Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek vannak apák,...

Szerintetek vannak apák, akiknek egyszerűen kicsi az utódgondozási hajlandóságuk?

Figyelt kérdés

Aki otthagyja az 1-2 éves kisgyerekét az anyjával egy másik nőért például. Vagy aki mellett úgy nőnek fel a gyerekek, hogy az apa csak dolgozik (mondjuk napi 8-10 órát), de utána nem foglalkozik a gyerekeivel. Soha nem akar elmenni egy iskolai rendezvényre, nyűgnek tart mindent a családdal kapcsolatban. Az sem nagyon érdekli, mi van a felnőtt gyerekeivel, sosem érdeklődik, azt várja, hogy majd a gyerek tegyen meg mindent. Gyerekkoruktól azt várja a gyerekektől, hogy majd ők úgymond harcolni fognak az apai szeretetért, az apából magától ez valahogy nem jön.

Szerintetek ez természetes eredménye az ösztööknek vagy azok hiányának? Az állatvilágban is van jobb szülő meg rosszabb.


2018. dec. 20. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, és ezt te is tudod. Miért kérdezed akkor?
2018. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem "ösztön", ez akarat kérdése.
2018. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Vannak.

Ilyen szempontból nem irigylem a nőket hogy az ilyeneket kell kiszűrniütk.

2018. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Vannak. És vannak ilyen anyák is.
2018. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
A gondozási ösztön minden ivadékgondozást végző élőlényben kódolva van, de, hogy milyen mértékben és a körülmények mennyit hoznak felszínre, az rendkívül eltérő és az életkorral is erősen változik. Az én apósom a saját gyerekeivel nemigen foglalkozott intenzív formában, különösen akkor nem, amikor kisgyerekek voltak. Viszont amikor megszületett az első unokája, akkor olyanokat megcsinált velük, amit saját gyerekeivel soha (kitörölte a fenekét), csecsemő/kisgyerek korban tolta őt kocsiban, vitte játszótérre, moziba. Fiatalabb apáknál nagyon fontos, hogy a gyerek megszületése után közvetlenül legyen a gyerek az apára bízva, mert a személyes kötődés kialakulása nagyban függ a testi kontaktus intenzitásától és az illat/szag élményektől (tisztába tevés), amelyek az idegrendszer mélyéről csak intenzív élményekkel hozható felszínre.
2018. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem apám szinte sosem foglalkozott de az unokajaval mar tobbszor leült játszani. Apának nem volt jó, nagypapának sokkal jobb.

Exem, a gyerekeim apja sztem kötődési problemaval küzd. Senkihez sem tud igazán kötődni. Nem tudom azert e, mert már pár hetesen bölcsibe lett adva? A gyerekei se fontosak neki, azt várná, hogy azok fognak teperni érte, de en pont azt látom hogy távolodnak...

2018. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az én apám is egy kitűnő példa erre. Mióta megszülettem csak az üzletében dolgozott, a gyerekkorom nagy részét anyával meg a nagyszülőkkel töltöttem. Miután elváltak volt egy olyan időszak, hogy nála éltem. De szinte sosem volt otthon, mindig magányosnak éreztem magam a lelkem mélyéig. Neki minden csak a pénz körül forgott, anyát számtalanszor megcsalta, más nőtől is született gyereke akit tudtommal szintén elhanyagol (már nem tartom apával a kapcsolatot) A családért semmit nem tett csak arra volt jó hogy a pénzt hozza haza. De önbizalmat és az egészséges önértékelést, önszeretet nem mutatta meg nekem, állandóan csak kritizált, őszintén egy kedves dicséretet nem ejtett ki a száján. Úgy érzem, hogy az identitásomat egyes egyedül kell "felépítem" felnőttkoromban.

Úgyhogy minden nő nagyon gondolja át alaposan, hogy tényleg a megfelelő férfinek akar-e gyereket szülni, mert nem mindenki családcentrikus. És ha egy apa nem képes a gyerekeit nevelni, jobb esetben még érzelmileg is manipulálja

2018. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
….és ha egy gyerek elhanyagolást, érzelmi abúzust tapasztal a saját apjától, akinek a feladata az lenne, hogy egy lelkileg erős férfi példáját mutassa, akkor elég nehéz lesz megtanulnia majd, hogy szeretettel és tisztelettel nézzen saját magára
2018. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen nem érdemli meg, hogy apának szólitsák a gyerekei. Max. üzletember, vagy mélységesen meggondolalan, és hűtlen
2018. dec. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen apák legtöbbsége nárcisztikus személyiségzavaros.
2018. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!