Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagáljam ezt le? A...

Hogy reagáljam ezt le? A lányom az unokámmal hotelba költözik, a férjem szerint ő mindent jól csinált, túl van reagálva a helyzet

Figyelt kérdés

A lányom külföldön él a férjével és a kisunokámmal, nem éppen a szomszédban... Emiatt évente maximum 4-5 alkalommal látjuk egymást rendesen, hol ők jönnek, hol mi megyünk. Most a lányom hazajött a babával, a férje 2 hét múlva jön utánuk. A párom (nem a lányom vérszerinti apja, de 21 éve együtt vagyunk, tehát nem idegenként kezelik egymást) az utóbbi időben úgy érzem, hogy féltékeny, mikor hazajönnek. Ilyenkor nyilván ők vannak a középpontban, igyekszem a lányom kedvenceit készíteni, programozunk együtt, vigyázok az unokámra. A férjem ezekre húzza a száját, mikor felmentem értük a reptérre, akkoris, hogy minek, jöjjenek haza vonattal. A lányom egyedül utazott a babával, két bőrönddel+ a babakocsival. Ha vonattal jönnek, 3x kellett volna átszállniuk és kétszer annyi lett volna az utazási idejük, mint autóval. Ráadásul hétvégén jöttek, szabadságot sem kellett kivennem, és alig vártam már, hogy lássam őket. Azóta is naponta van valami, ami a férjemnek nem tetszett, és egy idő után már nem csak nekem, hanem a lányomnak is mondogatta. Apróságot miatt, pl. hogy miért mennek mindenhová autóval, reggel miért én foglalkozom a gyerekkel, keltsem fel a lányomat, miért hívja ide a barátnőit, stb. Reggel elmentem bevásárolni, ők itthon maradtak mind a hárman. Több helyre mentem, sokáig nem voltam itthon, és felhívott a lányom, hogy ne haragudjak, de ő nem bír tovább itt maradni, legszívesebben már ma este hazamenne a gyerekkel, de velem sem akar kiszúrni, meg a gyereket sem teszi ki ennek, viszont a házban a mostohaapjával nem marad tovább, hotelba mennek az unokámmal. Kérdeztem, hogy mert mi történt, és mondja, hogy a férjem úgy kiabált vele, mint valami állat, mert 3 db fát rakott még a kandallóba, mert 19 fok volt, és fázott ő is, a babának is hideg volt a keze, tarkója, orra. És emiatt a mostohaapja letámadta, hogy fejezze be ezt a majomkodást, semmi baja nem lesz a gyereknek és öltözzenek fel, ne pocsékolják a fát és hogy ő felnőtt nő, de közel állt ahhoz, hogy elsírja magát, mert vele így, ilyen hangerővel és stílusban senki nem szokott beszélni. Hazaértem, kérdeztem a férjemtől, hogy mi történt, igaz-e, és szerinte ez túl lett reagálva, és hogy "lehet felemelte a hangját, de azért nem kell sírvafakadni". Csak az a gond, hogy tudom milyen hirtelen haragú, és ha elönti a sz..r az agyát, elfeledkezik magáról és ordibál, magából kikelve. Úgy csinál most, mintha semmi gond nem lenne, és a lányom reagálná túl. Legszívesebben kihajítanám innen. Nem hiszem el, hogy évente maximum 3 alkalmat nem bír ki, amikor hazajön a lányom. Ráadásul a picit most először hozta, mióta tudtam, hogy jönnek, számoltam a napokat, alig vártam, hogy együtt legyünk.


