Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a feleségem nem beszél az apámmal?

Figyelt kérdés
a részletek:31éves férfi vagyok 6éve nős. A szüleim mérnökök nekem viszont csak egy kereskedelmi érettségim van a feleségemnek szintúgy. Külön lakunk már a feleségemmel. Van egy öcsém ő 28 neki van diplomája amit fizetősön szerzett és épphogy elvégezte. Ő olyan felvágós tipus a barátnőjével együttt aki gazdag vállalkozó családból származik. Az én feleségem szülei egyszerű munkások. Apám mindig az öcsémék felé húzott rá volt büszke másoknak vele dicsekedett. Velem meg sziniszite alig beszél meg a feleségemmel ,csak a kötelező családi formalitásokat. Az öcséméket elviszi horgászni,strandolni... A feleségemnek az tette be a poharat amikor apám csinált facebook fiókot és őt nem jelölte be,az öcsém barátnőjét igen,meg kedvelgeti a képeit. A szüleim közben elváltak de apám 2 utcányira lakik. A feleségem úgy döntött ezek után,hogy nem kiváncsi rá nem fog köszönni se neki egyszerűen levegőnek nézi. Én se nagyon kedvelem apámat de én azért családcentrikusabb tipus vagyok azért néha beszélek vele.(Hiába játsza a nagy gazdag,kemény mérnökembert,én egy gyenge embernek látom,mert kb nem szereti senki a bunkó stílusa miatt,meg a hétvégéit egyedül átissza,szombat reggeltől vasárnap estig piál folymatosan szinten tartja magát,meg dohányzik is. És zavar ez az egész helyzet,de a feleségemet is megértem valahol. Mi a véleményetek az egész helyzetről ,mit tennétek a helyemben?
2018. dec. 24. 20:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
30%
egyrészt feleséged utolsó cseppje nevetséges máááásrészt nagyon jól tudom, hogy több éves kínlódásnál többnyire egy nevetséges dolog lesz az uccsó csepp. Szóval feleséged helyében megmondanám apukának mi nyomja a szívét és ha ezek után is csak falakba ütközik(és fog is az ilyen szülők veszettül azt hiszik, hogy ők nem kivételeznek), akkor jogosan átnézhet rajta. Így viszont apád csak bambán fog állni, hogy nem érti mi a nejed baja sőt még ő lesz megsértődve, szóval nejed taktikája visszafele fog elsülni.
2018. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%

Annyira leragadtok ennél a facebooknál, mintha nem lennétek fent, nem kukkolnátok titokban embereket, meg hasonlók. Jaaa, de gondolom érdekes módon egyikőtök sem használja rendszeresen, vagy nincs is neki :D helyette a gyakorit csapatjátok még karácsonykor is. Álszent birkák.


Kérdező: a feleséged reakciója teljesen érthető. Éveken át lenézi az apád, várható volt, hogy előbb-utóbb eljön az a pont, amikor már nem bírja tovább és kiakad. Neki ez a facebookos dolog volt az, de ha nem ez adja meg neki a végső döntést a kapcsolat megszakításához, akkor lett volna más. Szerintem mérlegeld, hogy ki az, akire bármikor számíthatsz, ki fogad el úgy ahogy vagy, ki szeret téged igazán. Aztán döntsd el, hogy megéri-e mindent lenyelni olyan embereknek, akik lenéznek titeket és bunkóznak veletek.

2018. dec. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk is hasonló a helyzet.

A párom idősebb testvére mérnök. Felesége háziasszony, 2 gyerekük végzi a házimunkát. Asszonyka pihizik.

Mindig a párom nyírta le náluk a füvet, megcsinált nekik ezt azt.

Miután összejöttünk, nem volt sose idejük velem találkozni. A gyerekük ballagására elhívtak, de egy vadidegen miatt nem vettem ki szabit. Mondtuk, hogy előtte esetleg találkozzunk, mutatkozzunk be egymásnak. Válasz;ráér az majd a ballagáson is.

Na, nem mentünk el. A páromat se engedem el füvet nyírni hozzájuk.

Végül "belátták", hogy bunkók voltak (amikor nagy volt a füvük), de nem engedtem. Nem tárgyalunk velük.

A lusta b4rom a vak apját próbálta utána rábeszélni, hogy nyírja le helyette a füvet.

2018. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!