Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális/jogos...

Mennyire normális/jogos szülőként elvárni a gyerektől a mesterdiplomát?

Figyelt kérdés
2018. okt. 13. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért elvárni, hogy "legyen", alapvetően hülyeség. Pl. szobafestésből, vagy utcaseprésből nincs mesterképzés, akkor aki az szeretne lenni, attól mit várna el?


Ha viszont az illető egyetemre jár egy adott szakon, és lustaságból/érdektelenségből kibukik, akkor megértem, hogy ez a szüleinek nem tetszik, és próbálják biztatni, hogy ne csessze el az életét.

2018. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire. Örülni kell, ha összejön, de ha nem, hát nem. Vannak, akik 8 általánossal is ugyanúgy tudják szeretni a gyereküket...
2018. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire. Szerintem az egyetlen olyan dolog, amit jogos elvárni az az, hogy előbb-utóbb a saját lábára álljon, hogy legyen valamilyen szakmája, hogy szerezzen állást, és ne csak elvárja, hogy eltartsák.
2018. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem jogos, de szerintem azért jó.

Inkább, mint ha hagyná csak úgy élni a világba'.

Van egy srác, nem is buta, még azt is hagyták neki, hogy a szakmunkást otthagyja.

Most építőipari segédmunkás.

Én ezt azért szülőként nem hagytam volna.

2018. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Bizonyos mértékig nyilván szükséges a szabálykiszabás, de ne gondolkodjunk végletekben. Van érettségim, egy szakmám, jelenleg egyetemista vagyok, és édesanyám azon akadt ki, hogy azt mondtam, _talán_ megállok az alapképzésnél.

2018. okt. 13. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

#5 Jól van na, de amúgy anyukád jót akar.

Örülj neki, hogy nem lebeszél.

Az még rosszabb.

De amúgy úgyis te döntesz.

2018. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!