Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti, akik elmenekultetek...

Ti, akik elmenekultetek otthonrol, szoktatok szembesulni magatokban a szuleitek viselkedesevel?

Figyelt kérdés
A kerdes azokhoz szol, akiknek a kozeli csaladtagjai kozott, van olyan, akire gondolni se szeret. A genetika es a szocializacio viszont makacs joszag... Van itt olyan, aki neha eszreveszi magan, hogy arra a rokonara hasonlit bizonyos tekintetben/helyzetekben, akit ki nem allhat? Hasznal olyan szavakat, gesztusokat, mimikat, ami az utalt rokon jellegzetessege. Toletek kerdezem, hogy erzitek magatokat ilyenkor? Mit tesztek ellene?
2018. dec. 8. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan nem édesanyám vagy apám, viszont nagymamám egy nárcisztikus kétszínű alak volt, aki az egész családi életünkbe belefolyt. Mindenki egy kedves néninek ismerte, a valóságban meg hihetetlenül egy gonosz nő volt. Profin manipulálta az embereket is. Nem írom le miket tett, mert hosszú lenne. Elég annyi, hogy megérdemelte volna a börtönt is az érzelmi zsarolásai és a családom szétszakítása mellett. Az a baj, hogy nem csak külsőre, de belsőre is hasonlítok rá egy kicsit. Nem tudok ellene tenni semmit.
2018. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha az ember elég önreflexív előbb-utóbb képes megszabadulni nem kívánt tanult mintáktól.


De szerintem ami még nagyon fontos: régen abból indultam ki, hogy amit az alkoholista/erőszakos apám csinál, annak én mindennek az ellenkezőjét teszem. Mintha belül mindig megkérdeztem volna magamtól, hogy "most mit tenne az apám", és következetesen az ellenkezőjét tettem annak, amit ő tenne. De idővel rájöttem, hogy így akarva-akaratlanul még mindig az apámtól függök, mert a döntéseim kiindulópontja még mindig ő, és ha igazán szabad akarok lenni, akár úgy is dönthetek, ahogy ő döntött volna. Szóval most már nem vizsgálom, hogy apám mit tett volna, egyszerűen csak teszem, amit én magam a legjobbnak tartok.

2018. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Minden erőmmel azon vagyok, hogy ne hasonlítsak az anyámra.

A külső vonásokkal nem nagyon tudok mit tenni sajnos.

A belső jegyekben, ha hasonlóságra bukkanok legszívesebben szembe köpném magam.

2018. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Igen, sajnos igen. Ijesztően hasonlítok az anyamra, akit megvetek és lenézek. A tőle látott viselkedésmintakat produkalom rendszeresen. Nem tudom, milyen terápia segíthetne.
2018. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Inkább olyanokkal amikhez ő szoktatott hozzá és bár már nem lenne szükséges csinálnom, néha azon kapom magam hogy mégis.
2018. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyummal nagyon sokáig nem voltunk jóban. Túlzás nélkül kicsinálta a menopauza és rajtam, a lányán vezette le.

Én is gyakran veszem észre magamon a hangsúlyt, a szavakat, azokat amiket mondok.

Néha belül is fel-feljön egy-egy berögződés (pld. túlzott kritika) amit le tudok nyomni magamban, tudatosítom hogy ez csak az anyumtól vett minta.

Meg 1-2 olyan dolog is amit tizenéven keresztül hülyeségnek hittem, és most jövök rá hogy igaza volt bennük.

Nem akarom őt teljesen kiírtani magamból. Mostanra jobb a kapcsolatunk, de tudom hogy lesz egy olyan időszak, amikor ő már nem lesz. Jó érzés, hogy 1-1 gesztus, kifejezés tovább él bennem belőle.

2018. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!