Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nincs minden gyereknek...

Miért nincs minden gyereknek egyenlő döntési lehetősége?

Figyelt kérdés
Ha valaki Jehova Tanúi családba születik nincs is lehetősége dönteni. Csecsemő korától kezdve ha akarja ha nem járnia kell az összejöveteleikre. Ránk van erőltetve. Nem engedik hogy otthon maradjunk vagy máshol legyünk addig. Ránk van erőltetve a Jehova Tanúi társaság köteleznek minket a szülők hogy csak olyan emberek lehetnek a barátaink. Elveszik a gyerekkorunk mert nem lehetnek barátaink az iskolából sem. És mire felnőttek leszünk undorodni fogunk az egésztől és ha elmenekülünk ez miatt hazulról a szüleink helyettünk őket választják. A kormány miért nem tiltja be ezt a vallást? Nem normális dolog hogy a szülők eldobjak ez miatt felnőtt korukban a gyerekeket és hogy elveszik a gyerekkorukat
2019. jan. 1. 20:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj hogy ha nem vallás, akkor más ideológia miatt marnák egymást. Ok mindig van. Ha nem azért mert zsidó vagy muzulmán a másik, akkor ölik majd azért mert néger vagy cigány,vagy csak mert nem szőke és kékszemű, ha nem a bőrszíne miatt akkor azért mert bi-vagy homoszexuális, ha nem ezért akkor majd ott lesz a politikai nézete.... a vallás csak ürügy a széthúzásra. Az emberek szeretnek gyűlölködni, szeretik a másikat földbe taposni.
2019. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
74%
És a vallás pont táptalaj erre.
2019. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
63%

A szüleim katolikusok. Egészen 26 éves korukig nem voltak megkeresztelve, csak az esküvőjük miatt lettek elsőáldozók, bérmálkozók. Engem pár hetesen megkereszteltek, majd elsős koromban beirattak hittan órára. Addig nen járzunk templomba, nem érintette az életemet a vallás. De onnantól kezdve MINDEN szombat estét a misén töltöttem, mert hogy ők a vasárnapjukat nem áldozzák fel. Csak azért rángattak el mert a... egyház kitalálta hogy a hittanos gyereket misenaplót kapnak és minden mise végén le kell pecsételtetni. Gyűlöltem minden pillanatát. Sosem fogom megbocsájtani a szüleimnek. 10-11 éves koromig nem volt gond, ez volt, elfogadtam, kész. Aztán elkezdtem lázadni. Volt hogy úgy vertek be a kocsiba, a hajamnál fogva cibáltak. Nem értették meg hogy én már akkor sem hittem istenben, és a mai napig sem. Képmutatók a szüleim. Amíg misenaplóm volt állandóan mentünk misére, azóta hogy bérmálkozó voltam (amire úgy kényszerítettek rá hogy azt inkább nem írnám le) egyszer sem jártak templomban, mert nár nincs hittanom. Sosem imádkoznak, annyi hogy a böjtöt tartják.

Az ember alapvető ösztöne hogy higgyen valamiben ami nagyobb önmagánál. Isten nem több mint egy képzelt lény, a biblia pedig egy jó fantáziájú író műve. Ennyi erővel akár a Rómeó és Júliában is hihetnénk. A katolikus vallásról annyit: aranyból van a templomban szinte minden de aprópénzt gyűjtenek a szegény gyerekek etetésére. A Jehova féle vallás nekem ismeretlen, nem tudok róla sok mindent, csak annyit hogy ha jön a házaló néni redőnyt lehúzni, nem vagyunk otthon. 18 évesen otthagysz mindent és onnantól Jehova összeszarhatja magát akkor sem kell gyűlésre járnod, élheted az életed. A gyerekkorodat nem kapod vissza, de legalább a gyerekeidet máshogy fogod nevelni.

