Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aggódok, hogy a szüleim...

Aggódok, hogy a szüleim hogyan fogadják majd a választottamat. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Megkérték a kezem, és én igent mondtam. A legboldogabb nő voltam a világon - csak a szüleim még sosem találkoztak a fiúval, amit megmagyaráz az a majd' 300 km, ami köztünk fekszik.

Volt egy exem, egy gimis szerelem, akit ismertek a szüleim; ő egy élő Ken baba volt, tökéletes külsővel, tökéletes modorral, a szalagavatómon vele táncoltam, de már akkor is tudtam, hogy egy s**fej, és szétmentünk. A szüleim - főleg édesanyám - számára azóta is ő az ideális férjjelölt, mert milyen jóképű volt, meg milyen csiszolt volt a modora, anyám szerint egy idióta vagyok, hogy szakítottam vele. Pár hónappal azután megismertem a barátomat, aki másfél év együttjárás után megkérte a kezem. Ő tökéletes. Okos, vicces, empatikus, megtaláltam benne a lelki társam. Egy éve összeköltöztünk, és imádom, hogy mellette kelek fel, minden napom színessé teszi. Igyekszek én is feldobni a napjait apró meglepetésekkel.

Viszont a szüleim a mai napig az exemet sírják vissza, hogy milyen szép pár voltunk, és ha együtt maradok vele, és elvesz, akkor már szép gyerekeink lennének, és ez mindennél fontosabb számukra. A szép unoka. Én itt maradtam Budapesten egyetemen, aztán dolgozni, nem is tervezek hazaköltözni, és, kövezzetek meg, de gyereket se szeretnék, ahogy a vőlegényem se (hál' Istennek). Anyáméknak van két unokájuk a nővéremtől (akik szeretnének még több gyereket), meg van két öcsém, akik közül egynek biztosan lesz gyereke, mert nagyon szeretne. Szóval nem rajtam múlik a dolog. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy elvileg a családban én vagyok a legszebb lány. És én is tudom, hogy jól nézek ki (most még!), meg a visszajelzésekből is látom, amit az emberektől kapok. És erre összejöttem egy olyan sráccal, aki vékony, és kopaszodik, és annyira állítólag nem is jóképű - viszont én imádom, számomra tökéletes! Fizikailag is vonzódom hozzá (nagyon is), meg ő az, aki színt visz a napjaimba. Viszont tudom, hogy a szüleim ki fognak borulni, hogy "lefelé házasodom"; ezt nyomatták a nővéremnek is, mert ő jobban keresett, mint a párja, és eszméletlenül megszívatták szegény sógoromat, nem győztem elnézést kérni a szüleim nevében. De a szüleim mostanra _talán_ felismerték, hogy a pénz nem minden, viszont az értékrendjük ugyanolyan felszínes maradt. És mivel egy, állítólag csúnyácska nővérem van, meg két öcsém, és én vagyok a "szép" lány a családban, nagyon félek attól, hogy nem fogadják majd kedvesen a vőlegényem, vagy meg is alázzák.

Egyértelmű, hogy ahogy őt, vagy engem, vagy bárkit az ünnepi asztalnál elkezdenek alázni, én felállok, felállítom a páromat, és megyünk vissza a kettőnk otthonába. De attól még szerintem érthető, hogy félek. Azt szeretném, ha erre nem kerülne sor, ha béke lenne az ünnepi asztalnál, tiszteletben tartanák, hogy őt választottam, és velem együtt örülnének.

Szerintetek mit csináljak? Nyilván illene hazamennem, pláne, hogy azt fontolgatjuk, a mi falunk templomában házasodunk majd. És nyilván szeretném, ha kedvelnék a szüleim, és ő is megkedvelné a szüleimet, mert vele tervezem leélni az életem, de ez így nagyon gázos. És igen, még fényképet se láttak róla. Én se szeretek fotózkodni, meg ő se, ez az oka. Mihez kezdjek a szüleimmel?

Eleve annyira kínos ez nekem, már maga a kérdés, hogy ilyet fel kell tenni, hogy "elvileg szebb vagyok a barátomnál". Bár még nem találkoztak vele a szüleim, sokat meséltem róla telefonon, az segíthet? Elmondtam neki, hogy mire számítson a szüleimtől, de nagyon félek attól, hogy megalázzák, én se szeretnék szégyenkezni emiatt. Viszont most már muszáj vállalnom a (felszínes, és nagyon-nagyon régimódi) szüleim előtt a barátom, és a barátom előtt a szüleim, elvégra összekötjük az életünk, és ez nem egy kis dolog. Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy normálisan viselkedjenek?

