Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretem a szüleimet?...

Nem szeretem a szüleimet? Létezhet?

Figyelt kérdés

Szüleim nagyon zárkózottak. Elvannak a saját kis világukban, a saját világnézetükkel és bármi ami attól különbözik azt lenézik. Ha ember akkor meg le is hülyézik.


Semmi nem jó nekik. Nővérem egyetem alatt összejött egy 35 éves férfival. Semmi nem tetszik anyáméknak. A kora, az életmódja, a világnézete (szerintem irigyek is, mert jobb módú, mint mi). Mostani divatú nagy szakállat hord. Szüleim meg innentől kezdve bárkin meglátnak olyan szakállat, az az ember nekik onnantól egy utolsó mocsok szemét. Nyiltan nem mondják ki, persze, csak ahogy ránéznek meg beszelnek róla, a hangsúly.


Én "mintagyerek" vagyok kvázi, csinálom az egyetemet, mellette beléptem szakkollégiumba és vezetőségbe is bekerültem. Rengeteget fejlődtem, és végre vannak barátaim. De az se tetszik nekik. Szapulják meg lenézik az egészet, mert szerintük csak az egyetemre kellene figyelnem (sose jártak egyetemre mégis érdekes módon annyira jól ertenek mindenhez hogy hihetetlen)


Mikor kissebbek voltunk, (inkább amíg nem kerültünk ki a világba) addig jó viszonyban voltunk. Mióta kikerültünk az általuk felépített kis burokból, többször is visszakűldte számomra az élet, hogy k_rvára nem úgy mennek a dolgok ahogyan lefestették nekünk.


Letezhet, hogy emiatt nem szeretem őket? Más a viszonyunk mostmár, és sok jót sem tudok rájuk mondani. Igen anyagilag megadtak sokmindent, de helyette jobb lett volna ha életrevalóságot és helyes világképet adnak.



2019. jan. 2. 09:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
egyszerűen csak kipattant a lila buborék. csalódtál. felnyílt a szemed. stb. szüleid besavanyodott emberek, ahogy írtad,irigyek is az egész világra. most még a döbbenet hatása alatt vagy, kiábrándultál belőlük, de majd vagy elfogadod őket, vagy megszakítod velük a kapcsolatot. majd az élet hozza. tesódat meg sajnálom, de még jobban a szüleidet.
2019. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Hát igen. Ugy vagyok most kb mint aki felébredt a kómából. Most eszmélek rá, hogy milyen valójában a világ. Nagyon fáj ugyanakkor dühít is belegondolnom, mennyi élményből maradtam ki de méginkább az, vajon hány lehetőséget halasztottam el az életben (barátságok, táborok, bulik, lányok...) kb tizenéves bandázások, a kamaszévek kiestek, mert burokban nevelődtem.


Pl most jut eszembe, hogy vagy két éve vmi műsorban elhangzott hogy xy férfi 15-16 évesen mekkora nagy bika volt , napi három menet volt a minimum, meg havonta új barátnő meg stb. Erre apám megszólal, hogy: "na ezt hiányolom én ____-nál" (itt a nevem mondta, holott én is ott ültem a családdal de egyedül csak hozzám nem szólt. Totál kiakasztott akkor, hogy honnan, mitől vár el ilyet, holott előtte soha nem mutatta hogy kéne, soha nem beszélt velem lányokról, nőkről. Sose mesélt csajozós sztorikat vagy nem tudom. De azért én legyek olyan mert csak

2019. jan. 16. 20:51
 23/23 anonim ***** válasza:

Szia kérdező,


Azóta mi a helyzet? Lassan 3 év eltelt. Mik történtek?

2021. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!