Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezzel anya arra célzott, hogy...

Ezzel anya arra célzott, hogy jobb lett volna, ha nem megszületek meg?

Figyelt kérdés

Az anyám azt mondta az apámról, hogy még azelőtt fel kellett volna dobnia a talpát, hogy megismerkedett volna az anyámmal, mert akkor nem csinált volna neki gyereket. (Pontosan ezekkel a szavakkal mondta.)

Ezzel egyben arra is utalt, hogy nincs szüksége rám, és hogy meg sem kellett volna születnem?


2018. dec. 28. 13:20
1 2
 11/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Szerintem ne szépítsük a dolgot: igen, körülbelül ezt jelenti.

De ez nem a te hibád. Nem mindenki való szülőnek. De ezt nem tudod szabályozni, a gyerekcsináláshoz meg nem kell ész.

2018. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem feltétlenül ezt jelenti. Én is mondtam ilyet egyszer-kétszer elkeseredésemben (bár nem a gyerek előtt) pedig imádom a lányomat és soha nem adnám senkinek a világ minden kincséért sem! De egyedülálló anya sem akartam lenni soha, aki minden segítség nélkül neveli a gyerekét. Családot szerettem volna, és haragudtam a volt férjemre, hogy elhitette velem, hogy nekünk ez lesz, ő akarta a gyereket, mindent, aztán elment a kedve tőlem a szülés után és elvárta volna, hogy egy elhidegült kapcsolatban maradjak mellette, mert ciki elvált férfinek lenni. Viszont érzelmileg nem vett részt a kapcsolatban stb. Szóval persze, hogy sokszor elátkoztam a pillanatot amikor összejöttem vele, igent mondtam neki, nem láttam előre ezt a gyökeres változást. Könnyebb lett volna gyerek nélkül válni, megélni stb. De mint írtam, a keserűség azért volt bennem, mert nem CSAK gyereket akartam, hanem egy normális családot. Ez nem a gyerek ellen irányult nálam sosem és már nem is mondok ilyet, túl vagyok rajta.
2018. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%
Olyan emberek szoktak ilyeneket mondani, akik elégedetlenek a saját életükkel, depressziósak, ám közben nem mernek szembenézni saját magukkal, hogy elsősorban maga az egyén a felelős, hogy olyan az élete, amilyen. Hiszen, ha anyádat nézed, ő is benne volt abban a kapcsolatban, ahol apád volt a másik fél és most ő úgy érzi, hogy csupán apád volt a felelős azért, hogy ilyen lett/volt az élete ?? És közben Ő, anyád hol volt ?? Anyád, gondolom, azóta sem tett semmit azért, hogy elégedettebb legyen, csak ő is várja a sültgalambot, a szerencsét vagy ki tudja mit, miközben magát sajnáltatja.
2018. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Nyugi!


A nők JELENTŐS része muszájból/divatból szül! Vagy mert buta.

2018. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kellettem nekik, attól még boldog életem van. Nyugi, ez a te életed és nemsokára a saját életedet fogod élni.
2018. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
8%
Nem akarlak elkeseríteni,de szerintem nem szeretnek téged.Nem is akartak téged.Csak véletlenül besikerültél.Gondolom szexeltek világba ész nélkül,és te lettél a következménye.
2018. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy elvileg tervezett voltam.
2018. dec. 29. 19:30
 18/19 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetnél tervezett? És igenis akartak és vágytak rád. Csak azóta sokat változott a helyzet közöttük és ezért szomorú/dühös anyukád és ezért mondogatja hogy jobb lett volna ha sosem találkoznak. Ez nem ellened irányul, hidd el.
2018. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18as válaszolónak higgy...

Nem téged nem szeret, csak elkeseredett, hogy nem jó irányba ment az életük...

Te semmiről nem tehetsz, egy értékes fiatal élet vagy, előtted a világ...

Anyukádat inkabb próbáld sajnálni, ne vedd magadra amiket mond!

Foglald el magad szakkörök, esetleg valami segítő diákmunka, vagy akár hétvégi kisegités, sok új ember, és hidd el, sajnoa nem vagy egyedül..❤

2018. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!