Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásos szülők! Mit szólnátok...

Vallásos szülők! Mit szólnátok ha a 25 éves fiatok karácsonyi vacsorán beközölné, hogy ateista?

Figyelt kérdés
Illetve jó lenne, ha ők is tudomásul vennék, hogy nincs semmiféle isten.

2018. dec. 26. 12:39
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
87%

20. vagyok. Javítok: Egy ateista szülő. A lányom járt templomba, mert akart. Én sem szóltam bele az ő világnézetébe, ő sem az enyémbe.

Még annyit: ezt nem pont karácsonyi vacsorán kell bejelentened, de mint írtam, sejtették ők már eddig is, nem hinném, hogy nagy meglepetés érte őket. Viszont a saját nézetedet ne akard rájuk erőltetni. Az előbb idéztem a fő kérdésedből. Ez a mondandóm lényege.

2018. dec. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
3%
Még mindig jobb, mintha beközölné, hogy Jóskát, vagy Pistát szereti...
2018. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Ateista szülők ateista gyermeke vagyok, de szerintem rosszul közelíted meg.

A szüleidnek bizonyára feltűnt 25 év alatt, hogy nem osztozol a világnézetükben. Nyugodtan mondd el, de szerintem ne karácsonykor. Az olyan provokatív.

Ők ne szóljanak bele a te világnézetedbe, és te se az övékbe.

2018. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is ateista vagyok, de úgy gondolom, hogy nincs jogod megmondani nekik,hogy fogadják el,hogy nincs isten.

Nyilván szerintem sincs!! de ha te elvárod,hogy tiszteletben tartsák,hogy ateista vagy,akkor te is tartsd tiszteletben,hogy szerintük van isten.

Lehet róla beszélgetni, ha ők is nyitottak rá, de erőszakosan szerintem felesleges.

Ne rontsd el a viszonyotokat ezért.

Egyébként az én erősen vallásos családtagom(nagymamám,aki már nem él) nem fogadta el,hogy ateista vagyok. Szerintem kár ezért elrontani egy kapcsolatot, én nem erőltetném a témát, meg lehet lenni egymás mellett úgy is,hogy másban hisztek.

2018. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
76%

Feltehetően addig is észrevették a szülők, hogy a gyerek nem igazán foglalkozik a vallással.

Abba viszont nem kell belepofáznod, hogy ki miben hisz.

Én sem vagyok vallásos, de bizonyítsd be, hogy nincs Isten, vagy valami hasonló.


A "beközölni" szótól csak én kapok agyphaszt?

2018. dec. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Eleve fura szituáció, mert azért előbb ki szokott derülni ennél jóval, hogy miben hisz valaki. Persze változhat a világnézete. Sok ateista tér meg pl. tízen-, huszon- vagy akárhány évesen.

Azt, hogy nincs semmiféle isten, csak így ideróni, eléggé furcsa. Neked kéne tudomásul venned, hogy tévedsz. De hát mindenki tévedhet, csak ne akarja, hogy mások tudomásul akarják venni a kis szubjektív világnézetét.


A kérdéshez visszatérve, vallásos emberből is elég sokféle van. Pont ezért többféle reakció lehet. De általában senki nem szokott emiatt kardjába dőlni, hogy a gyermeke ateista. Joga van mindenkinek abban hinni, amiben akar, csak ne akarja, hogy mások tudomásul vegyék a saját kis szubjektív meggyőződését.

2018. dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Figyu haver. Neked van egy elképzelésed a világról. A szüleidnek is. Hagyjátok egymást békén és higgyen mindenki abban, amiben akar. És meglásd, béke lesz.
2018. dec. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 acelsziv ***** válasza:
92%
Te öreg nem ateista vagy, hanem szimplán kretén.
2018. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
82%

Mivel kb. mindent elmondtak már, amit én is gondolok. ezért annyival egészíteném ki (ezzel válaszolva egy korábbi hsz-nak is: nincsegyedül az agyphasszal): BEKÖZÖLNI szó egyszerűen nem létezik.

Lehet közölni, elmondani, bejelenteni - de beközölni nem.

Javaslom hasznos időtöltésként az olvasást, abból ilyeneket is meg lehetne tanulni.

2018. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
*nincs egyedül (természetesen két szóban írva)
2018. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!