2019. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
74%
Családi tanácsadó, jogvédelem. Jogod van kimaradni a szeánszokból.
2019. jan. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
19%
Ajánlom mindenkinek az ISTEN NEM HALOTT! c. filmet. Érdemes megnézni. Főleg azoknak ajánlom akik jöttek ezzel az "elrontotta a gyerekkoromat az a hülye vallásosság, azok a hülye szüleim, a hittan órák, a templom...stb. stb." Az hogy egyszer van gyerekkorunk az igaz. Vagy mégsem. Vallástól függ. Akik hisznek az újjászületésben és a lélekvándorlásban azoknak nyilván többször van gyerekkoruk. Mert úgy élik meg hogy volt egy előző életük és lesz egy következő is. Vannak olyan vallások amik nem vallják Isten létezését. Ilyen azt hiszem a buddhizmus is. A Vallást mindenki maga választja. Aztán ha a szülei beiratták hittanra akkor mi történik? Ha nem akarja elfogadni az ott tudomására jutott dolgokat akkor nem fogadja el. Vagy másik, szabadabb, kötöttségek nélkülibb vallást választ. Mert az ateizmus is egy vallás. Azt vallják az ateisták hogy Isten nem létezik. El kell fogadni. Nem lehet betiltani ciszont semmilyen vallást sem mert mindenki vallásos ember. A vallás az Istenről szól, de mindenki más szemszögből közelíti meg. Van aki úgy hogy nem létezik, van aki úgy, hogy talán, és van aki szilárdan hisz benne. És jöhetnék azzal a dumával, hogy "Isten egyedül azt nem tudja megbocsátani ha nem hisznek benne." És ez így igaz. De nem mondom inkább, mert nem szeretném ha valaki azt hinné hogy egy hittan tanár/pap/apáca/bárki aki ilyen magasságos vagy szent vagyok. Mert nem vagyok az. Senki sem az. Senki sem szent. Emberek vagyunk. Én hiszek Isten létezésében és elfogadom őt és római katolikus vallású vagyok. És nem, nem járok minden vasárnap templomba, nem imádkozom minden nap, de elfogadom a vallásomat, és nekem is vannak fenntartásaim, de hiszem hogy nem minden úgy van ahogy hittan órákon mondták. Hiszem hogy Isten mindenkit szeret, és hiszem, hogy ő dönt minden ember felől. Mert felfoghatatlan számunkra hogy mekkora ereje van. És mi emberek az Istenhez képest olyan picik vagyunk mint egy kenyérmorzsa egy hatalmas étkezőasztalon. És egyes emberek azért mondják azt hogy Isten nem létezik mert ki akarnak bújni egy hatalmas körforgás alól aminek része vagyunk. És érkezett egy olyan komment, hogy azért nincs minden gyereknek egyenlő döntési lehetősége mert cselekvőképtelenek. NEM SZABAD ALÁBECSÜLNI A GYEREKEKET MÉG A JOGBAN SEM! Mindenkinek vannak jogai. És van olyan dolog amihez senkinek nincs joga. És igen, a mások helyett való döntéshez sincs senkinek semmilyen joga. És ne jöjjön nekem azzal senki hogy el lett cseszve a gyerekkora a hülye vallásossággal mert nem. A szülők mutatnak egy utat amiről aztán vagy letérsz vagy nem. Joga van mindenkinek eldönteni. Tudjátok hogy kiknek lett elcseszve a gyerekkora? Akiknek elváltak a szülei. Tudnék mesélni egyet s mást... Örüljetek neki, és igen, te is kedves kérdező, hogy csak ezzel kellett foglalkoznod gyerekkorodban, és hidd el, szíves örömest cseréltem volna veled. Mert amit egyes gyerekeknek át kell élniük ez ahhoz képest semmi. Örülj neki hogy valamiben egyetértenek a szüleid! Legyen az bármi.
2019. jan. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
78%

Off: 25. Erről Én is tudnék mesélni, hogy mit kell átélniük azoknak, akiknek elváltak a szülei, de vannak, akik állítják, hogy Nekik jobb is volt, hogy elváltak. Helyzetfüggő a dolog.

On: Viszont hallottam a Jehovák furcsa szokásairól. A gyerek ne álljon vigyázzba, ha szól a Himnusz! Nos, akkor ha a jehovista "magyar" így viszonyul, mit várjunk a muzulmántól? - Nem akarom a migránsokat bántani, nyilván Nekik is megvannak a problémáik. Attól, hogy a kormány elhitetni az emberekkel, hogy minden nőt meg fognak itt erőszakolni, valószínűleg legtöbben a háború elől menekültek, s amiatt, hagyták ott otthonukat. - Szóval ezt egyszerűen egy neveletlenségnek tartom. Nemzeti ünnepeken nem vesznek részt, a gyerek karácsonyra, szülinapra, névnapra semmit nem kap, hanem az Neki az ajándék, hogy élnek a szülei és velük lehet az év 365 napján. - Ez valóban ajándék, de ha valamelyik tanár megkérdezi a tanítványaitól, hogy mit kapott karácsonyra (mert van ilyen), szegény gyerek mit válaszol? Ha azt mondja, amit fentebb írtam, egyrészt fáj Neki, hogy az osztálytársai ilyen-olyan dolgokat kaptak, másrészt még ki is röhögik miatta. Egy olyan kisgyermek, akinek élnek a szülei, fel sem tudja fogni, milyen rossz annak, akinek meghaltak, vagy otthagyta.

A tárgyra visszatérve Én is ismerek jó néhány jehovistát. Legtöbbjük valóban rá akarja még egy idegenre is erőltetni a vallását. Ahol nyitott kaput lát, oda szó nélkül bemegy. Ismerek egy embert, aki szintén összeveszett a vallás miatt a feleségével, azt mondta neki, hogy költözzön a szomszédhoz, aztán csodálkozott, hogy az asszony meg is tette. Több olyan asszonyt ismerek közülük, akinek ahány gyereke van, annyi embertől. De egy házaspárt is ismerek, akinek szintén a jehovizmus ment az agyukra, koszosan, büdösen járnak az utcán, s amelyik házba költöznek, azt mindet lerombolják, mert szerintük az összes ház azért épült világszerte, hogy Jehova tanúi - a "kiválasztottak" - elfoglalják azokat.

2019. jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
59%
Akik nem hisznek Istenben, miért érzik feljogosítva magukat, hogy a hívő embereket lenézzék, kritizálják? Mi van, ha ők tévednek? A keresztény közösségekben rosszat nem tanulnak a gyerekek, a becsületesség, őszinteség, mások segítése alap, ezekben mi kivetnivaló van? Én jobban örülnék neki, ha a gyerekeim ilyen közösségbe járnának, többet tanulnak, mint sok mai káromkodó, cigiző, számítógépfüggő céltalan tinédzser között, akiket a szüleik nem képesek kordában tartani. Igen, vannak a hívők között is, akik túlzásokba esnek, vagy rosszindulatúak, de nagyon nem ez a jellemző!
2019. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
64%

Ezeket a gyerekeket annyira sajnálom.

Lehet normálisan is vallásosan nevelni, például megadva a döntés jogát, ami alap lenne, de az ilyen emberektől el kéne venni a gyereket.

2019. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Az ilyen fanatikus szülőknek aztán mondhatsz bármit.


Pont azért nem tiltják be, hogy annál kevesebb gondolkodó ember legyen.

2019. jan. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Csak nem lepontozott pár fanatikus? :O
2019. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!