Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásos szülők! Mit szólnátok...

Vallásos szülők! Mit szólnátok ha a 25 éves fiatok karácsonyi vacsorán beközölné, hogy ateista?

Figyelt kérdés
Illetve jó lenne, ha ők is tudomásul vennék, hogy nincs semmiféle isten.

2018. dec. 26. 12:39
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
26%

Én se vagyok vallásos, de ha engem zavar, amikor egy vallásos meg akar téríteni, akkor nyilván őket is zavarja, ha "ki" akarják téríteni őket. Megérteném, ha ez zavarná a szüleidet. El kell fogadják, hogy ateista vagy, de neked is el kell fogadnod, hogy ők hívők.


Agyfäszhoz csatlakozom.

2018. dec. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
86%
Ha egy ateista azt erőlteti egy hívőre, hogy tagadja meg a hitét, mennyivel lesz az jobb, mint amikor egy keresztény folytat azért hadjáratot, hogy megtérítse az embereket...
2018. dec. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
61%

Imádkoznék érte. És sajnálnám őt.


"Illetve jó lenne, ha ők is tudomásul vennék, hogy nincs semmiféle isten."

Belemennék a beszélgetésbe, hogy megtudjam, miért gondolja így, mi lehetett az, ami miatt elfordult a vallástól - és hogy segítsek neki meglátni, hogy mi az, amit félreért, és amit még nem tud. Hiteles forrásokhoz irányítanám őt információért.


"a vallások nagyon sok rosszat tettek a világgal már eddig is"

Nem a vallások, hanem az emberek. És nem csak a vallásokkal kapcsolatban, hanem azoktól teljesen függetlenül is. És akkor? Talán így kezdődhetne a beszélgetés.

2019. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!