Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha fenyegetnek a...

Mit tegyek ha fenyegetnek a szüleim?

Figyelt kérdés
Anyukám (meg apukám is de ő ritkábban) folyamatosan fenyeget meg ver, de nem úgy hogy legyenek látható jelei. Minden apróságért olyanokat mond, hogy "kék zöldre fog ütni", "agyonüt", "nekiver a falnak". Félek hazajönni, érzelmileg is bántalmaz. Nagyon nem szeretnék már itt lakni de még csak 16 éves vagyok, nem tudok hova menni.

2018. dec. 6. 19:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
"A otthoni magyar szülők meg bolondultak?2 Nem feltétlenül. Van akinek simán hazudós gyereke van, aki a gyakorira jár hamupipőt játszani.
2018. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Utolso. Igen sajnos ez is egy opcio ha forditott szogbol nezzuk a dolgokat ugyanis mindennek ket oldala van
2018. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mi a franc folyik itt mostanában?
2018. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha ez igaz akkor nagyon sajnállak ,de arra nem válaszoltál hogy nincs e valaki akihez mehetnél? ? Nagyszülő, nagynéni? Nagybácsi? ...Ha meg teheted menj el othonrol.

Ha viszon tényleg kamu a kérdés ..gondolkozz el rajta hogy van aki tényleg ilyen sz@r helyzetben van és nem számíthat senkire...

2018. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Alapjáraton én minden kérdést igaznak vélek és úgy válaszolok rájuk. Ha esetleg a kérdés nem valós, akkor majd a moderátorok intézkednek, nem az én feladatom lekamuzni, és szerintem senkinek sem az, mert egy anonim oldal, ahova bárki írhat, és lehet tényleg ilyen problémája van az illetőnek.


A kérdésre válaszolva: Amíg fenyegetnek, engedd el a füled melett, rájuk se ránts. senki sem szeretné megüti a saját gyerekét ennyire. Egy idő után látják rajtad, hogy lepereg rólad. Ha ezek után is ugatnak, akkor beszéld meg velük, hogy ez neked nagyon fáj. És javaslom 18 éves korodat betöltöd, úgy húzz el otthonról, hogy még a lábnyomaidat sem hagyod ott.

Ha mégis szétvernek: Szólsz barátaidnak, barátaid szüleinek, tanároknak ,rendőrségnek ha úgy van. Csak ne tartsd magadban, hidd el, ha sikerül találni valakit, akit érdekel a sorsod, vele vagy velük együtt elindulhat az intézkedés. Sok sikert a jövőben!


Válaszolóknak írom amúgy még, hogy igen, elég sok magyar szülő megkattant vagy éppen kattanó fázisban van. Egész életüket stresszben töltötték, és ezt átadják a gyerekükre. Valamikor olvastam, hogy itthon a családi otthonok 75%-a stressztenger, egy perc nyugt nincs otthon nekik. Meg is értem, hiszen ki tudna nyugton élni otthon átlag 125 ezer forint havi kereset mellett? Semmi anyagi biztonság nincs, bármikor jöhet a kilakotlatás, áram-fűtés kikapcsolás, aztán tönkre is ment tejesen az ember élete. Így is tönkrement nekik 90%-ban és azon a 10%-on táncolnak megkattanva, amit már csak a szentlélek tart. Szóval sajnos ez a valóság.

2018. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem a szülő beleegyezése kell feltétlen a házasságoz! Gyámügy is adhat rá engedélyt!
2018. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na megjött a mesemondó. Most épp 16-nak adja ki magát. Tegnap legalább 3 ilyen sajnáljatokdegyorsan kérdést dobott össze.
2018. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 kovpet ***** válasza:
# 7: A gyámhatóság beleegyezése kell, nem a szülőé.
2018. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!