Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ugyanolyan nehéz feldolgozni...

Ugyanolyan nehéz feldolgozni egy szülőnek a gyermeke halálát akkor is, ha az már felnőtt volt?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan nehéz feldolgozni ha az ember mondjuk 26 évesen veszíti el a gyermekét mint 5-10 évesen? Esetleg könnyeben bírkózik meg egy szülő azzal ha gyermeke felnőtt korában hal meg mintha kisgyemekként?


Ui: Senkit sem szeretnék ezzel a kérdéssel megbántani, és tudom, ilyenre nem szabad még csak gondolni sem, de a kérdésemnek komoly szándéka van.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 4. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy családról tudok az utcánkban, egy szem fiuk halt meg huszonévesen. Élő halottak voltak utána....

Az a baj, hogy ugye nem az a "természetes" folyamat, hogy a szülő temeti a gyereket...fordítva talán egy fokkal elviselhetőbb, ha nem túl fiatalon hal meg a szülő.

2018. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igen.
2018. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs különbség, akkor is a gyereke, akárhány éves is.
2018. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem minél idősebb,minél több emlék,annál rosszabb.
2018. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha depressziós vagy, haladéktalanul - holnap!-fordulj pszichiáterhez, de akár még ma hívjál föl telefonos lelkisegély szolgálatot! Ne tedd tönkre a szüleidet, az egész életükben élő halottak lesznek! A lelkiismeret-furdalásról, hogy mért nem vették észre, nem beszélve! Ha problémád van, keress segítséget! [link]
2018. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szeretnék megnyugtatni mindenkit, hogy nem tervezek semmit, nem is rólam van szó.
2018. dec. 4. 19:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan akinek 2 gyerek volt.. Egyik 24 másik meg 7 évesen halt meg...Szörnyű volt nekik és ugyan annyira fájt
2018. dec. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet tárgyilagos, tárgyszerű választ adni, mivel az érzelmi reakciókat nem lehet egészen pontosan detektálni, mérni, számszerűen kifejezni. Talán, ha az ember olyan tevékenységet, munkát végez, amiben "szublimálni" képes az érzelmi reakcióit, akkor talán ott lehet alkotóképesebb, mintegy ezzel "ellensúlyozva" a biológiai, érzelmi téren bekövetkezett "kudarcélményét". Itt most csak felrémlett bennem néhány olyan művész, aki elvesztette a gyerekét (akár hány éves is volt) és mégis 70+ évesen is alkot, persze van ellenpélda is, aki nem bírta feldolgozni a történteket. Talán az öngyilkossággal foglalkozó pszichológusok ismernek felméréseket arra vonatkozóan, hogy van-e különbség a szülők élethossza között attól függően, hogy hány éves volt a gyerekük, amikor meghalt.
2018. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Amikor a nagymamám meghalt (69 évesen), a dédimamám még élt (92 éves volt ekkor). Borzalmas volt hallgatni, ahogyan sír, és - mivel 2005-ben a nagymamám testvére is meghalt, - csak ezt hajtogatta: "Isten mind a két gyermekemet elvette, engem meg itt hagyott!". Majd megszakadt a szívünk, és ilyenkor nem lehet megnyugtatni az embert, ami szerintem teljesen érthető. Úgyhogy nem, egyáltalán nem a "gyerek" életkorától függ.
2018. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem függ életkortól. Ha meghal a gyereked, az ugyanúgy fáj 2 éves korában mint 27 évesen.
2018. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!