Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti a családot vagy a nagyobb...

Ti a családot vagy a nagyobb közösségeteket tennétek első helyre?

Figyelt kérdés

Egy ismerős családban hallottam egy elég megosztó vitáról, érdekelne más véleménye is.

Az apa, aki az önkormányzatnál döntő pozícióban van, olyan adót talált ki a többi önkormányzati kollégájával, amivel a felnőtt gyerekét is évi több százezer forinttal megadóztatja. A gyerek erre kiakadt, egyrészt mert év végén tudta meg, hogy jövő évtől megsarcolják több százezer forinttal (vállalkozó), másrészt mert az apja elég keményen kezelte a témát. Tudtommal az apa, mikor a gyerek megmondta neki, hogy ez nem volt szép, hogy direkt olyan bevételforrást kerestek, amibe ő is beleesik, elég nagy részben (mivel neki nincs olyan, hogy nem ad számlát, minden tisztán megy, nem mint pl egy fodrásznál, aki ha nem akar adózni, egyszerűen feketén dolgozik, és magas is a gyerek jövedelme), szóval szólt az apjának, hogy ez nem volt szép. Az apa erre agresszívan reagált vissza, hogy mit képzel a gyerek, ő nem foglalkozik a gyerek pénztárcájával, menjen akkor másik városba a vállalkozásával, és őt nem érdekli semmi, mert ő xy az önkormányzatnál, és neki ez az elsődleges feladata, nem a gyerek pénzét nézni... A gyerek elég hosszan leírta nekem a helyzetet, mennyire csalódott az apjában, amiért ilyeneket mondott neki. A plusz adót lenyeli, de se nem szóltak neki róla előre, se nem kezelte helyén az apja a konfliktust, lényegében nem bírt apaként funkcionálni még a vitában sem. Szerintem egy apa legyen elsősorban apa szerepben, a gyerekei érdekeit nézve, nem másokét. Csak másodsorban legyen önkormányzati alkalmazott és közszolga, de próbáljon ne a saját családja kárára tenni. A gyerek azt is említette, hogy egy pár éve adott 1,5-2 milliós anyagi támogatást, amit a nagyszülői ház eladásából nyertek a szülők, felhánytorgattak neki, mondván, abból sok évnyi adó kijön. Mikor a gyerek azt mondta, ez nagyszülői örökség volt, nem az önkormányzatnál a helye, az apja azt mondta, nem örökség, mert az nem az ő öröksége volt (tudni illik ehhez, hogy kitagadták a gyereket és a testvéreit ok nélkül az örökségből pár évvel ezelőtt, holott eddig jó volt a viszonyuk).

Ti szó nélkül eltűrnétek, hogy apátok az xy döntő pozícióban, és olyan rendeleteket hoz, hogy ti járjátok meg vele? Aztán ha sérelmezitek, hogy ez mi, akkor apátok nektek támad, hogy ő nem foglalkozik a ti pénzetekkel, ő elsősorban az xy pozícióban van, nem a gyerek érdekeit nézi? Ki túlozta el ezt a helyzetet?


2018. dec. 16. 21:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam végig a válaszokat, de ahhoz, hogy valaki a családja, pereputtya érdekeit nézve hozzon meg sok ember érintő rendeleteket, .. hát annak nagyon gerinctelen szemétnek kell lennie... Úgyhogy az apának adok igazat. Ő ott nem családfői, szülői minőségben van jelen ahol ezeket a döntéseket hozzák, hanem mint közhivatalnok. Ha apaként funkcionál egy ilyen helyzetben-lásd kivételezik a saját gyerekével, előre leadja neki a drótot hogy mi készül- akkor visszaél a helyzetével, és tökéletesen alkalmatlan a hivatalára. És ez nem szimplán gerinctelenség lenne az apa részéről, -a kivételezés- de jó eséllyel bűncselekmény is...
2018. dec. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
86%
Csak hogy röviden válaszoljak a kérdésre: az apa pozíciójában KÖTELESSÉGE a közösséget előbbre helyezni.
2018. dec. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%
Aki ilyen munkát választ, annak a közösséget KELL előbbre tennie, nem a családot. Ez a lényege az egésznek.
2018. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
A helyi adóról az önkormi dönt. Valószínűleg a fiu vállakozó. A helyeben átvinném a vállalkozasomat olyan településre ahol nincs ilyen adó.
2018. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

#24, az apja is ezt javasolta (ezen sértődött meg végképp)...

De nekem van egy egyszerűbb ötletem is - vállalkozóként mellesleg. Hogy például be is fizethetné azt az adót, ha már egyszer tényleg ott él vagy/és dolgozik.

2018. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!