Nem tudom, mit csinálhatnék. A férjem egyre inkább elviselhetetlenebb, velem is borzasztóan viselkedik a legkisebb probléma miatt, vagy ha pl. nem talál valamit itthon. Pedig mindent megcsinálok, fél 6-kor kelek minden reggel, hogy neki meleg reggeli legyen friss péksüteménnyel, a frissen vasalt ruháit kikészítem előre, semmiért nem kell itthon fáradnia. Mégsem kapok egy csepp tiszteletet sem, és most még a lányomat is elüldözi, ami szerinte teljesen rendben van, és ő teljesen elfogadhatóan viselkedett, meg hogy ebben a hónapban harmadoljuk a rezsit, mert ő nem fizet többet azért, mert ők is itt vannak. Nem hiszem el, hogy ebbe is beleköt, mikor a lányom 3-4 hetente küldözget haza csomagokat ruhákkal, kozmetikai termékekkel, lakberendezési dolgokkal és ők fizetik a repülőjegyeinket is, ha megyünk hozzájuk, mindent. Tegnap is elmentünk plázázni, mindenhol a lányom fizetett helyettem, teletankolta a kocsit is. És a férjem szerint baj, hogy nem kérem el tőlük a rezsipénzt, ha hazajönnek...



2018. dec. 7. 14:37
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Először hozta "haza" az unokádat és Te hagytad elüldözni.

Én a lányod helyében foglalnám is le a repjegyemet és visszamennék a férjemhez és hármasban karácsonyoznánk nyugalomban.

2018. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
26%
Te ezt a kérdést unalomból írtad ki, hogy szórakozhass a válaszokon. Ha igaz lenne, nem részleteznél mindent ilyen hidegvérrel meg pontossággal. Nem hiszem, hogy ezt ilyen tárgyilagosan adnád elő. Ha valóban akkora lelki terror lenne otthon, nem tudnál órákig a gép előtt ülni és újabb meg újabb információmorzsákat adagolni, amire habzó szájjal ugrik a nép.
2018. dec. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
29%
Sírok, már nagymama szerepbe bújva is írsz ki kamukérdéseket? :DD
2018. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
95%
Rövid válasz: Ez a faszi egy bunkó, féltékeny kisgyerek. Kell ez neked?
2018. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
67%
Nem is tudom, hogy te vagy-e szánalmasabb, hogy ilyen történetek kitalálása jelenti az egyetlen fénypontot az életedben, vagy a sok birka, aki mindezt benyeli, és úgy béget, ahogy előre vártad. Ráadásul a sok ostoba még le is szavazza azokat, akik rögtön rájöttek, hogy kitalált a történet, vagy felismert a stílusod alapján.
2018. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
66%
Ez megint a "sajnlájatokmá" lenne? Nem esett le....
2018. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
91%

"Kiszolgálom, mert amúgy mindent akkora kuplerájjal csinál, hogy az borzalom. Valamelyik reggel is kereste az egyik pulcsiját, nem találta és nem segítettem neki. Ezért a gardróbban kiborította az összes fiókot, ledobálta a vállfákról a ruhákat, olyan volt az egész, mintha tornádó ment volna végig rajta... És persze utána nekem kellett mindent a helyére pakolni, egy fél délutánom elment vele. Egy teát nem bír magának megfőzni, mindenért azonnal kiabál, hogy menjek, segítsek, csináljam, mert ez "nem a férfiak dolga", és hogy én vagyok a nő, én értek ehhez.



Én is dolgozom, csak néha itthonról is végzem a munkám."


Ebből is látszik, hogy te a SZOLGÁJA vagy, nem a párja. Ha pedig kuplerájt csinál, akkor emelje fel a 3,14csáját és dolgozzon, neki is van két keze és lába, nem esik le a gyűrű az ujjáról ha szorgoskodik. A balf****sz párodon kívül ki mondta hogy csicskuljál? Szánalmas, menthetetlenül ostoba nő vagy. "Ez nem a férfiak dolga", ő rég nem egy férfi, hanem egy kényelmes pöts.

2018. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 DuplaKV ***** válasza:
100%
Már megbocsáss, de ha velem és a (még) nem létező gyerekemmel és unokámmal csinálná ezt valaki, akkor leülnék végig gondolnám, hogy az elmúlt 21 évet kire/mire is pazaroltam el. Utána valószínűleg hétfőn az első utam egy válóperes ügyvédhez vezetne.
2018. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
44%
ezert nem kell a gyerek helyett uj farkat valasztani
2018. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!