Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kezdik nehezményezni...

A szüleim kezdik nehezményezni, hogy 27 évesen otthon lakok és eltartanak. Mennyire általános a helyzetem?

Figyelt kérdés

19 évesen érettségiztem, nem akartam egyből egyetemre menni, így kihagytam egy évet és szereztem német nyelvvizsgát is az angol mellé... De 20 évesen sem tudtam, hogy mit szeretnék tanulni és dolgozni. Viszont a szüleim erőltették, így jelentkeztem az NKE-re több szakra is, de csak a közigazgatás-szervező szakra vettek fel... Akkor még egyébként nem tartották az emberek annyira rossz választásnak, mint most.

Azt nagynehezen elvégeztem 25 éves koromra, általános igazgatási szakirányon.

22-24 éves korom között közben egyébként vállaltam diák munkát is, a szüleim nyomására, annak ellenére, hogy nehezen ment az egyetem.

A fizetésem felét minden hónapban leadtam anyáméknak, a felét pedig eltettem...

Már a szakmai gyakorlaton kiderült, hogy én azt a közeget nem tudom elviselni ami az önkormányzatban van.

Így diploma után nem dolgoztam ott, de lehet, hogy amúgy ki is rúgtak volna mostanában, hogy ennyi embert elküldtek, bár igaz hogy ez nem annyira az önkormikat éríntette.

Fizikai munkát végzek és reménykedek egy előléptetésért, illetve gondolkozom egy újabb egyetemben, ezúttal jobban választanék...

150 nettót keresek, most a szüleimnek nem adok le pénzt, mivel nem szorulnak rá, előtte is csak azért tettem mert "így illik", de most fontosabb hogy félre tudjak tenni. Ők pedig mérgesek az eredményeim és keresetem miatt és szégyenkeznek miattam.


Tudom, hogy nem voltam elég tudatos, de tényleg kizárólag az én hibám?

Nem mondhatom, hogy szerencsétlen voltam?


Mindenesetre tényleg arra törekszem, hogy előrébb jussak, szerintem az hogy 34-35 évesen lesz csak saját lakásom előre láthatóan, az nem akkora katasztrófa...

Biztos vannak még ilyenek, bár az is igaz, hogy az egész gimis osztályomból mindenki többre vitte mint én.


Szerintetek mennyire általános a helyzetem és van e okom szégyenkezni?


2018. dec. 31. 15:26
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen általános probléma, hogy egyedülálló emberek nem tudnak elköltözni. Albi egy pénzkidobás, soha nem lesz tartalékod. Ideiglenes megoldásnak jó, de amúgy.... Kolléganőm lánya otthon él, oda szült 2 kölyköt...


Az hogy valaki 20 évesen se tudja mi akar lenni, nem a te hibád. Mivel a legtöbb ember nem tudja, hogy egy bizonyos szakmával milyen munkát tud elvállalni és az mikkel jár. Főleg irodai közegben. Csak akkor jössz rá, hogy xarul választottál, amikor benne vagy. Sokakkal megesik. Ne bánkódj. Szüleid más világban éltek, akkor az irodai munkák is sokkal egysíkúbbak voltak. Nem okozott senkinek se nagy meglepetést egy munkakör se. Mind biodroid volt. Talán az igazán szellemi munkát végzők nem (orvos, ügyvéd, stb).

2019. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Hát, sokra tényleg nem vitted, a fizud is nagyon karcsú.
2019. jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

150 netto nem annyira rossz. En 26 eves koromig Magyarorszagon laktam es talan 1-2 olyan honap volt amikor hazavittem 150-et. Altalaban 120-130 volt a max.

Gyujts penzt lakasra. Veszel fel hitelt, megveszed a lakast es ha egyedulallo vagy akkor lakotarsat szerzel akinek kiadsz berbe egy szobat, annyival is kevesebb a torlesztod.

Kulfoldon sokan csinaljak ezt.

Havi 70et ha felreteszel akkor 30 eves korodra lesz 2,5 milliod es veszel meg fel melle hitelt egy hazra

2019. jan. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
91%
150 nettót 13 évvel ezelőtt kerestem sima érettségivel, szóval sztem szar nagyon, főleg nyelvtudással. Kicsit jobban feltalalhatna magát.
2019. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatos melót én kipróbáltam volna. Jelentkezz újra, hátha jobb a közeg.
2019. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy kicsit ördögi kör egy bizonyos kor felett az egész.Pár nélkül nem lehet különmenni,párt meg azért nem nem találsz,mert ciki otthon lakni.Elég 1-2 rossz partnerválasztás huszonévesen és máris hupssz 30 vagy Anyuéknál ami ma gáz és menekülnek a pasik.A pályaválasztással ugyanúgy mellé lehet fogni.

Hozzáteszem nekem is azok osztják a leghangosabban az észt arról,hogy de gagyi vagyok,ahol bőven volt szülői segítség a lakáshoz,örököltek Nagyitól,stb.Nekem pl. 1-2 évente hosszabbítgatják a szerződésemet a munkahelyemen,még egy mosógéphitelnél is kiröhögnek,nemhogy lakásnál...Albérletet Bp.-en meg már nem lehet kifizetni átlagos bérből(én laktam anno albiban baráttal amíg meg lehetett fizetni).

2019. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!