Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lejet ezen változtatni?

Hogy lejet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Valahányszor anyukámmal összeveszünk az a vita vége, hogy én kérek bocsánatot, miközben úgy érzem neki (is) kéne. Ez egész életemben így volt, pl. meghívom őket ebédre, ők felejtik el, de miután kifejtem nekik, hogy mennyire rosszul esett megmagyarázni az anyósoméknak, hogy ja a szüleim elfelejtettek eljönni, egy hétig minden nap felhív/facebookon ír és elmondja, hogy miért az én hibám. A végén persze én török meg és kérek bocsánatot, mert nem szóltam többször.
2018. dec. 28. 06:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár pont abban bízok, hogy esetleg egy példa segítségével tudtok segíteni abban, hogy mit tudnék változtatni a kommunikációmon anélkül, hogy megszakítanám vele a kapcsolatot. Tudom, hogy sokaknak ez nem okoz problémát, de van annyira jó a kapcsolatom a szüleimmel, hogy ha ezek a helyzetek nem lennének, akkor ideálisnak mondanám.
2018. dec. 28. 08:32
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem fogsz tudni változtatni!

Érzelmi zsaroló, aki bizony tojik a te meghívásodra, programodra.

Gondolj már bele, 12 éves korod óta csinálja. Nem 100-as lelkileg az tuti.

Ahogy öregszik ez a tipus egyre rosszabb lesz.

Gondolom már a klimax is befigyel nála.

25 éves vagy, bármennyire is jónak érzed ezt a viszonyt a szüleiddel, hát nem az.

Ideje leválni a mérgező szüleidről. Nem mennek ebédre, mert már apád is kiment a garázsba? Ez szánalmas. Nyilvánvaló, hogy semmibe vesznek.

2018. dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt kell mondjam, anyukád úgy manipulálja a vitát, ahogy szeretné. Ha megfigyeled, az elején még a vacsoráról volt szó, míg a végén már a nevelésedről ! Ne hagyd, hogy elterelje a témát, vagy hogy elferdítse a dolgokat. Ha megfigyeled, egy idő után már te magyarázkodsz, hogy ő miért nem tudott eljönni a vacsorára, miközben egy ilyen helyzetben neki kellene, nem ? Volt egy töréspont a beszélgetésben, ez a mondat: " Hát ez van, az embernek tudnia kell elviselni a csalódásokat. Nekem is szoktak dolgok rosszul esni.", innentől már te kezdesz el magyarázkodni, míg anyukád felvette az áldozat szerepét. Ismerd fel, ha el akarja terelni a témát, és fel akarja venni az áldozat szerepét, ne hagyd neki, hogy el terelje a témát, vagy tereld vissza, pl.: "Akkor bizonyára tudod, hogy nekem milyen rosszul eshetett ez a dolog.". Ha úgy érzed, te vagy sértett fél, semmiképp ne kezdj el magyarázkodni ("Direkt írtam...", "De miért...", "De ha nem beszélsz...", stb.). Ha megnézed, minden magyarázatodra talált valamilyen kifogást. Talán ez valami stresszlevezetés lehet nála, hogy minden vitát meg akar nyerni. Máskor ne hagyd, hogy elterelje a témát, pl. a vacsoráról a nevelésedre, mert annak, hogy ő hogyan nevelt, semmi köze nincs ahhoz, hogy elfelejtette a vacsorát.
2018. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
71%

bocsi hogy ezt írom, de baromi furcsa a beszélgetés amit leirtal...

mintha full figelmen kívül hagyná, hogy mi is a téma..

vagy total beteg az agya, vagy téged néz még mindig 10 évesnek..

olyan fura uralkodó, lesajnáló..

szrtem ezen nem nagyon tudsz valtoztatni, mert ez vmi szemelyisegbeli gond lehet..

kitartas..

anyósom hasonló..1 Ft ev nyelés után feladtam..6 éve nem beszélek vele.. és lilllla gőze sincs hogy miért..pedig előtte nagOn soxor elmondtam mi bánt...


szrtem anyukád is hasonló..mint a falra hanyt borsó, semmi értelme elmagyarazni neki...

2018. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!