Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem úgy fél éve, hogy...

Miért érzem úgy fél éve, hogy gyűlölöm a szüleimet?

Figyelt kérdés

Alapból lobbanékonyabb fajta vagyok, meg szorongok is mindennap, de kezelve van és jól viselném.

Egy éve meghalt valakim, azóta tart ez, szôval gyászolok. De most jön a lényeg.

A szüleimmel élek és már ott tartok, hogy minden apró kis rossz szokásukra olyan dührohammal reagálok, hogy törni-zúzni tudnék. Akaratlanul szavakkal bántom is őket, amit utána megbánok.

Sajnos sose kaptam elég figyelmet tőlük, nekik a munka volt mindig az első, volt, hogy beszéltem hozzájuk és meg se hallották. Már erre is daccal, dührohammal reagálok. Sok mindenben segítettek, de figyelmet és megfelelő nevelést nem kaptam. Nem vagyok teljesértékű felnőtt. Semmire nem tanítottak meg, pedig sokszor szóltam... De mindig csak a munka volt és magamra maradtam, mindent egyedül oldottam meg.

Szóval.. egyszerűen már a hangjuk is idegesít.

Prdig az lenne az egészséges, ha megnyugtatna. Az az érdekes, hogy más emberek nem idegesítenek, sőt, felüdítő mások társaságában lenni.

Mostanában a szorongás miatt sokat vagyok itthon, alig mozdulok ki, de úgy érzem, hogy egyre rosszabb... Ez a ház lesz a végzetem..

(Nem tudok felnézni sem a szüleimre különböző okokból sajnos)

Költözzel el? Mit csináljak?

Már nagykorú vagyok.



2018. dec. 4. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Igen koltozz el. Mas emberek azert nem idegesitenek, mert veluk nem vagy osszeszarva a nap 24 orajaban. Pl. egy 3 eves gyerekre egy idegen mondja hogy jaj de cuki milyen ennivalo, az anyja meg huzza a szajat, mert o az aki napi 24 oraban vele van es tudja milyen amikor idegesito az a "cuki" baja.
2018. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
baja=baba
2018. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

1. Költözz el.

2. Keress professzionális segítséget a gyász feldolgozásában.

3. Keress professzionális segítséget a dührohamok ellen.

2018. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Költözz el.
2018. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Azt mondod, eddig os egyedül oldottál meg mindent. Akkor miért nem költözöl el?

A dührohamaidat meg kezeltesd, mert az nem normális akár kaptál elég figyelmet, akár nem. Ha nem akarsz velük élni, miért vagy még ott?

2018. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Nöljél fel!
2018. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Nagykorú vagy, tehát pont itt lenne az ideje építeni és élni a saját életed, és nem a szüleidet hibáztatni mindenért. Már nem vagy gyerek, te irányítod az életed, nem ők, ideje felnőni.
2018. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tudjátok nem megy minden egyik napról a másikra. Nem mindenkinek raknak a feneke alá egy albérletet vagy egy lakást, több hónap mire arra megkeresem a pénzt, viszont én már most ott tartok, hogy tönkremegyek, ha még egy nappal tovább el kell viselnem őket.

Ahogy írtam, szorongásos beteg vagyok, óriási hátránnyal indulok az életben.

2018. dec. 4. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

#8

Pánikbeteg van, nem tudod kezelni a dühödet, elhúzódó gyászreakciód van, amit nem tudsz feldolgozni,... mit lehetne neked mondani? A mentális zavarok a pszichiátria hatásköre, mielőtt elvágod a szüleid torkát.

2018. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Kifogás kifogás kifogás. Ha igazán változtatni szeretnél, már elindultál volna azon az úton. Te is tudod, hogy mi a megoldá, mit kellene tenned. Orvos és költözés. De könnyebb picsogni és másokat hibáztatni ahelyett, hogy segítséget kérnél illetve segítenél magadon.
2018. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!