig kb 7 helyre adtam be. És 5 ugyanaz az indok miatt lett elutasitva.
2018. dec. 4. 16:09
 23/33 anonim ***** válasza:
81%
Én is otthagytam az első szakomat néhány hónap után, mert akkor rájöttem, hogy mégsem azt szeretném tanulni. Utána otthon maradtam és nyelvvizsgát, érettségit csináltam. Minden ugyanúgy ment tovább, mint korábban szóval a szüleim eltartottak és nem kellett elmennem dolgozni, nem is kértek tőlem pénzt rezsire, kajára stb. Egyedül a szórakozást, hobbit kellett magamnak fizetnem.
2018. dec. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
60%

De jó, hogy itt senkinek nem kell dolgoznia 20 évesen ha egyetemre jár.

Én 21 évesen kezdtem a NAV-nál dolgozni, akkor még apeh volt, és mellette egyetemre jártam.

Eszembe sem jutott, hogy ne dolgozzak, csak azért mert egyetemista vagyok.

2018. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó, ha megnyugtat, több egyetemistának kell dolgoznia mint nem. Az én szakomon pl 90%-uk dolgozott, én is.


Azt mondom, ha tanul, akkor nyáron dolgozzon másfél hónapot, meg évközben is havi egy-két napot.

Ha nem tanul, akkor meg találjon rendes munkát, napi 8 órával, a hét 5 napján.

2018. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
85%

7 helyre? Csodák nincsenek. Amikor én kerestem munkát, mindenre (!), amire megfeleltem legalább 50%-ban (!)a neten, arra elküldtem az önéletrajzomat. Ezenkívül nyomtattam 100db-ot és körbejártam a környék minden olyan helyét, ahova betenném a lábam, ha esélyt kapnék rá. 3 nap alatt lett munkám és még válogathattam is.


Csodák nincsenek. Szerintem te kényelmes vagy mert ha nem találsz munkát, tudod, hogy nem leszel éhes és nem fogsz fázni. Kényelemben élsz ezért nem vagy motivált. Hianyzik a félsz.

2018. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
50%

Ha valami altalam megertett ok miatt marad ki az egyetemrol (es ez nem a nekem ez nem tetszik es inkabb mast akarok, most nem megyek mar az elso felev vizsgaira se blabla), akkor feltetelezem eleve igyekszik vagy kernem igyekezzen addig is hasznosan tolteni az idot. Ha 2 honapig tespedne es se otthon nem segit MAGATOL, se nem tolti hasznosan (tanul nyelvet, egyebet) az idejet, akkor mondanam van egy honapja munkat keresni.

Ha a fent irt kivetel az eset, akkor van egy honapja mukat talalni, amivel remelhetoleg az osszes hetkoznapja valamilyen szinten le lesz foglalva.

De barmirol is legyen szo, ha kimaradt az egyetemrol egybol mondanam gondolkozzon el, hogy hogyan tovabb, mert egy ilyen evvesztes belefer tobb nem (azaz az en penzemen es segitsegemmel, akkor ne szamitson diplomara). Es itt a lehetoseg kiprobalni a napi 8 oras munkaidot es akkor hirtelen lehet vonzobb lenne az egyetemi let es szorgos tanulas.

2018. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
65%

A meki jó pénz? Haha, ez jó,


Hát sajnos nincsenek nagyon lehetőségeid, csak gyár vagy gyorsétterem. Egyik rosszabb mint a másik és gürizhetsz 900 Ft-os órabérben. Én is dolgoztam másfél hetet egy gyárban, na azt soha többet. A legrosszabb az egészben, hogy hiába gondolsz a pénzre hogy az majd milyen jó lesz, mert tudod hogy amit elvégzel sokkal többre kéne becsülni + alig keresel valamit.

2018. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
67%
Ja nekem is van egy unoka tesóm, kijelentette azt hogy ő 200k netto alatt nem dolgozik érettségi után. Azóta is otthon tesped mamahotelben 30 évesen. Irány a gyár, a neki, a kapaföld. Rögtön vonzó lesz a tanulás.
2018. dec. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy mi az hogy húsz éves gyerek? Máskor meg elvárás már a tizennégy évest felnőttként kezelni, nem beleszólni a dolgaiba... Szóval beleszólás semmi, de az eltartás persze alap.....
2018. dec. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!