Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Holnap futom életem első...

Holnap futom életem első nagyobb távját. Tippeket tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Holnap le akarnám futni a 30 km-t, eddig a legnagyobb teljesítményem 12 km volt megállás nélkül. Ez viszont a duplája. Tudnátok tanácsokat adni amik segíthetnek? Például hogy hogy ne törje fel a cipő a lábam, mit egyek előtte, mennyi vizet igyak. Reggel 6-kor indulnék, kaja után rögtön, mit kellene egyek ami egyszerű és nem szúr tőle az oldalam?


Előre is köszi ha valaki válaszol. :-)



2018. aug. 25. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Csokit egyél, ne akard egybe lefutni, nagyon fogd vissza a tempót, és a legjobb lenne ha kivernéd a fejedből az ötletet és 20km-el próbálkoznál.
2018. aug. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csokit? Miért? :D
2018. aug. 25. 01:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyümölcs amúgy nem jó?
2018. aug. 25. 01:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fogod kialudni magad, ha még ilyenkor fönt vagy!

Egyébként lehet, hogy én is csokit ennék, (bár nem értek hozzá) a gyümölcs lötyögne a hasamban.

30 km nagyon sok, biztos, hogy vállalod? Nem fokozatosan szokták az ilyesmit? Csak aggódunk érted. Nehogy bajod legyen!

2018. aug. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Látom elkéstem, de azért itt hagyom, hátha máskor kell:


Én egyrészt dextrózt vinnék magammal gyors energialöketként, a csoki és a gyümölcsök túlságosan leterhelnék a rendszert azáltal, hogy az emésztéssel is foglalkoznia kell futás közben. Edzés előtt mindenképp ennék sok összetett szénhidrátot. Ha tervezel pihenőket beiktatni akkor is megpróbálkoznék összetett szénhidrátok/zabszelet bevitelével. Biztos, hogy széntablettából is vennék be párat, mert találkoztam azzal a jelenséggel, hogy szokatlan megeröltetésekkor és nagy távoknál az ember szó szerint össze***** magát.

Annyi vizet igyál amennyit igénelsz. Minimum két liter víz nélkül én nem vágnék neki, pláne ha meleg lesz. A legjobb eszköz ilyenkor egy ivózsák, de futottam már hátizsákba pakolt vizekkel is, ez utóbbi förtelmesen rossz érzés és idegesítő.

2018. aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A csoki jó futásnál nem lötyög a gyomorban, sokszor ettem nagyobb táv előtt. A minimum 2l víz is nagyon fontos, de ekkora távot nem próbálnék meg felkészületlenül.
2018. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!!
2018. aug. 29. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!