Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, akik még otthon...

Fiatalok, akik még otthon éltek, hány ezret adtok havonta a közösbe? Szülők, szerintetek mennyi az, ami elvárható?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 11:08
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
69%
40.000 vasalnak be, hogy itthon lakhassak. Kaját, minden koltsegem 100% magam állom.
2018. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
80%
Semmit, a szüleim jól keresnek és nem szorul rá a háztartás az én fizetésemre. A keresetem kétharmadát le tudom így kötni, a többiből a saját költségeimet állom.
2018. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
85%
Tőlem nem kértek, inkább a második kérdésre válaszolnék: nekem nem szimpatikus, hogy ahol eddig laktam, és otthonnak volt nevezve, hirtelen, amint munkaképes leszek egy albérletté alakul át. Ha pedig rászorulók lennének a rokonaim, azt kérés nélkül is segíteném, nem kell kérni, pláne nem azért, hogy tovább maradhassak ugyanott, ahol eddig.
2018. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

Otthon nem kellett semennyit beadnom, a saját dolgaimat én álltam (ebéd, bérlet, kozmetikai cuccok) Aztán a páromékhoz költöztem, ott 40e /fő adtunk le, de ebben benne volt a részünk a rezsiben, az albérletben és még kaja is mindig volt otthon. Én mondjuk nem sokat ettem ott, keveset is voltam otthon, abban az időben rengeteget dolgoztam.

Aztán elköltöztünk és hirtelenjében 75/fő lett csak a lakás, rezsivel :)

2018. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
75%
Havi 70 ezret
2018. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim válasza:
82%

Nálunk érdekes a szitu.


Nővéremet hivatalosan kifizettem a leendő örökségéből, így enyém a ház 2/4 része. Azaz gyakorlatilag én a házamban lakom a másik 2 tulajdonos társsal, a szüleimmel. A villany ingyen van, a többit mind én, de az nem sok.

2018. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
81%
Az én testvérem és a páromé is még a szülői házban él, huszonévesek, de egyik sem nagyon akar elköltözni. Pátyolgatják őket, anyám már kér pénzt a testvéremtől, mert 3-an laknak ott (párja, gyereke), de így sem akar beleadni, folyton hőbörög miatta. Szerintem pedig illendő lenne, ha egyszer nem is raknak félre saját lakásra, csak elszórják a pénzüket telefonokra meg szórakozásra, akkor beleadnak 20-30 ezret a rezsibe.
2018. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
92%

Nem kérnek semennyit, néha el sem akarják fogadni, de majdnem minden hónapban adok valamennyit a közösbe. Vagy kifizetek 1-2 számlát, vagy több alkalommal is veszek ezt-azt, ami elfogyott a háztartásból.

Természetesen a saját kiadásaimat, plusz a kajám nagy részét fizetem.

2018. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
83%
Semennyit. Nem is kérik és nem is fogadják el. A szüleim mindketten dolgoznak és jól is keresnek, mindenük megvan. Úgyhogy nem szorulnak rá, hogy én vagy a tesóm adjunk nekik pár tízezer forintot. Valamint inkább segíteni akarnak nekünk, hogy félre tudjunk tenni.
2018. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
98%
Anno havi 40ezret kellett le adnom, de anyám azt rakta félre nekem, amikor költöztem akkor adta oda...addig nem is tudtam hogy nekem rakja félre!
2018. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!