Légyszi, ne trollkodjatok szét, tényleg nagyon félek attól, hogy a szüleim f**zok lesznek vele.


2018. dec. 12. 01:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, az összes testvérem és barátom ismeri már, és kedveli.
2018. dec. 12. 01:31
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Én szüleim dettó ugyanezt játszottak el a nővéremmel és a barátjával, sőt megmondták hogy inkább ki tagadjak a családból minthogy egy ilyen “csúnya” emberrel legyen együtt.

Illetve már 10-12 évesen elkezdtek a a fejünkbe verni, hogy csak gazdag férfit választhatunk magunknak, és semmi más nem fontos csak a pénz.

Azóta eltelt vagy 15 év, nőveremek összeházasodtak, szüleim beletörődtek.

Azt tanácsolom ne hallgass a szüleidre, ha ennyire felszínesek, jobb nem foglalkozni velük.

2018. dec. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem a szüleidé az életed, hanem a tiéd. Édesanyádnak megvolt a lehetősége, hogy kiválassza a saját párját. A tiédet csak te választhatod. Ha el akarja marni mellőled, akkor jön az, amit magad is leírtál, felállni és elmenni.
2018. dec. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Azt tedd, amit leírtál.

Ha beszólnak, akkor felálltok és hazamentek. A szüleid ostoba gyökerek, ne is haragudj meg, de aki a saját felnőtt gyerekeinek a választásait (bármiben) ilyen hangnemben kifogásolja meg iránytani próbálja, annak újra kellene születnie, hogy valamit felfogjon abból, amit te képviselsz. Úgyhogy nagy megértésre ne számíts. Remélhetőleg csendben lesznek, de a leírtak alapján valószínű, hogy nem állják meg egy-két rúgás nélkül. Nem kell tűrni, nem kell hallgatni. Ha nem jó neki így, üljön egyedül a karácsonyi asztalnál.

2018. dec. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj de másfél évig nem volt rá alkalom, hogy bemutasd?

Én biztos, hogy nem egy ilyen összejövetelre időzíteném az elsőt.Ha gáz lesz, el lesz cseszve mindenki ünnepe.

2018. dec. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Folyamatosan arról papolsz, hogy te milyen szép vagy más meg milyen rusnya melletted. Te ugyanolyan sekélyes vagy mint a hülye anyádék.
2018. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Az utolsó megfogta a lényeget. Ekkora álszent kérdést még nem láttam. Egyértelmű az írásodból, hogy mennyire sokra tartod magad, a barátodat pedig szégyelled. Szegény srác...
2018. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Én már ott elakadtam, hogy másfél éve jártok és nem is mutattad be. Erre a 300 km sem indok.
2018. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
6,7-es mindent leírt helyettem
2018. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Hát nekem az jön le a kérdésedből, hogy bár egyértelműen messzebb látsz mint a szüleid, mégsem sikerült kitörnöd ebből a gondolatrendszerből. Még ha tudod is, hogy a felsorolt dolgok csak nekik jelentenek bármit is, úgy dobálózol ilyen kifejezésekkel mint a “lefelé házasodni”, hogy az nekem akkora what the fuck, hogy leszakad a fejem, a többi megemlített dologról nem is beszélve.


Kicsit baleknak tartalak ezért, mert ezek szerint úgy kezeled az értékrendszerüket mintha bármit is számítana, holott állítólag pontosan tudod, hogy hibás.

Innentől kezdve nem kéne, hogy súlya legyen.


Ha a helyzet tényleg olyan amilyennek lefestetted, akkor megmondom őszíntén ne legyél naiv.

Teljesen mindegy mit jelent a párod, a szüleid reakciója úgyis az előre várt lesz, ezen az sem segít mennyit áradozol itt most.

Ők valószínű hozzák majd a szokásost, ezen pedig jobb ha nem lepődsz meg.

Innentől kezdve csak az a kérdés, hogy kezeled majd mindezt?


Én a helyedben megvárnám hogy fogadják, aztán ha átlépnek egy határt, akkor ott határozottan helyretenném őket, és jelezném hogy eddig és nem tovább, illetve ha nagyon olyan a helyzet eljönnék.

Azt nem tudom, hogy ez-e a jobb, azaz adni egy esélyt nekik és várni azt ami majd biztosan bekövetkezik, vagy esetleg elébe menni és előre vázolni a határokat, de valamelyik a kettő közül.

2018. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!