Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kezdik nehezményezni...

A szüleim kezdik nehezményezni, hogy 27 évesen otthon lakok és eltartanak. Mennyire általános a helyzetem?

Figyelt kérdés

19 évesen érettségiztem, nem akartam egyből egyetemre menni, így kihagytam egy évet és szereztem német nyelvvizsgát is az angol mellé... De 20 évesen sem tudtam, hogy mit szeretnék tanulni és dolgozni. Viszont a szüleim erőltették, így jelentkeztem az NKE-re több szakra is, de csak a közigazgatás-szervező szakra vettek fel... Akkor még egyébként nem tartották az emberek annyira rossz választásnak, mint most.

Azt nagynehezen elvégeztem 25 éves koromra, általános igazgatási szakirányon.

22-24 éves korom között közben egyébként vállaltam diák munkát is, a szüleim nyomására, annak ellenére, hogy nehezen ment az egyetem.

A fizetésem felét minden hónapban leadtam anyáméknak, a felét pedig eltettem...

Már a szakmai gyakorlaton kiderült, hogy én azt a közeget nem tudom elviselni ami az önkormányzatban van.

Így diploma után nem dolgoztam ott, de lehet, hogy amúgy ki is rúgtak volna mostanában, hogy ennyi embert elküldtek, bár igaz hogy ez nem annyira az önkormikat éríntette.

Fizikai munkát végzek és reménykedek egy előléptetésért, illetve gondolkozom egy újabb egyetemben, ezúttal jobban választanék...

150 nettót keresek, most a szüleimnek nem adok le pénzt, mivel nem szorulnak rá, előtte is csak azért tettem mert "így illik", de most fontosabb hogy félre tudjak tenni. Ők pedig mérgesek az eredményeim és keresetem miatt és szégyenkeznek miattam.


Tudom, hogy nem voltam elég tudatos, de tényleg kizárólag az én hibám?

Nem mondhatom, hogy szerencsétlen voltam?


Mindenesetre tényleg arra törekszem, hogy előrébb jussak, szerintem az hogy 34-35 évesen lesz csak saját lakásom előre láthatóan, az nem akkora katasztrófa...

Biztos vannak még ilyenek, bár az is igaz, hogy az egész gimis osztályomból mindenki többre vitte mint én.


Szerintetek mennyire általános a helyzetem és van e okom szégyenkezni?


2018. dec. 31. 15:26
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
35%
Gyere adok neked zsepit, szegénykém úgy sajnállak hogy itt sírdogálsz jó dolgodban.
2018. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
48%

B+, 27 évesen, önálló keresettel a szüleid tartanak el évek óta?

Rohadt türelmes szüleid vannak, én valószínűleg 3 hónap után kiraktalak volna a való életbe.

2018. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
29%

Nem 30+éve történt,hanem 26 éve és hiába volt kevesebb az albérlet,mikor nevetséges fizetésünk volt.

Ha engem kérdezel,szerintem kifogásgyártásban vagy a legjobb.

27 évesen még mindig nem tudod,mit akarsz az élettől.Tanulásban a leírtak szerint nem vagy valami jó,a munkahelyen nem vagy kitartó,saját elmondásod szerint mindenki többre vitte az osztálytársak közül,mint te és elvárnád,hogy bólogassunk,hogy igen,azért tartasz itt kizárólag,mert szerencsétlen vagy.Ennyi,ezzel a felelősség le is kerülne rólad.

A helyedben húznék kifele külföldre dolgozni,mert egyedül akkor lesz esélyed elköltözni.Nem hinném,hogy havi 100.000 Ft-ot teszel félre,mert kb.ennyit kellene ahhoz,hogy egy lukat vegyél valahol 35 évesen.

2018. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

Majdnem 2 éve nem fizetek nekik, azért a kajámat magam veszem...


Nem azért mondom, nekem nincsenek ilyen elvárásaim, de jónéhány ismerősömnek aki elköltözött hamar, részben vagy akaér teljes egészében a szülei fizették a lakását/házát.


A szüleim is azt szeretnék ha minél hamarabb máshol tudjak lakni, hogy ne kelljen az ismerőszk előtt égni...

Vagyis akkor minek fizessek bérleti díjat, ha erre nincs szükség, mert nincsenek anyagi gondjaik?

2018. dec. 31. 16:29
 15/46 anonim ***** válasza:
28%
Költözz vmi pasi nyakára sokan csinálják nők.. De ahhoz is kell minimális ész..
2018. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Csak ételre költök, így van, hogy havi 100 000 forint felett teszek félre.

De még növekedhet a fizum, elő is léptethetnek, illetve elvégezhetek még egy szakot...

Lehetőségek vannak bőven és ezek hosszútávon értelmesebbnek tűnnek mint kimenni X évre mosogatni, hogy aztán ugyanott legyek ahol ma.


Az albérlet árakról meg annyit, hogy akit nem támogattak sehonnan, sem szülő, sem barát vagy szerető, 17 évesen, és még otthon sem lakhat, az lehet mérnök, orvos, informatikus, stb.

ha albiba megy, arra elmegy a fizetése olyan jelentős százaléka, hogy vagy évekkel később vesz lakást, vagy évekkel tovább fizeti a lakáshitelt, vagy akár egyikre sem lesz lehetősége...

2018. dec. 31. 16:35
 17/46 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez egy totál felesleges kérdés volt tőled.Aki megveregeti a válladat,hogy te vagy a gyerekek gyöngye és minden úgy van jól,ahogy van,azt felpontozod,az összes többit meg le.Olyan 17 éves szinten állhatsz inkább agyilag.Már értem a szüleidet.
2018. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy kit hogy pontozok, vagy hogy pontozok e egyáltalán és miért hajtsz a százalékokra?

Nem mind1, hogy hány százalék van a válaszod alatt? Senki nem az alapján fog egyetérteni...

2018. dec. 31. 16:44
 19/46 anonim ***** válasza:
83%

Azért az nekem elég fura,hogy itt mindenki, de legalábbis a többség olyan jól keres, hogy 30 éves korára, önerőből lakást tud vagy tudott venni.

Légyszi, adjatok már tippeket, hova kell menni dolgozni, hogy így legyen, mert az én ismeretségi körömben EGYETLEN olyan ember sincs, aki ezt meg tudta volna valósítani egyedül.

Olyan van, hogy huszonévesen örökölt egy garzont, mostanra elfelejtette, és most veri a mellét, hogy neki sikerült.

Meg olyan is, hogy anyuék évtizedeken keresztül nyomták bele a pénzt, most mégis úgy tesz, mintha egyedül vitte volna véghez.

Szóval várom a javaslatokat, mert kicsit bosszant, hogy végigtanulva/dolgozva az életemet ekkora lúzer vagyok...

2018. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
67%
Ne az ide írogató emberek döntsék már el, hogy szégyenkezned kellene-e, vagy sem. Te rosszul érzed magad így, ez számítson, ne mások véleménye. Saját magad miatt változtass. 27 évesen már ne az egyetemre akarj visszamenni, főleg ha már egyszer kiderült, hogy munka mellett nem megy neked a tanulás. Ha valóban jól beszélsz két idegen nyelvet is, és jól bírod a fizikai munkát, hülyeség ebben az országban maradnod, mikor külföldön a sokszorosát megkereshetnéd annak, amit itthon kapsz.
2018. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!