Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem jó semmi, amit...

Miért nem jó semmi, amit csinálok? Mit csinálhatnék, hogy ez befejeződjön?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok. Nehéz szakon tanulok, vizsgaidőszakban általában 8-10 órát töltök könyvet, jegyzetek felett, de évközben is igyekszem minden nap tanulni. Ez meg is látszik a jegyeimen, általában a vizsgáim 4-es,5-ösök. Mindenki büszke rám, viszont a nevelőapám úgy viselkedik, mintha egész nap lustálkodnék. Folyamatosan mondja, hogy ez milyen nehéz egyetem, úgyis kibukok innen (itt végzett), meg hogy na, majd a következő félévem nem fog ilyen jól menni, kíváncsi lesz, mit csinálok, ha majd bejön ez, meg az a tárgy, stb. Emiatt fél évig rettegtem az egyetemre járni, hogy mi lesz majd velem. Mellé kapom azt is, hogy menjek dolgozni, "bezzeg ő"... Most is végeztem a vizsgákkal, és mondta a barátom, hogy ő június végére foglalt nekünk egy 4 napos wellnesst. Mondtam anyának, hallotta a férje is. Erre megjegyezte, hogy mit kell kipihenni, úgysem csinálok semmit. Ha otthon vagyok, és lemegyek mondjuk enni, kávézni, vagy elszívni egy cigit, odajön és elkezdi mondani, hogy miért nem tanulok, ennyi tanulás nem lesz elég, stb. Bármit csinálok, neki az nem jó. Anya is mondta már neki, hogy fejezze be, az volt a válasz, hogy ő így ösztönöz a tanulásra. Hogy a földbe döngöli az öncselülésemet?!


Ha visszaszólok valamit, hogy mondjuk a saját gyerekével foglalkozzon ennyire, akkor ordibál, hogy vigyázzak magamra és vegyek vissza, nem vagyunk mi egy szinten... De borzasztó tűrni ezt, hallgatni az okoskodását, meg hogy miért laptopról tanulok, miért kinyomtatott jegyzetből, de volt olyan, hogy azért is elkezdett piszkálni, hogy miért hason fekve olvasom a jegyzetet.


2018. jún. 20. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Anyadnak talan kicsit erelyesebben kene melled allnia. Te meg nyugodtan nyisd ki a szad,es konfrontalodj mert senkinek nem kotelessege elturni,hogy csesztessek.

Ha az en ferjem csinalna ezt a lanyommal akihez semmi koze,lehet hogy tarkon csapkodnam erte..

2018. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

anyukád jobban kiállhatna érted és a pasit el lehet küldeni a fenébe, ha azt mondja nem vagyunk egy szinten és gúnyos mosollyal(vagy szenvtelenül) válaszolnám" valóban nem vagyunk"

vagy csak átnéznék rajta bármit is mond és megrándítanám a vállam, hogy akkor mi van?

a lényeg ne érezze, hogy ő a főnök és hogy ez zavarna téged, akkor megüti a guta

másik taktika: te is azzal ösztönözd minden másra ahogy ő téged XD

2018. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha kénytelen vagy otthon lakni, beszélj újból anyukáddal, hogy állítsa le a párját. Ne akarjon tanulásra ösztönözni, egyszerűen hagyjon békén.

Ha ez nem segít (nem fog, mert akkor már régebben is használt volna), Javasold neki, hogy ezt anyáddal beszélje meg.Aztán tedd be a füldugód/ fordulj sarkon és menj ki a szobából/ tedd fel a fejhallgatód és kapcsolj be valami zenét. Közben mantrázd magadnak, hogy az önbecsülésedet nem ez a pasi kell meghatározza, ő anyád élettársa és semmi több.

Ha tényleg gond van az önbizalmaddal, keress fel egy pszichológust. Lehet, hogy az egyetemen belül is találsz valamilyen tanácsadó szolgálatot, a BME-n pl. van.

A cigiről pedig szokj le!!!

2018. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
költözz el a barátodhoz!
2018. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem velük lakom, van lakásom. De 2-3 hetente otthon vagyok pár napot.
2018. jún. 20. 12:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor pláne letojnám mit gondol XD

mostohaapucit szerintem csak a szerény személyed zavarja.

neki csak anyukád kell és anyád akkor is jobban kiállhatna érted...

2018. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A mostohapapa jóeséllyel egy hímsoviniszta, kisebbségi komplexusos b.nkó. Azt írod nehèz egyetem, nehéz szak, nyilvǎn nagyon büszke volt rá, hogy elvégezte. Erre jön egy csitri, aki ráadásul még lány is, simán kirAzza ugyanazt az ujjából, vagy tán még sokkal többet is, és ez mérhetetlen módon frusztrálja. Kisebbnek érzi magát a te sikereid miatt, ezért megpróbál téged megtörni. Ne haragudj rá, ne húzd fel magad rajta, szimplán engedd el a füled mellett a provokációit. Ha mondja a magáèt, intèzd el egy "aha"-val, és gúnyos mosollyal az arcodon sétálj el tõle. Elõbb utóbb negunja, ha látja, hogy semmilyen reakciót nem vált ki belõled.
2018. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne menj oda semmi szükséged erre. Nálunk a két szülő művelte ezt velünk,meg cifrábbakat elérték h a belünket kidolgoztuk de egyetem alatt évi 3 xor mentünk haza,aztán is,most meg nulla a kapcsolat. Anyád nak is a pasija fontos mit vársz..
2018. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben visszaszólnék valami olyasmit, hogy vele ellentétben neked nem kell 0-24-ben tanulnod ahhoz, hogy átmenj a vizsgákon.
2018. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, történt valami változás?
2019. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!