Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásos szülők! Mit szólnátok...

Vallásos szülők! Mit szólnátok ha a 25 éves fiatok karácsonyi vacsorán beközölné, hogy ateista?

Figyelt kérdés
Illetve jó lenne, ha ők is tudomásul vennék, hogy nincs semmiféle isten.

2018. dec. 26. 12:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%
És elárulod honnan tudod,hogy nem létezik? Kérlek szépen:D
2018. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Mojjo ***** válasza:
94%
@4: Pont ez a mentalitás tett sok rosszat. Az, hogy nem tartják az emberek tiszteletben mások gondolatait, véleményét, érzéseit, világlátását. Ez a "márpedig úgy van, ahogy én mondom, és tök mindegy, milyen nem odaillő alkalom van, én akkor is az arcodba nyomom a frankót" hozzáállás. Én ateista vagyok, de úgy látom, te a legrosszabb térítő vallási fanatikusokkal vagy egy szinten kb... Csupán a nincs isten igét hirdeted, ennyi a különbség, semmi más.
2018. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy elvárod a szüleidtől? Mert ha nem, akkor elállod az útjukat, amikor a templomba mennek?
2018. dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 TR75 ***** válasza:
94%
Beközöl.
2018. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
93%

Kit érdekel, és miért kell ezt beközölni? Ez kb. olyan hogy csak fricskázni akarsz a szüleid szemébe. Nem ettől leeszel nagyfiú. Talán azt is elmondod nekik hogy egy nap hányszor vered ki? Miért pont a karácsonyi vacsorán kell kiverni a dilit? :D

A szüleid vallásosak, téged úgy neveltek, oké. Felnőttél, nem vagy vallásos. Probléma? 25 éves vagy, önálló, gondolom dolgozó felnőtt. Gondolom a nagy vacsi közben majd mondanak egy imát. Oké, hogy nem akarod hogy rád erőltessék, de szerintem nem fogsz belehalni hogy ott ülsz és végig hallgatod. :D Nekik így jó, te meg max unod majd magad. Emiatt nem kell veszekedést csinálni. Ez nem olyan dolog hogy meleg vagy és el kell mondanod, hogy nem lesz unoka. :D

2018. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%
Bekozolne??? Hmm, erdekes.
2018. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%

Személyes meglátásom az mindig azt nézzük mi a közös pont szeretjük egymást és elfogadjuk.

A legtöbb baj alapja a megkülönböztetés...

Ilyen vitába nem szabad keveredni már elve mindenkinek mást takar az isten fogalom a zsidó filozófiában pl a kollektív valóság egészét nevezzük teremtőnek.

Meg fogalmi zavarok vannak eleve ....

Egyszer állíthatjuk h nincs isten bár kinek mit jelent..

Más részről ha valaminek tagadjuk a létét akkor valahol a fogalmat is erősítjük.

Teljesen felesleges ilyen dolgokkal foglalkozni kivéve akkor ha direkt a feszültséget alkarjuk szítani arra nagyon jó..

2018. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok hívő, de úgy gondolom van Isten. Annak, aki hisz benne, van. Nem feltétlenül a szakállas öreg bácsit, meg a bibliai történeteket kell elképzelni, és igaznak venni, de más formában szerintem igenis létezik "Isten". A vallás nem csak erről szól, hanem elsősorban a társadalom összetartó ereje, erkölcsi keretrendszerének megteremtője is volt. Közösséget épített (és épít a mai napig), ide mindig tartozhat az ember, aminek nagyon nagy ereje van. A hitnek nagyon nagy szerepe van az emberek életében. Ahogy a modern ember tapasztalja saját magunkban nehéz hinni. Az egészséges önbizalom, bátorság kialakulásához ideális gyerekkor, szuper szülők kellenek, és még akkor is ijesztő az a tudat, hogy bizonyos esetekben csak magadra számíthatsz. Ettől a félelemtől leblokkolhatsz, rosszabbul teljesíthetsz. Ha hiszed, hogy van valaki, aki ha te is mindent megteszel, megsegít, ha hiszed, hogy ha valami rossz történik okkal történik, és a világ megy tovább, biztosabb lehetsz az életben. Ezt adja a

Isten "létezése". Ezt a hitet pedig nem csak, hogy nem lehet, de nem is szabad elvenni másoktól, mert ebben nem is az objektív valóság a lényeg, hanem az, hogy akinek szüksége van a világában erre a hitre, az megélhesse azt.

2018. dec. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
96%
Azzal, hogy ateista, nincs gond. Azzal,hogy ezt a karácsonyi vacsorán közli, s úgy, hogy jó lenne ha a szülők is észrevennék, hogy értelmetlen a vallás, azzal van gond.
2018. dec. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Nincs bajom a hívő emberekkel, de a 25 éved alatt csak látták, hogy te nem szívesen jársz templomba. Ezt látniuk, érezniük kellett, ha igazi család vagytok. Amibe viszont nincs beleszólásod:

"Illetve jó lenne, ha ők is tudomásul vennék, hogy nincs semmiféle isten."

Ennek a felfogásnak oda-vissza kellene működnie, nem ráerőltetni, hogy ők se higgyenek, ha világéletükben hívők voltak. Mert nincs jogod hozzá.

Egy ateista.

2018. dec. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!