Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem utálja az új páromat,...

Ciccmacsek kérdése:

Gyerekem utálja az új páromat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elváltam, a gyerek 2 éves volt, kis egyedüllét után összejöttem a jelenlegi párommal, akivel már 4. éve együtt vagyunk. A gyerek hol szereti, hol nem (vélelmezem a háttérben kap egy kis "segítséget" ehhez), de újabban rettentő csúnyán beszél vele, utasítja, h. költözzön el, trágár szavakat használ. Azt akarja ,hogy újra együtt legyünk az apjával és gyakorlatilag már oda jutottam, hogy feladom az egészet, az új párt elküldöm és leszek egyedül, v. max újra megpróbáljuk a gyerek apjával. Kész vagyok, mindent megpróbáltam, attól félek, hogy erre a gyerek megy rá lelkileg. Teljesen tanácstalan vagyok. A gyerek apjával barátok vagyunk, talán ezt is felérheti a gyerek. Nem utálom őt, sőt jókat beszélgetünk. Nem tudom, mit kéne tennem.

2019. jan. 4. 12:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se engedd a gyereknek ezt a viselkedést.

Elfogadhatatlan a trágár beszéd. Semmiképpen sem szabad engedned a zsarolásnak.

2019. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
10%
Trágár szavakat akkor használ a gyerek ha azt hallja otthon..
2019. jan. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%
Én elvinném a gyereke pszichológushoz. Nagyon nem normális az alakítása.És ott ti is kaptok tanácsot, hogy hogyan kezeljétek a helyzetet.
2019. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
90%

A pszichológus azt fogja mondani, hogy a gyerek csak tünethordozó. Persze nem ilyen nyíltan, hanem amikor diszkréten felveti, hogy veled is beszélni akar erről arról, az ezt fogja jelenteni. Rendezd magadban mit érzel a párod és a volt párod iránt, azután "kezeld" a gyereket. Egy 7 évesnek ugyan már vannak játszmái, de ok nélkül nem lesz ellensége a saját anyjának. Az apjának egyébként van kapcsolata? Ettől eltekintve, jol viselkedik? Szoktad büntetni/jutalmazni a viselkedésének megfelelően?

Nem helyes, hogy így beszél a pároddal, de az is megkérdőjelezhető, hogy 4 év után azt írod, az "új párt elküldöm." Nem is új, nem is E/3. személyben ildomos ezt használni, es egy jól működő kapcsolatban meg nem elküldjük a másikat, hanem közösen megoldást keresünk.

2019. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne szakíts emiatt a pároddal. A gyereked egy neveletlen számító kis fúria, ha miatta összejönnél az apjával, akkor sem változna a viselkedése. Sőt, ha azt tapasztalja, hogy ezzel bármit elér, akkor még "ilyenebb" lesz.


A párod szerintem ennyi idő után lehet "teljes jogú apa", tehát viselkedhet otthon egyenrangú szülőként. Így nem neked kell megoldanod ezt, hanem NEKTEK. Valahonnan nevelési tanácsokat is kellene kérned, mert úgy tűnik nincsenek fegyelmezési módszereid, nem tudod kezelni a gyereked. Pedig még csak 7 éves. Kamaszként ezzel abármit viselkedéssel nagyon elfajulhat a dolog.


Fiam 5,5 éves, ő is feszegeti a határait, de nem hagyom rá a rossz viselkedést. Nem kelverni, de a büntetés sokszor hatásos. Ha következetesen be van tartva, és valami olyan, ami tényleg "fáj", ha megvonod.

2019. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
96%
Meg kell nevelni. Igenis menjen a tasli ha káromkodik. Ha te nem neveled, még teszi más, ki tudja hogyan..... Túl sok van ezekből az elk3nyeztetett kis görcsökből.
2019. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Pupusz ***** válasza:
70%
Kérdés, hogy a párodat utálja-e személy szerint, vagy bárkit, aki nem az apja. Gyermekpszichológus segíthet. Ha a "háttérből kap segítséget" az apukától, akkor vele is meg kellene beszélni, hogy rosszat tesz a gyereknek ezzel, a gyűlöletet erősíti benne, napi szinten, ami rombolja a lelkét. Nagyon káros. Ezt megérthetné és együttműködhetne, hogy mindenkinek minél elviselhetőbb legyen ez a kedvezőtlen állapot. Nem rátenni még egy lapáttal. Harmóniára kell törekedni, nem őrületre. Ha pedig a gyerek elüldözi az új párodat és hagyod, akkor a gyereked fog uralkodni rajtad és egy nárcisztikus majom lesz belőle. Nehéz ügy. Pszichológus segítségét ajánlom. Segít megtalálni az utat az ilyen belső bonyodalmakban.
2019. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Azert mert egy fszt sem tudsz megtartani xdd imadom az ilyen noket hogy mindig a fszt akarjak cserelni xd
2019. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!