Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti beleszólnátok, idős anyukát...

Ti beleszólnátok, idős anyukátok pénzügyi döntésébe?

Figyelt kérdés
70 éves anyukám 1M költött egy munkálatra,amit 5-600.000-ből is meg lehetett volna oldani.

2018. dec. 5. 18:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
Miért kell ahhoz konkrétan demensnek lenni, hogy elkezdjünk végre törődni egymással?
2018. dec. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Itt nem törödésröl van szó, hanem beleszólásról a másik dolgaiba.

NEm tudom, a kérdezö meg a 64%-os válaszoló mit szólna ahhoz, ha az anyukája/apukája/testvére kezdene beleszólni abba, hogy mire költi a pénzét, mit csináltat meg és mennyiért - de szerintem igencsak fel lenne háborodva rajta.

Ez fordítva is igaz, ha a kérdésben szereplö idös anyuka nem demens, akkor senkinek sincs joga okoskodni.

2018. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Tudtuk,hogy 1M költ ( folyamatban ) . Közben jöttünk rá,hogy akivel csináltatja,megveszi a gyártótól (felszorozza természetesen) és kiadja a munkát. Ha ezt a közvetítő céget kihagyta volna,olcsóbb lett volna. Pl 1 tétel. 230.000ft . Nálunk is aktuális és megkérdeztük a szakembert. Mondta náluk 150-170.000ft ugyanaz. Akkor kezdtünk el foglalkozni evvel,amikor anyukám kórházba került szteroid sokk miatt. Nem a pénz elköltésével volt a bajunk,hanem a céggel. Röviden pénzéhes közellenség lettünk. Pedig tudhatnák,hogy nem ezért szóltunk.
2018. dec. 6. 08:38
 14/18 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam le az előzményt,mert a család szerint nincs semmi baja és tök normális,hogy szórja a nehezen összespórolt pénzét.
2018. dec. 6. 08:42
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem beleszólni kell (utólag gelesleges is kioktatást tartani), hanem tanácsot kell neki adni. Azzal úgyis tele van a padlás.
2018. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Andrejcsik Gábor válasza:

Sziasztok,


Úgy gondolom, hogy nem beleszólni kell a szüleink pénzügyeibe, vagy döntéseibe, hanem napi szinten jelen lenni az életében és amennyiben kéri, akkor tanácsot adni, vagy elmondani a véleményed ezzel kapcsolatban.


Természetesen nem ismerem a kapcsolatod minőségét anyukáddal, de én a saját példámból kiindulva kéretlenül nem szólok bele a szüleim életébe.

2018. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
En elmultam 60 eves.Nem erzem magam demensnek,dolgozom,eligazodok az elet dolgaiban,ellatom magamat, mindezt kulfoldon, egyedul elve,szoval eleg onallonak erzem magam,de en szeretem kikerni a gyerekeim velemenyet meg kisebb dolgokban is,mint 1 milla elkoltese.Nagyon megbantananak, ha azt mondanak, hogy oket nem erdekli, az en dolgom, hogy mire koltom a penzem.Es volt mar ra nem egy pelda, amikor azt mondtak,hogy ok ezt nem tennek amire keszulok,es belattam, hogy igazuk van.Szoval, en meg meg is koszonnem, ha segito szandekkal felhivnak a figyelmemet valamire,ami az en figyelmemet elkerulte.
2018. dec. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"a 64%-os válaszoló mit szólna ahhoz, ha az anyukája/apukája/testvére kezdene beleszólni abba, hogy mire költi a pénzét, mit csináltat meg és mennyiért - de szerintem igencsak fel lenne háborodva rajta."

Tévedsz, nagyon is örülök neki mindig, amikor elmondják a véleményüket, mert azt is figyelembe véve jobb döntéseket tudok hozni. Felnőtt ember végül persze azt csinál, amit akar, de egyáltalán nem mindegy, hogy kényszerből teszi-e ezt (mert senkije sincs, aki elláthatná véleménnyel, tanáccsal, újabb szempontokkal, stb. legalább a nagyobb kiadások előtt), vagy saját választásából, mert van családja, akik - akár a beleszólni akarás szándékával - mondják a magukét. Én nagyon is hálás vagyok érte, hogy vannak, akiket érdekel, hogy mi van velem - akár anyagi értelemben is.


"ha a kérdésben szereplö idös anyuka nem demens, akkor senkinek sincs joga okoskodni"

Ha már jogi kérdést csinálunk belőle: de igen, mindenkinek joga van okoskodni, hiszen szólásszabadság van, és ez ráadásul teljesen független attól, hogy demensekkel vagy nem demensekkel kommunikálunk-e épp.

2018. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!