Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha egyre rosszabb...

Mit tegyek ha egyre rosszabb a kapcsolatom édesanyámmal?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Anyukámmal viszonylag egész jó kapcsolatom volt mindig is. Szigorú nagyon, de ettől el tekintve mindig is jól kijöttünk. Az utóbbi időben sajnos nagyon sokat változott rossz irányba a kapcsolatunk. Ő nagyon sokat dolgozik, mivel főnök, ezért itthon is állandóan telefonál és a munkahelyén is sok időt tölt. Ketten élünk, de anyukámnak van barátja. Úgy érzem amióta ezzel az emberrel együtt van nagyon megváltozott. 15-16 éves koromban volt, hogy volt barátom ,és nem volt ellenére a dolog. A barátja azzal a logikával gondolkodik hogy amíg egy lány otthon él ne pasizzon, meg hogy 19 évesen még fiatal vagyok ehhez stb. Anya ezzel nem ért egyet, legalábbis ezt állítja. Volt egy két éves kapcsolatom ami nemrég ért véget, de annak hogy véget ért anya és a barátja is nagyon örült. Most viszont körülbelül egy hónapja van megint barátom, amiről tudnak mind a ketten, de már most ellenségesek. Anya nem engedi hogy átjöjjön a srác, húzza a száját ha vele találkozom stb. Én már ismerem a fiú szüleit. Nagymamáméknak bemutattam őt, szerintük nincs baj vele. Nem értem miért ilyen ellenséges anyukám...megtudta hogy a mamám már ismeri a fiút és nagyon kiakadt, nem is akart velem beszélni. Azóta mindenre nemet mond, már azt se engedi hogy barátnőimnél ott aludjak, se semmit. Nehéz iskolába járok, német kéttannyelvű, és a matematikán kívül mindenből jó jegyeim vannak. Sajnos a matekot hiába gyakorlom, nagyon minimális szinten megy. Amikor kilencedikes voltam, sajnos félévkor meg is buktam belőle, ami miatt szintén vitatkozás lett, és anyám kitalálta hogy a mamáék ellene akarnak fordítani engem(azért mert megjegyezték hogy kicsit túlzás emiatt egy fél évre elvenni a telefonomat). Egyszóval fogalmam sincs hogy miért romlik ennyire a kapcsolat kettőnk között, mikor tényleg a matekot is próbálom felhozni, ezen kívül jó tanuló vagyok,és úgy gondolom 19 évesen nem akkora tragédia ha van barátom és néha átjön hozzám. Mit lehetne tenni annak érdekében hogy anyukámmal jobb legyen a helyzet? Próbáltam vele beszélni erről de sajnos nem is nagyon merek, másrészt mindig az a vége a beszélgetsünknek, hogy jól össze is veszünk.
2019. jan. 2. 14:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Mert ők örülnek,anyád nem örül mert nem boldog a mozaikjával hiába pitizik neki.. Mielőbb költözz el,anyukák divat kényszer mozaikjábol jobb elmenekülni..
2019. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%
😁 ez a valláskárosult családból származó egy agyromboló. Mindenhol ezt hangoztatja, a vallás, a hit jujjjj de káros, közben meg arra biztat, hazudj anyukádnak. Figyi, itt rengeteg beteg ember oszt tanácsot, főleg olyanok, akik azt sem tudják mi fán terem a család, a szeretet. Minden éremnek két oldala van: nyilván nem egyszerű az élet egy 19 éves, senkire nem hallgató lánnyal sem. Anyukád is tudna mesélni, ebben biztos vagyok. Tényleg azt tudom javasolni, hogy üljetek le és beszéljetek át mindent. Van értelme. Ne hazudj, ne menekülj el, hanem beszéld meg! Egy anyukád van, mindenkiben vannak hibák, lehet, ő is klimaxol, változnak a hormonjai, indok nélkül feszült, türelmetlen, olvass utána. Az én anyám egy hárpia volt, amikor klimaxolt.
2019. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolsó:egyet értek veled

De...41 évesen érdekes lenne ha klimaxolna😂meg arról azért tudnék. Inkább a munka miatt stresszes.

2019. jan. 2. 16:49
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá! Ezek szerint 21 évesen szült téged?? Akkor nem attól fél, hogy hamarosan nagymama lesz?? 😉
2019. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%

41 éveseknél már elkezdődik a klimax. Nem feltétlen marad el a menstruáció, és lesz rozoga öregasszony egyből, de a horminszíntek megváltoznak és ez kihat az testre, teherbírásra, idegrendszerre.

Tehát simán lehet klimaxos idegbaja.

Amúgy már harmincasok kínlódnak korai klimaxszal és teherbeesési nehézségekkel.

2019. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Inkább ezt tudnám elképzelni😄

Logikátlan egyébként a hozzáállása, ő 20 évesen már férjhez ment, de én 19 évesen ne pasizzak.

2019. jan. 2. 17:02
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezt eddig nem tudtam, köszönöm
2019. jan. 2. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!