Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek azt, hogy dohányzok?

Figyelt kérdés

16 éves (lassan 17 már) fiú vagyok és, hát az a helyzet hogy már 2 év dohányzás után arra jutottam, hogy elegem van a sunyulásból, és a titkolózásból, mert nem érzem magam tisztességesnek tőle, el szeretném mondani a szüleimnek, hogy dohányzok.


A helyzet az, hogy a szüleim eléggé szigorúak ilyen téren, és attól tartok, megromlana a kapcsolatom velük utána.


Mielőtt bárki kérdezné, saját pénzből veszem a cigarettát, amiért dolgoztam, tehát nem a szüleim veszik nekem.



2018. dec. 24. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ne mondd el, jobban jársz.
2018. dec. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Még is miért járnék jobban?
2018. dec. 24. 16:51
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Inkább hagyd abba a cigizést jobban jársz.

Ha a szüleid nem cigiznek,akkor lehet,hogy érzik a szagot rajtad.

2018. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Így mondd el: hát az a helyzet hogy már 2 év dohányzás után arra jutottam, hogy elegem van a sunyulásból, és a titkolózásból, mert nem érzem magam tisztességesnek tőle, el szeretném nektek: dohányzok.



A helyzet az, hogy a szüleim eléggé szigorúak ilyen téren, és attól tartok, megromlana a kapcsolatom velük utána.



Mielőtt bárki kérdezné, saját pénzből veszem a cigarettát, amiért dolgoztam, tehát nem a szüleim veszik nekem.

2018. dec. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Kisebb kellemetlenség titkolózni, mint esetlegesen számolni velük.
2018. dec. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
86%
Szerintem annyira nem lesznek szigorúak, saját pénzedből veszed, és ez már lassan a Te életed
2018. dec. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzás alapból hülyeség (tudom, mert 17 évig szívtam) szóval érthető a szüleid negatív véleménye. Most még rosszul esik, de lesz majd olyan, mikor visszasírod, hogy miért nem hallgattál rájuk.


Szóval szerintem ne mond el, hanem egyszerűen dobd el a csipába :)

2018. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ha jot akarsz magadnak varsz ezzel a bejelentessel 18 eves korodig. ha OSZINTEN jot akarsz magadnak most azonnal abbahagyod :)
2018. dec. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem cigiznek (én így vettem le a kérdésből)és tudod, hogy nagyon “harapnának” èrte, akkor szerintem ne mondd el, hanem inkább kezdj el szép fokozatosan leszokni róla, mert tényleg hülyeség és káros, ne szokj rá jobban. Mindig szívj el egyre kevesebbet, majd a végén egyre ritkábban és szokj le róla.
2018. dec. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmondanod. Előbb-utóbb úgyis rájönnek. Ha nem cigiznek, lehet, már tudják is. Egyébként meg bármikor találkozhatsz olyan kakikavaró ismerőssel, aki elmondja.
2018. dec. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!