Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem utálja az új páromat,...

Ciccmacsek kérdése:

Gyerekem utálja az új páromat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elváltam, a gyerek 2 éves volt, kis egyedüllét után összejöttem a jelenlegi párommal, akivel már 4. éve együtt vagyunk. A gyerek hol szereti, hol nem (vélelmezem a háttérben kap egy kis "segítséget" ehhez), de újabban rettentő csúnyán beszél vele, utasítja, h. költözzön el, trágár szavakat használ. Azt akarja ,hogy újra együtt legyünk az apjával és gyakorlatilag már oda jutottam, hogy feladom az egészet, az új párt elküldöm és leszek egyedül, v. max újra megpróbáljuk a gyerek apjával. Kész vagyok, mindent megpróbáltam, attól félek, hogy erre a gyerek megy rá lelkileg. Teljesen tanácstalan vagyok. A gyerek apjával barátok vagyunk, talán ezt is felérheti a gyerek. Nem utálom őt, sőt jókat beszélgetünk. Nem tudom, mit kéne tennem.

2019. jan. 4. 12:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
A leirasod alapjan az az erzesem, hogy szived melyen benned is felmerult, hogy mi lenne, ha ujra... Ha nem is mondod, ezt egy gyerek megerzi, nem olyan regen meg szimbiozisban voltatok, letudja venni ezeket. Ha meg az apuka biztatja is a hatterbol, nem csoda, ha ilyen. Elsonek szerintem magaddal tisztazd, hogy mit szeretnel, mert ertelemszeruen nem a gyereked dolga eldonteni, hogy ki a parod. Ha eldontotted, a dontesednek megfeleloen legyel kovetkezetes. A gyereknek ez a bizonytalansag art, nem az, hogy mar mem az apjaval elsz. (Termeszetesen az is lehetne, de jellemzoen nem 4 ev tavlatabol jelentkezik)
2019. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek nem lehet főnök. Tedd helyre a kicsit, hogy mi az ami nem rá tartozik. Emiatt el ne dobd azt aki szeret téged.4 éves, legyél következetes szigorú vele. És ha a következő férfit sem kedveli?? Nehogy már egy kisgyerek tegye tönkre az életed.
2019. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Valaki a háttérből irányítja. Vagy a volt párod vagy az anyja..
2019. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nem engednék egy 6-7-8 éves gyereket csúnyán, sőt trágárul beszélni egy felnőttel szemben.

A tiszteletet neki is meg kellene tanulnia.

Attól, hogy nem szereti, nem beszélhet vele úgy.

És te megalázkodsz a dirigáló kisgyereked előtt, engedelmeskedsz neki, ahelyett, hogy nevelnéd?


A párod hogy viszonyul hozzá? Szereti? Elfogadta?

2019. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
8%
Dobd ki majd csak talal lakast xd Minden magyar szxar szulo ezt csinalja szval csinald te is
2019. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%
Nálam pont ezért a csajozás egyik alapszabálya, hogy sosem kezdek gyerekes és/vagy kutyás nővel!
2019. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, az alábbiakban reagálnék:


1. az ellenszenv nem kölcsönös, nagyon szereti a lányomat, sajátjaként mondhatnám. Nyilván ő is kudarcnak éli meg azt, hogy így beszél vele, főleg, hogy nincs oka. Sok sikert, készülj, nehéz terepre mész.


2. Nem értelek. Már hogyan lenne mindegy. Én csak boldog családot akarok, ennyi.


3. 1 évet voltunk ketten, most 7 éves a lányom.


4-5. Konkrétan odáig jutottunk, hogy az elfogadja, hogy ketten legyenek a párommal, de semmilyen más közös tevékenységben nem vesz részt. Vmelyik szombaton mnap volt, reggeltől 12-ig youtubozott a gyerek, mert még a boltba sem volt hajlandó lemenni vele. Se társasjáték, se semmi.


6. Nyilván nem hagyom, hogy csúnyán beszéljen, rászólok, beszélgetek vele, stb. De én is villámhárítónak érzem magam és az én erőm is fogy.


9. 4 év, az 4 év, és vannak érzelmek a háttérben természetesen. Úgy értettem, hogy „elküldöm”, hogy a gyerekért mindent. Gyakorlatilag arról van szó, hogy azt nem akarom, hogy a gyereknek ebből legyen bármilyen problémája lelkileg. Értem, hogy nem ő a fönők, de nap mint nap vitával kelni, feküdni, fárasztó tud lenni.


14. A trágár beszédért haragszom, elbeszélgetek vele, de nem verhetem meg minden egyes szó miatt. A párom szereti, sajátjaként nevelné….

2019. jan. 4. 15:26
 18/28 anonim ***** válasza:
85%

Ööö...izé...7 éves...


Mondjuk 2 büdös, nagy pofon?

2019. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy gondolom hogy egy 6éves gyerek ok nélkül nem utál senkit.
2019. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18. pofon...túl vunk rajta, pont nem érdekli

19. okként baromságokat jelöl meg, pl. nem veszi fel a papucsát, nyomkodja a telefont. Bizton állíthatom, hogy a párom sajátjaként imádja a "kis szarost", sőt talán többet is megtesz érte, mint a saját vér szerinti apja. pl. lázasan hazahozta az apja, ami neki nem tűnt fel, a párom szaladt el gyógyszerért. Az apja lerakta a gyereket, mint egy csomagot.

2019. jan. 4. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!